Ruské /sovietske/ nože a bajonety

inspiring_newton

Ruské /sovietske/ nože a bajonety

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

uz dlhsi cas zhanam rusky noz HB-1-01 /NV-1-01/ no nepodarilo sa mi ho kupit
napisal som teda priamo vyrobcovi /Iževsk/,odpoved ma nepotesila..
noz by stal po prepocte 68.-E

Здравствуйте!
К сожалению, нет. По законам РФ – это холодное оружие. Продается только гражданам России по разрешению на хранение оружия.
--
С уважением,администратор интернет-магазина ООО "Ижевский Арсенал"

Иванов Сергей

27533646E12752B1EA173152B1E9D9.jpg
Používateľov profilový obrázok
mabo
častý prispievateľ
Príspevky: 636
Dátum registrácie: 11 years 3 months

Príspevok od používateľa mabo »

Neostáva ti nič iné, ako zmeniť občianstvo... :wink:
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Skus oslovit tohto, mozno by to vedel dotiahnut: http://www.kizlyar.sk/
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

lovec
oslovil som ho ,zatial mailom,bez odpovede
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

electron napísal: napisal som teda priamo vyrobcovi /Iževsk/,odpoved ma nepotesila..
noz by stal po prepocte 68.-E
Ja nič, ja muzikant...;)
Nôž síce nie je k dispo, ale potešila by Ťa táto cifra ? :roll:
6 995 CZK = 258,85 EUR
http://www.armyshopmash.cz/detail-predm ... ?preID=677
----------------------------

Ale tu ho majú.. 8)
No nepotešíš sa veru, ej nepotešíš... :roll:
Cena: 159 EUR
http://www.ruskenoze.sk/survivalist-x-b ... 0_716.html

Poznámka :
Silne pochybujem, že sa v našich končinách dostaneš pod 120€...skôr som o tom presvedčený.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

armi
ceny su nadsadene,realne cena v rusku je ,ako som pisal

odkaz na noz ,ktory si dal nie je NV 1
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2038
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Ahoj, urcite to mas rozmyslene, ale predsa len par poznamok:

- ak myslis ze potrebujes taku survival vybavu (pilky, cvikace drotu, rybarske nacinie, kompas a pod.) nevadi, ze ak stratis noz, stratis vsetku vybavu s nim?

- overil si si materialy? Niekde som davnejsie cital, ze casti rukovete (tusim ta srobovacia korunka na konci) je z nejakeho makkeho kovu (asi hlinnik). To nie je idealne, lebo konec nemozes pouzit ani na zatlcenie stanoveho kolika, lebo sa zdeformuje. Duta rukovat tiez nevzbudzuje moc dovery, ci sa v nejakom pacivom pohybe / batoningu nezohne alebo nezdeformuje. Osobne povazujem za ideal fulltang, alebo aspon kvalitny trn. Ano napr. noze glock nie su full tang a su velmi odolne, ale to berem ako spotrebny material za 25 EUR.

- puzdro ma na mna moc pohyblibych casti = lahko sa ti nieco pokazi hned na letisku, ked ti budu batoh hadzat ako snop sena. Spina, blato a piesok tym roznym capom, zapadkam, zavitom a pod. tiez dobre neurobia.

- neviem aka je vyvazenost noza, ale zatazenie na cepel (co sudim z dutej rukovete) znamena vacsiu namahu ruky pri dlhsej praci s nozom. Ale zase sa s nim lepsie hadze a seka, aj ked na poriadne seky je dost kratky a nie je na ne urceny.

