Pevný bojový nôž

Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Pevný bojový nôž

Príspevok od používateľa yarco »

Zaujímavý článok o karambitoch, hlavne o ich nevýhodách:
The Kerambit Gambit Handicap
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2036
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Dovolim si zareagovat trocha s odstupom:

Ja vnimam karambit ako less - than - lethal zbran. Samozrejme sa s nou da usmrtit, ale techniky su robene na vyradenie supera ako hrozby, nie priamo na usmrtenie. Tak sa rezu slachy na rukach, nohach, ktore superovi znemoznia pokracovat v utoku - zranenia su casto velmi vazne (aj s trvalymi nasledkami) ale nie nutne smrtelne, ak sa nerezu dolezite tepny.

Preto si myslim, ze nie je celkom fer porovnavat karambit s obycajnym nozom. Obycajny bojovy noz je urceny na jednoduche prepichnutie tela supera, kde dochadza k zivotu ohrozujucemu zraneniu, rezne techniky su okrem podrezavania a rezania stehennych tepien skor podruzne. Karambit je pouzivany ako rezna zbran. Dalsim dolezitym rozdielom je, ze pre pouzitie karambitu v boji je potrebne poznat aspon zakladne techniky, kdezto obycajny noz moze efektivne pouzit ako smrtiacu zbran aj zena v domacnosti.

Nie som fanusikom karambitov, lebo som nikdy nemal cas trenovat ich pouzitie, ale kto videl s karambitom pracovat niekoho, kto tomu rozumie, asi bude suhlasit, ze to je hroziva zbran.
Napísať odpoveď

Návrat na "Chladné zbrane"