Leatherman ci Swisstool?

Používateľov profilový obrázok
Speedy
prispievateľ
Príspevky: 155
Registered for: 18 years 9 months

Leatherman ci Swisstool?

Príspevok od používateľa Speedy »

kto mi poradi pri vybere ?Mam zaujem o leatherman charge tti alebo wawe popripade od victorinoxu swisstool spirit
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

leatherman /nezabudni mi zobrat aj sadu bitov
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Odporúčam pozrieť sa aj na značku Gerber, myslím že je s Leathermanom celkom rovnocenná.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Ja so sebou standardne nosim Leatherman Charge (ten starsi - predchodca AL/ALX/TTI), uz so mnou prezil a precestoval polovicu sveta, a neprejde snad ani jeden den kedy by som ho kvoli comusi nemusel vytiahnut :roll: :lol:

Vadia mi na nom len dve veci - chybaju na nom noznicky - je milion cinnosti kde sa cloveku zidu (Charge ALX ich tiez nema, ale na Charge Al a TTIcku uz su), a niekedy (hlavne ked sa ponahlam) namiesto klasickej cepele vytiahnem tu na druhej strane (vyvrhavaciu). Na rychle prerezanie a pod. je to ale skoro zajedno (pozn. ta vyvrhavacia ma na 'chrbte' take tri zarezy presne kvoli tomuto - aby si ich clovek nesplietol ani potme, ale ja som si na to ani po tych rokoch nezvykol :lol:

Gerber by som nenazval ekvivalentom ale skor alternativou (podla mna nie moc vydarenou/premyslenou a navyse ciastocne obmedzenou patentami). Niekomu sedi viac ale mne sedi menej - treba vyskusat / porovnat niekde kde maju obidva a podla toho sa rozhodnut (odporucam skusit vsetky zakladne cinnosti len jednou rukou - nielen cepele ale aj otvaranie na kombinacky a pod.).

Ja zvazujem ze buduci rok prejdem na Leatherman MUT (v ciernom prevedeni), na IWE som ten kus co tam mali ani nechcel pustit z ruky :lol: Heh, pre AR-kovych nadsencov je to proste nevyhnutny kus nabytku:

http://www.youtube.com/watch?v=LyLbgvL_aDo

Na bezne nosenie je ale MUT trochu velky, cize Charge TTI by mohla byt pre niekoho lepsia volba (TTI kombinuje to najlepsie z AL a ALX).


Gunslinger
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

gerber ma jednu vyhodu oproti leathermanu.U Gerbera sa klieste vysuvaju,u leathermana otvaraju.Problem moze nastat ak sa klieste pri stipani atd."zaseknu",ak ich chces nasilu otvorit u G ziadny problem,u L sa ti v mieste ohybu -otvarania- zavru.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

electron: Mhm, mas pravdu, to sa niekedy stava, postup 'od-zaseknutia' je jednoduchy aj ked tazko popisatelny (treba na to obe ruky - jednoducho chytis za 'crienky' a potiahnes od seba). Ja uz tam mam taku volu ze raz za cas mi dokonca nejde uplne zaklapnut (vtedy staci ale len klieste nanovo otvorit a zavriet). Na druhej strane si neviem predstavit ziaden iny multi-tool co by taketo nieco takto dlho vydrzal.

Gerbera mam toho USMC-fasovaneho (cierneho pyrotechnickeho, + par mini-Gerberov a pod.), ale tym vysuvnym kliestam som nikdy neprisiel na chut (velmi casto sa mi stavalo ze som ich nemal vysunute 100%ne (a vtedy sa nedaju otvorit), aj ked to je asi vec zvyku. Detto vytahovanie 'srobovaku', atd. atd. atd. ale opakujem ze je to vec preferencie a zvyku.

Este k tomu MUT - ten ma podla mna klieste uplne najlepsie zo vsetkych multitools (od tvaru a velkosti otvarania az po vyuzitie aj tej casti pred prekrizenim) - vid fotky:
http://www.multitool.org/Leatherman-Too ... 4/mut.html

Inak, na tom webe je aj velmo dobre forum (podsekcie Leatherman, Gerber, SOG, Swiss, atd. - ak clovek hlada realne dlhodobe skusenosti uzivatelov tak je to jedno z naj miest kde sa daju najst).


Gunslinger
Blade
prispievateľ
Príspevky: 163
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa Blade »

Jednoznacne Leatherman, konkretne TTi alebo AL. ALX nema noznicky a ma 2 "bit drivery" co sa mi zda zbytocne. Mal som Ti, teraz mam AL a su to paradne multitooly, aj ked spracovanie a licovanie sucasti nebyva u Leathermanov uz dokonale, ale na funkcnost to nemava vplyv. Victorinox Spirit tiez nie je zly a je o cosi lacnejsi, ale Leatherman je proste praktickejsi. Modely s titanom (predtym Ti, XTi a TTi, teraz uz len TTi) sa lepsie drzia a su o cosi tensie, tym hlinikom to trochu pokazili. Pouzitie hlinika ospravedlnovali tym, ze titan je prilis drahy, zaujimave, ze ceny sa nezmenili :roll:
Gerber je podla mna tak o 2 triedy nizsie ako Victorinox ci Leatherman kedze vacsina Gerberov sa robi v Cine a tak to aj vyzera.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Blade: Suhlas a len doplnim - tie dva 'bit-drivery' su dobre ked mas v jednom klasicky srobovak (z jednej strany sirsi a z druhej uzsi), a v druhom krizovy (opat z jednej strany vacsi a z druhej mensi). Tym padom vykryvas 95% 'srobovacich poziadaviek' bez potreby nosenia extra bitov :wink: :lol:

Na druhej strane jeden z tych dvoch bit-driverov na mojom starom Charge by som za noznicky menil bleskovo a bez vahania... :twisted:


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
Speedy
prispievateľ
Príspevky: 155
Registered for: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa Speedy »

cize je to jasne bude to charge TTI ...uz len vyspekulovat kde ho kupit...teda hlavne za kolko
Blade
prispievateľ
Príspevky: 163
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa Blade »

Skus ebay.com (treba mat paypal konto), ja mam dobre skusenosti s predajcom javarun, TTi ma vyslo aj s premium sadou bitov a bit driver extenderom na cca 106 eur aj s postou. Mne sa ale podarilo vyhnut colnym poplatkom (nie som v SR). Cena TTi v SR alebo hocikde inde v Europe vyzera podstatne odlisne.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Blade
nepoviem nic tajne,ale my ho mozme mat za 130 E,tu na SK
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Hrdzavie leatherman?
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

neviem ci to mozem nazvat hrdzou, ale vytvara sa na mojom Ti cku taky nerovnomerny povlak pripadajuci mi ako hrdza :-(
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Rasto
na jednotlivych nastrojoch?
Používateľov profilový obrázok
Speedy
prispievateľ
Príspevky: 155
Registered for: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa Speedy »

clovek ktory mal charge tti ho predal pretoze hrdzavel....mimochodom mi to potvrdil dovozca v BB....tak jaa ti nevim Karle
Napísať odpoveď

Návrat na "Chladné zbrane"