Zatvaraci noz na kazdodenne nosenie

vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

skcookie napísal:Co mu musim vytknut tak dost slabo drzi ostrie a pri takto travovanej cepeli sa dost na prd ostri ale tak za krasu sa trpi. :wink:
dufam ze raz spravia tento noz aj s lepsim materialom.
Pokial viem tak je to ocel AUS 8A takze to urcite nie je ziadny smejd. Ano ma hrubsiu cepel, mozno k tomu bruseniu, je to trosku dan za jeho robustnost. Ale to nevidim vobec ako problem. Ja som s nim porezal uz kadeco a staci par tahov brusnym kamenom + vyhladit a je opat ostry ako za nova.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Ja nosim od Cold steel CODE 4 tanto za rozumnu cenu vyborny nozik na rezanie veci, ktore clovek bezne reze.

Neobjednaval som ho z webu hore, pokial sa pamatam dobre, dal som zan nejakych 40e. 8)
Používateľov profilový obrázok
skcookie
prispievateľ
Príspevky: 180
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa skcookie »

@vanto
ano musim ho aspon raz za mesiac naostrit a najhorsie je ze sa mi vystiepava a to nerezem nic extra tvrde dake krabice, folie sem tam plastove stahovacie pasky a to nie je urcite dovod na take opotrebovanie, hold nozno zly kus a mozno taiwanska AUS8 nebude to iste co japonska AUS8
ale aj nepriek tomu sa mi paci a doma ostava :wink:
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

hmm, no to som teda prekvapeny, moj drzy bez problemov a to som s nim porezal toho dost.
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa pif paf »

Môj pracovný a naozaj EDC nôž je KA-BAR Dozier Folding. Ľahký, plochý a lacný.
http://www.kabar.com/knives/detail/44
Používateľov profilový obrázok
skcookie
prispievateľ
Príspevky: 180
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa skcookie »

Nove EDC Benchmade 484-1 Nakamura, s90v

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok


pre porovnanie s Ontariom, je o dosť menší ale funkčná časť ostria je skoro rovnaká

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

Pekny, nejaky Benchmade je moj sen, ale tie ceny ma vzdy presvedcia, ze netreba :-D Sice som nedavno EDC doplnil o Leatherman Charge TTi, ale nejaky jednoduchy noz by to este chcelo...
Používateľov profilový obrázok
skcookie
prispievateľ
Príspevky: 180
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa skcookie »

Dlhsie som poskuloval po niecom inom ako Ontariu utilitac2 - keby to vyrabali z kvalitnejsej ocele tak by nebolo o com a nemenil by som.
+ ten vyvyseny gimping na zapretie palca na cepeli je na nezaplatenie a Benchmade to ma tiez a celkovo vyzera neskutocne dobre aj ked na 1. pohlad je to prcek a trochu ma to zaskocilo ked som ho vybali ale ako je vidno aj na fotke tak rezna cast je skoro rovnaka, takze som si spravil radost.

a este jedna podmienka bola nech to nema zvlnenu "S" cepel lebo sa to na prdlajs brusi

no ano ta cena... a ja som na nu uz zabudol naco si mi to pripomenul :D
260€ a na slovensku som ju nenasiel
Používateľov profilový obrázok
greenie
častý prispievateľ
Príspevky: 1000
Registered for: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa greenie »

Pani a co poviete na tento:
http://www.afg.sk/noze/noz-elite-force-ef-102/
Cena mala, takze vela "muziky" od toho ocakavat sa asi neda ...
Ale pre mladeho na zaciatok ... co myslite ?
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

Kolotocar :)

Pozri na ten pif pafov kabar, nestoji vela.
mototechna
častý prispievateľ
Príspevky: 1511
Registered for: 13 years 7 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mototechna »

keď už chcete poriadny zatvarák, čo takto osloviť niektorého nožiara, čo ich robí? Dostante špičkovú kvalitu za primerané peniaze, žiadnu tuctovku. Peniaze ostanú na Slovensku, vy budete mať origo kusovku podľa vlastného priania a nožiar bude mať robotu.
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2038
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

mototechna: zatial som videl len par foldrov od noziarov - noziari ich robia malo. Ale zaujimalo by ma skor, ako maju zvladnute poistky (linerlock, framelock atd.) Lebo spolahliva poistka je pre mna na zatvaraku dost klucova. Okrem toho od foldra na rezanie krabic a spagatov neziadam, aby to bol unikatny kusok v cene vyrazne cez 100 EUR - zatial som prilis nevidel, aby noziar spravil folder standardnej kvality za 50 - 70 EUR.
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1084
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa Ravenn »

a co tak z ineho sudka :-) su tie vase noze krasne a zaujimave. Ja vsak nosim z praktickych dovodov toto

http://victorinox.sk/vreckove-noze/135- ... y-noz.html
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

Za mna nic proti, ja som dlhe roky nosil tento Victorinox... Len teraz nedavno som ho vymenil za klasicky multitool kvoli praci.
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1084
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa Ravenn »

mrzo, dobry noz, mam ho tiez, len do kancelarskych priestorov mi na nom velmi chybaju noznicky a vyvrtka :-) preto som ho vymenil za climber. inak je super.
Napísať odpoveď

Návrat na "Chladné zbrane"