TCA

inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

citaj s porozumenim gewehrov prispevok z : Str Feb 01, 2017 6:47 am
Ziaden Aegis, ani Jozo D, ale gewehr osobne
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2036
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Kazdopadne je to cele take... no slovenske :roll:
hector22
občasný prispievateľ
Príspevky: 13
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa hector22 »

roman napísal: Ziaden Aegis, ani Jozo D, ale gewehr osobne
Vsetko to vedel alebo tiez ten inernet :) ?

Ono myslim si ze princip je rovnaky a ked cosi skopiroval? Treba sa cez to asi preniest :)
Naposledy upravil/-a hector22 v 02 Feb 2017, 23:16, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
GoodLuck
občasný prispievateľ
Príspevky: 35
Registered for: 7 years 2 months

Príspevok od používateľa GoodLuck »

Prečítal, s porozumením. Byť skopirovaný by u mňa vyvolalo min. dva pocity: už som taký dobrý, že ma kopírujú & zavzdušnilo by ma od jedu.
Nemám dôvod neveriť, nemôžem ani porovnať, keďže som toto neabsolvoval ani u jednej zo spomínaných agentúr, ale zaplatil individuálne 10h teórie a praxe u jedného šikovného príslušníka policajného zboru.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

hector22 napísal:
roman napísal: Ziaden Aegis, ani Jozo D, ale gewehr osobne
Vsetko to vedel alebo tiez ten inernet :) ?

Ono myslim si ze princip je rovnaky a ked cosi skopiroval? Treba sa cez to asi preniest :)
Ten pocit, ked netusim o com je debata ale mam potrebu nieco napisat....
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

dantes napísal:Mne osobne su TCA/RDA ukradnute, co som mal k treningu TCA, to som uz napisal.
GoodLuck napísal:nepajcol z Aegisu a TCA od RDA...
asi si nerozumieme, ja tu hovorim o kurze, ktory som zostavil a prednasam sam, v principe ide o knowhow LT ktore bolo skopirovane svojho casu 1:1 a nikto iny to takto nerobil a nerobi takze je jasne kde to malo povod.

Nejde o ziadne 10h skolenie u policajta, ale je to mix zlozeny a konzultovany s psychologom v oblasti andragoginky, pocnut pravnymi otazkami, cez zaklady psychologie konciac velkym praktickym blokom ´konstrukcneho praktickeho prehladu po ktorom nasleduju zaklady bezpecnej manipupalcie a strelba. Nie je to nic skopirovane z internetu ale 15 rokov praxe v oblasti pouzitia, vyroby a skusania zbrani, statna skuska z konstrukcie zbrani a roky posobenia v legislativnom procese. Preto ked sa nieco take objavi na slovensku v rovnakej strukture (s pouzitim rovnakych slov) tazko pochybovat.
hector22 napísal:Vsetko to vedel alebo tiez ten inernet :) ? Ono myslim si ze princip je rovnaky a ked cosi skopiroval? Treba sa cez to asi preniest :)
nesud inych podla seba a daj si facku clovece :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
GoodLuck
občasný prispievateľ
Príspevky: 35
Registered for: 7 years 2 months

Príspevok od používateľa GoodLuck »

@gewehr:
Ale rozumieme si, minimalne po tom, co ma roman upozornil na podrobnejsie precitanie tvojho prispevku. Pozri, sam si zistil, ze sa to tak lahko opajcovat neda, kedze material sice "zohnali" ale s tvorcom sa nedohodli, takze to v tej kvalite a obsahu asi pred zakaznikmi neodprezentuju.
Ked si cital moj druhy prispevok (zasadne povodne prispevky nemenim, ale radsej doplnim, pokial som sa nie uplne trafil) tak som si nedovolil pochybovat a z casti ta viem pochopit.

Mna si popisom kurzu zaujal, napriek tomu, ze ZP nejaky ten rok mam ( na co mi samostudium a 10 x hodina kunzultacie uz vyssie spominanej stacila), tak to este prekonzultujem s kamosmi, co spolu chodime do Cachtic a kukneme, kedy bude najblizsi termin. Kedze si uvedomujem (a teraz sa mi kurna , nerehlite), vyssiu mieru spolocenskej zodpovednosti ako drzitela ZP a s tym spojena nutnost mat aj pravne a technicke povedomie na zodpovedajucej urovni. Pokial by sa dalo zaverom kurzu spomenut aktualne "schvalovanu" smernicu a co to bude (teda moze) pre nas znamenat v praxi, bola by to ceresnicka na torticke.

@roman:
Muahaaa... , sak nebud na hector22 taky zly, internet je mocna, aj ked dojsecna zbran. Ten pocit... :P

@dantes:
Jedna vec je vybudovat si niekde "know how" a casom ich doplnit, podla seba "vylepsit" a davat dalej. Za mna, ako som uz pisal FAJN. Ine je situacia, ktoru popisuje gewehr, sam by som nerad zazil.

