Technika streľby

Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

slavmiro napísal:ale neskutocne mi to zlepsilo strelbu zo vzduchovky na vzdialenejsie ciele (20-40m).
Tak to potom podľa mňa robíš niečo zle. Bez urážky.

Áno, s otvorenými oboma očami sa strieľa z taktických dôvodov, ale na presnosti ti to rozhodne nepridá. Obraz mieridiel z dvoch očí máš menej ostrý než pri jednom oku. Pozri si zábery z nejakých mierenkárskych disciplín a ber to ako nápovedu ...
Používateľov profilový obrázok
slavmiro
častý prispievateľ
Príspevky: 572
Registered for: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa slavmiro »

Nehadam sa, mne to zkratka pomohlo, takticke mierenie mi neprekaza. Robim profesionalne akcnu fotografiu a v ramci predvidania situacii, divanie sa jednym okom do hladacika a druhym okom po zvysku sceny mi casto nie je na skodu.

P.S. Mam na oboch ociach -4 dioptrie, nasadene okuliare, mozno vnimanie sceny 2. okom v mojom pripade eliminuje nejake opticke zkreslenie..
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Len ma tak napadlo - mieriš silným okom? Máš ho na rovnakej strane ako silnú ruku?
Používateľov profilový obrázok
slavmiro
častý prispievateľ
Príspevky: 572
Registered for: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa slavmiro »

Ano, som pravak a mierim pravym okom. :idea:
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

a to prave mas dominantne?
Používateľov profilový obrázok
slavmiro
častý prispievateľ
Príspevky: 572
Registered for: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa slavmiro »

Ano, prave oko mam dominantne uz vyse 40 rokov. Ale co sa usi tyka, da sa hovorit o dominancii laveho. :)
Používateľov profilový obrázok
slavmiro
častý prispievateľ
Príspevky: 572
Registered for: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa slavmiro »

Dnes na strelnici, prvy krat aj so 17 rocnym synom, jeho premiera. Ja sa povazujem tiez za zaciatocnika, kedze na strelnici som stravil zatial celkovy cas cca 7 hodin. :)
Zacali sme pekne po poriadku, najprv 100 ran GP K22 X-Trim. Musim znova pochvalit strelivo CCI .22LR MiniMag. Syn dnes vystrielal 100, ja okolo 50ks, ani jedna zdrzka ci zlyhanie. Zbran mala predtym za sebou 3 navstevy strelnice, cca 400 ran, bola bez predosleho cistenia, zacmudena slapala perfektne aj dnes. Navecer som ju vypuliroval, z vdacnosti. :) Vdaka bezproblemovej funkcionalite sme sa mohli sustredit na techniku drzania, sposoby mierenia, jedna radost. Aby synator nabral zrucnost v potencionalnych poruchach, zacal som mu ku koncu davat do kazdeho zasobnika nahodne jednu prazdnu nabojnicu, aby musel zaver rucne obtiahnut, pripadne prebit. ;)
Potom sme presli na .357Mag. Samozrejme to bolo o inom, synator to na 5m v prvych seriach dokazal akurat tak nasypat na terc, do hornej polovice, jasne lamanie zapestia hore. Po kratkom zacviku, na 10m triafal terc ako v uvode na 5m, na prvu navstevu to nebolo zle. Najvacsie starosti mu robilo ku koncu brnenie v ruke a drobne poranenia ruk na ostrejsich ovladacich prvkoch Taurusu (kohut, poistka vyklopenia bubna..).
Kedze som vacsinu casu venoval synovi, na .22ke som si dnes zastrielal malo. Ale dal som si 30 vystrelov z .357, kde som v inom vlakne riesil moje vyrazne zhorsenie pri prechode z .38SP na .357MAG. Dnes sa mi to podarilo slusne vylepsit, doslednym uchopom co najvysie. V tom bola primarna chyba, vdaka za cenne rady. Ergonomia revolveru ma svoje specifika a v tomto vykone evidentne kazdych 3mm posunu uchopu nie optimalnym smerom vyrazne zhorsuje presnost. Dnes uz som na jeden bubon dokazal na 10m trafit jednu desiatku, deviatku a ostatne nie horsie ako 7 (pistolovy terc). Chce to este potrenovat uchop, aj dalsim susenim. Mierenie mi az taky problem nerobi.
Pozitivom dna je, ze sa synovi navsteva strelnice celkom zapacila a napriek pubertalnemu vzdoru (17r) sa sam od seba rozhodol, ze nabuduce tyzden pojde zas a ze si asi zoberie nejake kozene rukavice. :) Na tuto prvu navstvu strelnice som ho musel ukecavat vyse mesiaca.. :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Dobrá rada, ktorá tu už zaznela - investuj pár eur do skúseného inštruktora s dobrými referenciami. Duplom keď ste už dvaja.

Nesnaž sa ako úplný začiatočník (sám píšeš o 7 hodinách) učiť základy iného začiatočníka, ak máš aj inú možnosť.
Vzídu z toho len zafixované chyby, ktoré potom budete pracne a draho odstraňovať. Alebo aj nebudete, lebo vás/ťa/ho to prestane baviť úplne.
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

slavmiro napísal:... a ze si asi zoberie nejake kozene rukavice.
Snad v nich nechce strielat ???
Používateľov profilový obrázok
slavmiro
častý prispievateľ
Príspevky: 572
Registered for: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa slavmiro »

OK, jasan, konzultujeme nas "trening" aspon so spravcom strelnice na mieste. :) Mal som jeden pokus o absolvovanie kurzu TCA, ale diplomaticky povedane, sme sa nedohodli. :|
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Na zapade mas z coho vyberat - Strelecka akademia, RDA, TCA... toto investovanie rozhodne odporucam kazdemu zaciatocnikovi. Usetri to kopec blbych navykov a radovo viac penazi za minute strelivo.
Používateľov profilový obrázok
slavmiro
častý prispievateľ
Príspevky: 572
Registered for: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa slavmiro »

Prve z menovanych, uz v piatok...
knives
občasný prispievateľ
Príspevky: 15
Registered for: 8 years 8 months

Príspevok od používateľa knives »

Zdravím strelci. V piatok na strelnici v KE vystrelených prvých 100 nábojov. Zbraň S&W 910 zapožicaná na strelnici a aj strelivo som kupoval tam. Strieľal som na rôzne vzdialenosti. Začal som asi na 6 metroch a postupne zvyšoval, max. 12 metrov. Prikladám aj terč na posúdenie :-D
Prílohy
20151129_104725.jpg
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Vobec to nie je zle na samouku. Jasne to ukazuje na chybu ktoru tam mas.
knives
občasný prispievateľ
Príspevky: 15
Registered for: 8 years 8 months

Príspevok od používateľa knives »

Možem tú chybu posudzovať podľa obrázka z prvej strany? Nastrieľal by som lepšie s novou zbraňou? Predsa len tá čo som mal už pekných pár nábojov vystrieľala a nebola používaná iba jedným človekom...
Napísať odpoveď

Návrat na "Tréning"