Leatherman ci Swisstool?

Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

naajs, je ta zatka potom v stave aby sa nou dala zastuplovat flasa? viem ze 7 deci nie je vela, ale ja s vinom prevazne varim a tolko naraz neminiem.
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

JAsne, vsak ju celu nerozrezes... Asi 1-2cm naspodku ostanu nedotknute... ked vytiahnes polovicu, tak zvysok vytiahnes zupami, alebo rukou...
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

vie niekto o kydexovych /alebo podobnych/ puzdrach na leathermany?
Nejak mi ich "novy" typ puzdra nesadol.
Používateľov profilový obrázok
djuri
častý prispievateľ
Príspevky: 905
Registered for: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa djuri »

peto454
občasný prispievateľ
Príspevky: 99
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa peto454 »

Chlapi, mate niekto realne skusenosti s Leathermanom MUT ? Uz dlho po nom pozeram a tak som si povedal, ze na christmas si urobim radost a jeden si darujem. Ked uz mam polozit 130E, tak nech to stoji za to.
Gunslinger, prosim ta ako si s nim spokojny ty po dlhsom case?
statusak
občasný prispievateľ
Príspevky: 26
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa statusak »

MUT je urceny na vojenske ucely, teda ak posobis v ozbrojenych zlozkach tak jednoznacne ano. Na civilne pouzitie ti mozem odporucit klasiku Charge TTi.
V tomto videu mas pekne vysvetlene pouzitie jednotlivych nastrojov MUT-a.
http://www.youtube.com/watch?v=1wBcLrdw4qI
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Mno, len pre upresnenie – MUT je nielen pre ‘vojenske’ vyuzitie, vyuzije ho ktokolvek komu sa hodia jeho funkcie (od manualne pracujucich cez biele goliere az po domacich kutyilov), a ma styri verzie: standardnu a pyrotechnicku/EOD (ta ma odlisny typ kliesti), obe v matne ciernom alebo cierno-striebornom prevedeni.

Peto454: Mno, po roku s MUTom su moje dojmy stale dobre a plati ta moja mini-recenzia spred roka (dve strany dozadu). Nosim ho dennodenne, zvycajne vo vrecku na kraji s klipom zacvaknutym smerom von – aby sa MUT nehybal/zostal na mieste (volne vo vrecku by kvoli jeho vacsej dlzke prekazal/tlacil na stehno, takto to nie je problem plus je vzdy ‘na dosah’). Okrem noza trochu prekvapivo casto vyuzivam aj ten bronzovy ‘skrabak’ (najuzitocnejsi ale ozaj je pri cisteni zbrani), ‘kladivo’ a mini-rezak pod nim len minimalne, na ten mierne asymetricky tvar (pri drzani kliesti) som si tiez rychlo zvykol (plus na rozdiel od Charge uz sa mi nestava ze by som omylom vytiahol opacnu cepel), jedine co mi trochu prekaza je o cosi obtiaznejsia vymena bitov (vyzaduje silnejsie stlacenie). Kolem a kolem – spokojnost :wink:


Gunslinger
inspiring_lalande

Príspevok od používateľa inspiring_lalande »

Rozmýšľam nad kúpou MUTu, ale tieto zábery ma dosť odrádzajú....
http://militarytimes.com/blogs/gearscou ... -series-2/
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

maclos: Co konkretne ta odradza? Ja tam vidim len test (kde prvy protoyp/1kus MUTu testovala v Afghane 6 tyzdnov jedna cela vojenska jednotka) zaverom ktoreho je ze MUT je tak ako vravi jeho nazov - Military Utility Tool - vojensky pracovny nastroj, s ktorym sa da rozobrat a vycistit zbran ale okrem toho sa da v polnych podmienkach pouzit na x dalsich veci, a zasa MultiTasker ohodnotili ako asi najlepsi nastroj urceny specialne na cistenie a rozoberanie AR-kovych zbrani. Ak clovek robi vystrojaka niekde v Afghane a kazdy den riesi cistenie M16ok, MultiTasker bude na tento ucel o cosi lepsi nez MUT, ale bezny clovek ma zvycajne trochu ine poziadavky (tym nevravim ze MUT je vhodny pre kazdeho, podla mna bezny clovek asi viac/lepsie vyuzije Charge, Blast, Victorinox/Swisstool atd.)

Kazdopadne drzim palce pri vybere,


Gunslinger
inspiring_lalande

Príspevok od používateľa inspiring_lalande »

Konkrétne ma odrádzala tá hrdza, ale po prezretí pár iných fór som zistil, že aj SWISS tool som našiel hrdzavé ako stará bicykla...takže nakoniec vydražený v USA, keď príde domov zdelím konečnú sumu aj spokojnosť (po prvom prezretí ovšem) :wink:
friendly_kapitsa

Príspevok od používateľa friendly_kapitsa »

Ja mám aj Wave aj Super Tool a musím povedať, že som s oboma vysoko spokojný. Väčšinou sa dostanú k slovu pri bežných domácich prácach hlavne na chate (zapojiť svetlo, čo-to povoliť alebo dotiahnuť) a skutočne je to plnohodnotné a platné náradie.
Oba mám už asi 6 rokov a nemajú najmenšiu chybu.
pertr 112
občasný prispievateľ
Príspevky: 36
Registered for: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa pertr 112 »

peto454 napísal:Chlapi, mate niekto realne skusenosti s Leathermanom MUT ? Uz dlho po nom pozeram a tak som si povedal, ze na christmas si urobim radost a jeden si darujem. Ked uz mam polozit 130E, tak nech to stoji za to.
Gunslinger, prosim ta ako si s nim spokojny ty po dlhsom case?
Kde si ho našiel za takú cenu? Za toľko ho chcem aj ja
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

na americkom amazone ho mas este za podstatne menej a s trochou prace ho na americkom ebay dostanes este lacnejsie.
inspiring_lalande

Príspevok od používateľa inspiring_lalande »

Tak páni, MUT je doma z USA zaplatený 23.11.2011 prišiel dnes. Šťastný ako blcha, aj z úspory aj z toho aká to je milá mašinka. Vrelo odporúčam. Info o predajcovi v tejto téme:
http://www.webforum.sk/viewtopic.php?p=121515#121515



Obrázok
By maclos at 2011-12-06

Obrázok
By maclos at 2011-12-06

Obrázok
By maclos at 2011-12-06
Naposledy upravil/-a inspiring_lalande v 06 Dec 2011, 14:18, upravené celkom 1 krát.
statusak
občasný prispievateľ
Príspevky: 26
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa statusak »

Ta cena je vynikajuca!
Napísať odpoveď

Návrat na "Chladné zbrane"