Aky pevny nôž najčastejšie použivate?

eager_dijkstra

Príspevok od používateľa eager_dijkstra »

Ja ako pevny noz do lesa pouzivam Ka Bar BK 7, a Gerber Prodigy.
Ale favorit je rozhodne Gerber Prodigy.
Fulltang konstrukcia, ocel je velmi slusna nerezka Sandvik 12c27 ktora veeeeelmi dlho drzi ostrie.
Vynikajuca rukovat ktora sa vyslovene lepi na ruku za kazdeho pocasia a stupna znecistenia.
Dobra zastita, dobre kladivo z druhej strany noza.
Vyborne puzdro, idealna velkost, velmi dobra cena.
Tento noz mal v nejakom diely aj Bear Grills, asi vedel preco.
Na stranke noze-nuz bola kedysi velmi pozitivna recenzia na tento noz
A ja by som tento noz mohol tiez len doporucit.
BK7 je trochu velky, s batohom sa tazko nosi. A vobec nechapem tu posadnutost uhlikovou ocelou.
Je to hned tupe, furt to chyta lisku...
A vobec velky noz do lesa je proste otrava furt mi to zavadza.
Uplny des.
Som sice nozofil a mam vela nozov ale uhlikovka patri u mna medzi najmenej oblubenu ocel.
(za tento nazor ma asi vela noziarov ukamenuje ale nemozem si pomoct)

Ostatne pevne noze co mam ako Uton, Sog GovTac atd atd nepovazujem za noze ktore by stali za zmienku a ani ich nepouzivam.
Inak ak by som si mal este raz vyberat noz do lesa.
Tak neminam zbytocne kopec eur na rozne fabricke noze.
Ale vyberem si noz od noziarov Dohnalovcov.
A typ nieco ako Velky Tabornik.
Podla mna robia nadherne noze, dobra ocel a cena 200e za noz s dusou naozaj nieje vela
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2038
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Ja tiez na hory nerad nosim velke noze, lebo ak s tym ma clovek kazdy den slapat niekolko desiatok km, coskoro zisti, ze je to zbytocne velke a tazke. Zaroven pre ne nie je realne pouzitie. Ked je clovek sam alebo v malej skupine, staci mu obycajny maly noz a pri vacsej skupine, kde treba viac varit alebo stavat nejaky pristresok sa mi ovela viac osvedcuje mala sekerka. Inak poznam ludi, ktori vsetko potrebne na horach zvladnu so svycarom a to aj pri dlhsom pobyte (2 tyzdne).

Osobne mam rad pevny noz kvoli krajaniu chleba, zasekavaniu kolikov a razsosiek, stiepaniu dreva. Postupne som sa ale vyvinul od military nozov (Glock 78) k finkam a klasickejsim nozom. Cepel tak 4 - 6 palcov.
friendly_lamport

Príspevok od používateľa friendly_lamport »

to statusak

no tak spokojnost nosieval som g81 super noz fakt za par korun dokonca velmi vhodny aj na vrhanie aj ako nastroj vzdy ked bolo nieco treba odrezat vysekat atd . pomohol znesie skutocnoe aj hrube zaobchadzanie . potom som ale omakal kyzliar korshun a perfektne padol do ruky tak uz nosim ten ako zaloznu zbran je super max. spokjnost .
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2038
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Stal som sa cerstvym majitelom Ka-Bar TDI Law enforcement: http://www.kabar.com/knives/detail/76, tak dam par dojmov:

Vybral som si mensiu verziu. Na boj zblizka staci a oproti dlhsej cepeli je obratnejsi aj pri boji v uchopoch, na zemi a pod. Cepel az na vynimocne pripady (alebo umyselne "dokoncenie" supera) nesposobi smrtelne zranenie, ale je dostatocna na sposobenie vaznych bodnych aj reznych zraneni. Nevyhoda moze byt napr v pripade obrany voci psom, kde moze byt dlzka cepele pri velkych psoch nedostatocna.

Uchop je isty aj pri silnych bodoch aj napriek tomu, ze pri rychlom vytaseni z puzdra mi casto presne nezapadne ruka na tvarovanu rukovat. Inak podla niektorych pokusov na nete je tento noz jeden z najrychlesich z pohladu jeho vytasenia a prveho bodnutia. Je to vdaka zvlastnemu tvaru a puzdru. Noz sa da pouzit aj v reverznom uchope.