Pani, ta prosba ohladom Ruger Precision rifle? Som tu novy, neviem ci som to nahodil dobre, bo okrem sukromnej spravy ktora ma nikam neposunula je to tam mrtve. Co mozem spravit aby som sa dopatral nejakych skusenosti ku tomuto stekajucemu zelezu? A prosim, internetove recenzie som uz cital, ale internet je dvojsecna zbran a recenzia, cim krajsia, tym drahsia :lol:
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

GoodLuck, keď ti niekto ukradne auto a pretože na ňom nevie jazdiť tak ho prestrieka a dá z neho dole dve kolesá, prestáva to byť krádež? Alebo to z neho robí menšieho zlodeja?

Proste je to tak. Zobrať knowhow občianskemu združeniu zijucemu prakticky z členského je trápne. Neserie ma to, dnes mi je to aj relatívne jedno. Len je dobré keď to ľudia vedia, menej sa nechajú oblbnut lestenymi prdmi aka nebojujucimi bojovníkmi. To je niečo iné ako nehrajúci kapitán.
Používateľov profilový obrázok
GoodLuck
občasný prispievateľ
Príspevky: 35
Registered for: 7 years 2 months

Príspevok od používateľa GoodLuck »

Mensieho? Neviem, ale trapnejsieho urcite :roll:
Dal si dost zly priklad, kedze tebe aj obcianskemu zdruzeniu to afto zostalo, len pribudla konkurencia na trati (na prestriakanom, dvojkolesovom a opajcovanom avetku)

Trestnopravnu rovinu neriesim, nemam na to vedomosti,v moralnej rovine mam jasno.

Co sa obcianskeho zdruzenia tyka, bol som chvilu clenom, len raz som potreboval v niecom poradit (uprava zbrane) , odpoved bola slubena, po mesiacoch pripominana, ostala uz len zla pachut :cry: este ze Peto Lassak poradil a pomohol. Mna boliestka prebolela a asi si zaplatim aj clenstvo ( nech podporim snahu riesit spominanu smernicu)

Karma je zdarma a v zivote sa stretneme min. 2 x 8)
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Duševné vlastníctvo je každému ukradnuté.

A to až do chvíle kedy sami niečo nevymyslíte, strávite na tom hodiny vymýšľania, investujete kopec peňazí do zháňania informácií a niekto vám to skrátka za 5 min pajcne. To je také slovenské pozerať sa na problém očami nezainteresovaného a hodnotiť ako o nič nejde.
Používateľov profilový obrázok
GoodLuck
občasný prispievateľ
Príspevky: 35
Registered for: 7 years 2 months

Príspevok od používateľa GoodLuck »

Mesi napísal:To je také slovenské pozerať sa na problém očami nezainteresovaného a hodnotiť ako o nič nejde.
Verim, ze si nemyslel mna :mrgreen:

Vidim velky rozdiel medzi:
GoodLuck napísal:.Keby to Jozef nepajcol z Aegisu a TCA od RDA,
musel by GoodLuck za knowledge & know how supat nozickami az do Ciech. Akokolvek si kazdy mysli, ze je najsamvaac a unikatny,
aj ten Aegis asi nevynasiel koleso, ze?.
Kde volne prelozene som sa ja "naucil u niekoho hrat tenis, pripadne som to dokonca zlepsil a ucim tenis zase druhych" Niekto sa ku svojmu ucitelovi prizna, iny sa skor distancuje, kazdy mame svoj styl, ze?

ako ked od slova do slova okopirujem niekoho 15rocne dielo a tvarim sa, ze "u mna dobry"

ako som uz pisal :
GoodLuck napísal:,v moralnej rovine mam jasno.8)
Ale moze byt :lol: , ze si myslel inych panov a ja som len taky SEBASTREDNY :P
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

ak Gewehr narážal na fakt, že jeho materiály u TCA prednáša jeden nedocenený, zakomplexovaný nímand, ktorý sa nedostal do žiadnej OZ, kam sa hlásil- ešte aj na súťaži(Lešť), kam sa premrnčal dostal DQ- tak to by sralo aj mňa :wink:
Používateľov profilový obrázok
GoodLuck
občasný prispievateľ
Príspevky: 35
Registered for: 7 years 2 months

Príspevok od používateľa GoodLuck »

:lol: Muahaa..

A to bol, či je ktorý? Pokúšal som aj na TCA stránke, ale nejak sa to ťažko identifikuje :shock:
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Moje materiály asi ťažko, okrem toho že svoje podklady 2x ročne aktualizujem a rozširujem (proti tým spred 3och rokov su ine) ani tie pôvodné by nevedeli lebo o STN 39 5002 ani nepočuli, nie ze by ju videli.

A nemám ani paru kto všetko funguje v spomínanej grupe, vlastne ani ich web a fb som už pár rokov nevidel. Cirkus nemusím, radšej filharmóniu.
tenorista
prispievateľ
Príspevky: 411
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa tenorista »

Ale prípravu na ZP u TCA robí príslušník policajného zboru
Napísať odpoveď

Návrat na "Tréning"