- cepel je vyslovene bojova, potrava sa ti bude krajat mizerne - zistil som pri Glocku. Uvidis, aky tlsty krajec chleba s tym budes musiet odkrojit :wink:

Ako turistovi amaterovi sa mi osvedcili skor velmi jednoduche veci a ich rozdelenie. Mat vsetko v jednom moze znamenat ze nemas nic poriadne.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

dantes
ano,zistil som si parametre noza,chcem do zbierky,nic ine...Iževsk vela nozov nerobil :)

co sa tyka nozov pri outdoore si v pohode vystacim s kyzlarom koršun a leathermanom TTI :)
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

kyzlar a kyzlar supreme su rozdielne firmy?
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Podľa mňa áno.
Z uvedeného to vyplýva, ak sa mýlim, opravte ma.
---------------------------

Počátky nožířských výrobků značky Kizlyar

Dagestán je již dlouho známý svými chladnými zbraněmi. Historie výroby zbraní začala na přelomu 14. století. Společnost jako taková vydala první nůž v roce 1992. Tyto nože byly vyrobeny na zakázku, pyšnily se kvalitním zpracováním a originálním designem, setkaly s velkým ohlasem, rázem přicházely další nové objednávky. V dubnu 1995 firma jako první v Dagestánu získala licenci na výrobu civilních nožů a zahajuje výrobu loveckých nožů "Škorpion", "Taiga", "Berkut", ihned po započatí výroby, z důvodu jejich spolehlivostí a agresivním designu byly velmi žádané mezi armádou, speciálních jednotek . V důsledku dynamického rozvoje společnosti a rostoucí poptávky, v roce 1998, bylo rozhodnuto vyčlenit výrobu do samostatné společnosti, tzv. OOO "PP Kizlyar," podle názvu města, kde firma sídlí. Do výroby byli zapojeni nejlepší mistři, zbrojíři a řemeslníci z celého Dagestánu.
https://www.ruske-noze.cz/
------------------------------------------------------
Nože spoločnosti Kizlyar Supreme sú dnes najobľúbenejšími HI-TECH nožmi v Ruskej federácii. Značka Kizlyar Supreme to je skutočný moderný dizajn v kombinácii s hi tech technológiou, ktorá zahŕňa použitie najmodernejších materiálov pri výrobe produktových rád.

História spoločnosti sa začína písať v roku 2009, kedy sa po prvý krát objavuje koncepcia značky Kizlyar Supreme. Trvalo dva roky, než sa rozvoj značky, cez prototypy a dlhé a starostlivé testovanie dostal do bodu: toto je jeden z najlepších HI TECH nožov nie iba v Ruskej federácii. V roku 2011 začína plošná expanzia značky Kizlyar Supreme.
http://www.ruskenoze.sk/kizlyar-supreme.html
Wildcat_Hendrix
prispievateľ
Príspevky: 357
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Wildcat_Hendrix »

Firmu kizlyar supreme si zalozil syn majitela firmy kizlyar no zviezol sa na mene..(ano tak isto je to nazov mesta v ktorom firma kizlyar sidli). Inak tie firmy nemaju nic spolocne. Co sa tyka nazvu firmy podobne to je aj s mestom Zlatoust..Je tam asi 5 fabrik
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Značka Kizlyar Supreme má dnes už asi lepšiu povesť než značka Kizlyar. V oboch prípadoch ale ide o to lepšie, čo sa dá u nás bežne zohnať. Ale to tu asi nemusím zdôrazňovať.
8)
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

kvalitou su na tom ako? myslim k. supreme
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Electron, ja sám nemôžem porovnávať (mám len "klasického" Kizlyara a ani tomu nedávam dostatočne zabrať). Ak mám ale vychádzať zo skúseností a názorov dobrého kamaráta (nie je to zdroj typu JPP), ktorý používa a aj predáva obe značky, potom je ten Supreme ešte asi o stupienok vyššie, teda bez občasných chybičiek krásy, ktoré sa občas u "klasického" vyskytnú. Ak by si potreboval, odkážem ťa cez PM priamo naňho.
Wildcat_Hendrix
prispievateľ
Príspevky: 357
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Wildcat_Hendrix »

Supreme vyrabaju uplne ine noze ako kizlyar - hlavne co sa tyka designu..
Napísať odpoveď

Návrat na "Chladné zbrane"