Puzdro je plastove, samosvorne, s klipom. Klip je spravne tuhy a ma pre istotu aj protizarazku, aby sa noz nevytiahol v extremnom pripade aj s puzdrom. Puzdro nedrzi noz prilis silno, ale noz zatial nevypadava ani ked sa s nim hrka dole hlavou, noz v puzdre nehegla, neklepe a ide lahko von.

Noz aj s puzdrom je velmi lahky, clovek jeho vahu skoro vobec nevnima. Kedze som lavak, nosim ho na pravej strane z vnutornej strany nohavic. Inak klip sa da prehodit z jednej strany na druhu (kluc na sroby je prilozeny). Co je plus, prilozene su aj nahradne sroby, keby sa casom uvolnili a vypadli.

Tento noz nie je karambit. Je to skor bodny ako rezny nastroj, ma kratku aj ked velmi ostru cepel.

Cena je pri znackovych nozoch fajn, zacina pod 50 EUR.
Používateľov profilový obrázok
hlavaXX
prispievateľ
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa hlavaXX »

nozov mam doma viac ako zena topanok a stale najdem nejaky aky este nemam.
napsledy som si do kuchyne kupil

http://www.kds.cz/cz/produkt/nuz-reznic ... y-7-1.html

max spokojnost s tvrdostou, tvarom ostrim uchopom aj cenou

ale najcastejsie mimo domu asi pouzivam svajciarsky skladaci, lebo ma vyvrtku, a tu po rokoch pouzivania roznych nozov povazujem za najdolezitejsiu survival vybavu
inspiring_chaum

Príspevok od používateľa inspiring_chaum »

Ahojte. Chcem sa vas opytat na vas nazor. Chcem si kupit vojensky noz, nieco na styl ka-bar ale neviem sa rozhodnut. Aj ruske su dost kvalitne.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Toki, začni tým, na čo všetko a ako často ho budeš využívať a koľko si ochotný zaplatiť.
:wink:
inspiring_chaum

Príspevok od používateľa inspiring_chaum »

Nejaky extremista niesom, pracujem na kamione tak sa mi poriadny noz vzdy zide, do lesa velmi nechodim a polovnik tiez nie som. Max nejakych 150€ +-
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

uplne bez srandy: 5 eurova Mora je uplny multitool. Za tu cenu otvara aj konzervy bez smutku.
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2915
Dátum registrácie: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Uvedená Mora ( http://www.lumavinicne.sk/kategoria/noz ... hi-carbon/) je dobré riešenie, rovnako aj robustný nôž Glock ( http://www.zbrane-ke.sk/product_info.ph ... ts_id=3266 ). Za 23,-Eur niet čo riešiť. Sekám a štiepim ním drevo, konzerva bez problémov, znesie veľa.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

abakan napísal: 5 eurova Mora
presne taaak
za budget 150e mas 20-30 Mora/Bahco 2446 a ked ti na zem spadne , ani sa zohybat nemusis , tasis dalsi
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Tiez mam doma asi 5x Moru a len preto ze je vyrobena pre Bau haus, tak stoja pod 5€
inspiring_chaum

Príspevok od používateľa inspiring_chaum »

Vyborne :D a ja som chcel dat 150€ za ka bar. Diki
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Toki napísal:Vyborne :D a ja som chcel dat 150€ za ka bar. Diki
Toki fakt záleží na účely použitia, to že pracuješ na kamióne, to si presne neviem predstaviť načo ten nôž používať. Tá mora je fajn za tú cenu, v kombinácii so sekerkou je kľudne použiteľná aj do lesa, ale ako jediný nôž napr. do lesa (bez sekerky či iného vhodného nástroja) je príliš ľahká na akúkoľvek ťažšiu prácu. Naopak na prípravu ražňov, veci okolo jedla, núdzové rezanie špagátov a podobné veci je úplne dostatočná a aspoň nevláčiš zbytočne veľa toho.
Napísať odpoveď

Návrat na "Chladné zbrane"