Aky pevny nôž najčastejšie použivate?

Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Schrade SCHF9

Masivny, pevny noz za slusnu cenu.
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2036
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Co hovorite na toto: http://www.noze-nuz.com/ka-bar/KA2485.php

Nad TDI rozmyslam uz dlhsie, ale zaujala ma hlavne koncepcia zamykania noza v puzdre. Na prvy pohlad celkom sikovne, akurat ma odradza, ze v pripade nutnosti noz nevytiahnem opacnou rukou.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5589
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Ale vytiahneš. :roll: Úplne bezproblémovo, len úchop bude reverzný (čepeľou nadol). Roky mám Ka-Bar TDI, to je rovnaká koncepcia...
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2036
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Stare TDI vytiahnem, to viem, ale vsimol si si tu poistku na tomto? Normalne to vychadza na palec, pri taseni opacnou rukou neviem, to vychadza nejako na malicek, ak vobec.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5589
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Jo, všimol. Poistka tam vyzerá trocha nazvyš, ale všimni si, že je umiestnená tak, že to pôjde (v tomto prípade asi malíčkom). Až si ho kúpim, potom vyskúšam a poreferujem. :wink: Chcem si ho ale najprv ocapkať, než ho kúpim, lenže to sa mi zatiaľ nepodarilo.
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2036
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Je to celkom novinka. Ja sa chystam ist do toho starsieho typu, so standardnou hladkou cepelou v tej najmensej velkosti. Cepel typu wharncliff sa mi moc nepaci a tento novy typ je aj asi o 1000 KC drahsi. Stary typ ma pritom slusnu retenciu aj bez tej poistky. Otazne tiez je, ci ta poistka nezacne haprovat v dosledku spiny, vlaken z oblecenia a pod.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Dátum registrácie: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Presne ten, ktorý chceš mám. Zatiaľ len dva mesiace ale som veľmi spokojný. Tá poistka na novom modely, mi príde zbytočná.

Taká otázočka pre dlhodobých majiteľov: Ako nosíte TDI? Mal som ho na pravej strane na 3. hodine ale kolidoval mi so zbraňou ktorú nosím na 4-5. hodine. Nedávno som ho presunul napravo na 9. hodinu, tasím ho reverzne takým carambitovím spôsobom.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5589
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Bujny, je to nôž, ktorý sa má (?)/ môže (?) nosiť na opačnej strane ako strelná zbraň. Na nete existujú aj nejaké videjká, kde vysvetľujú, aké je super mať TDI, keď ti nejaký xindl pri boji zblízka blokuje silnú ruku. Aj tvar noža (tvar čepele, sklon) je uspôsobený tak, aby si mohol rezať aj prostým pohybom zápästia (slabej ruky) ruku, ktorá ti blokuje slabú ruku, potom rezať a bodať a "vyslobodiť sa", aby si napr. mohol použiť aj strelnú zbraň alebo dorobiť robotu s TDI. Takže v kombinácii so strelnou zbraňou nosím TDI na "9"...
:wink:
Inak, keď sa Dantes sťažoval, že bude blbé tasiť to slabou rukou, najprv som myslel, že naráža na tvar noža a sklon rukoväte a nie na poistku. Jo, poistka tam vyzerá byť navyše, hoci priznám sa, mňa až tak nevyrušuje, lebo verím, že bude stačiť (pri reverznom úchope) dotlačiť ju hranou dlane. Ak nie, dá sa ešte palcom, hoci tam by už bolo treba prehmatnúť, čo v zlomkoch sekúnd asi nie je terno. Neviem, nechcem viac špekulovať. Len taká poznámka: pri tomto noži nešlo celkom zopakovať dizajn samosvorného puzdra z "klasického" TDI hlavne pre odlišný tvar rukoväte. Takže tá poistka možno nie je len samoúčelným výmyslom, ale potrebným prvkom. Nuž, múdrejší budem, až si tento nôž ocapkám.
8)
eager_lumiere

Príspevok od používateľa eager_lumiere »

Falkniven S1-pevný,reže perfektne,aj ešte seká,váha znesiteľná,použiteľný ako zbraň-maximálna spokojnosť
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2036
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

S1 je etalon kvality. Kludne mozes dodat, ze ma super ocel, kvalitnu rucku a velmi efektivny tvar cepele. Jedine puzdro sa mi moc nezda - ten plast sa mi zda ucelny ale nie moc pekny, otvorene kozenne puzdro za trocha neprakticke z hladiska moznosti straty/vypadnutia noza. Ktore puzdro mas?
eager_lumiere

Príspevok od používateľa eager_lumiere »

Zytelové,ale mám tam doplnené+ namotané nejaké veci(nie veľa!),a nakoniec som na to natiahol dušu s bicykla-vyzerá to celkom dobre,a nehrká to:-)
Používateľov profilový obrázok
Mike75
prispievateľ
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa Mike75 »

Blackhawk Nightedge
inspiring_hodgkin

Príspevok od používateľa inspiring_hodgkin »

Používam už cca 7 rokov Coldsteel Trailmaster San Mai III
Nepatrí medzi najlacnejšie, je to však kvalita. Made in Japan. Laminovaná oceľ VG-1, dobre drží ostrie aj pri hrubom zaobchádzaní, bežne ho používam aj ako sekeru, alebo mačetu. Na krájanie cibule veľmi vhodný nie je (na to používam iný) na dekapitáciu vlčiaka jedným sekom však áno :mrgreen:
http://www.coldsteel.com/Product/16JSM/ ... N_MAI.aspx
friendly_lamport

Príspevok od používateľa friendly_lamport »

glock 81 a kyzliar korsun co poviete ?
statusak
občasný prispievateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa statusak »

Zrejme si fanusik vojenskych nozov. Ja tiez niekolko mesiacov majitelom noza Glock 81. Zatial uplna spokojnost. Za tu cenu sa podla mna neda zohnat lepsi noz s podobnymi parametrami. Ten Kyzliar som v ruke este nemal, ale podla skusenosti viacerych ludi je to perfektny noz. Ake s nim mas skusenosti ty? Popripade aj s tym Glockom.
Napísať odpoveď

Návrat na "Chladné zbrane"