TCA

Používateľov profilový obrázok
GoodLuck
občasný prispievateľ
Príspevky: 35
Registered for: 7 years 2 months

Príspevok od používateľa GoodLuck »

@dantes: Neber to v zlom, ale nie si ty tak trochu splachovací ? Roman a gewehr (niekde vo vlakne tusim aj Peterson) ta tu na pokracovanie dali tak dole, ze jedinec s priemernym egom by sa zamestnal na ponorke, optimalne atomovej, aby sa nemusel moc vynarat. Ty tu potom ides s kludom anglicana od neho tahat rozumy. :lol: Dam ti radu za 30 eur - prihlas sa na kurz 19.2 pripadne 4.3 a mas to cele nazivo. Pokial mozno, nedoporucujem sa zapisat ako "dantes" :twisted:

Toto by som si cele odpustil, pokial by si nepustil hlasku:
dantes napísal: a ze strelci pribudaju aj ked su aki su.
Ale ze ani nahodou. Este prezijem chalanov, co si spravia zbrojak, kupia zbran ale na strelnici boli naposledy v minulom tisicroci. Skor sa obavam generacie Airsoftakov, co nam dospeli do veku, ked by uz aj ten zbrojak s odretymi usami presiel. Jednoducho chalanom, ktori na to mentalne este nedozreli a casom tu bude bombovo, doslovne.

:roll:
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2036
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

GoodLuck: Tahat rozumy :?: :shock: Ja sa tomu venovat nechystam.Mna skor zaujimalo, co dokaze ludi naucit za 8 alebo kolko hodin z celej tej latky. A tiez to, ako zvlada odpovede na pravne otazky (priprava na ZP je plna prava),ak pripadne nema pravne vzdelanie. Prednaska sa da pripravit, ale na rozne otazky a situacie, na ktore sa studenti pytaju (a ktore casto aj zazili) sa uz uplne pripravit neda. A ak sa ti medzi kurzistov pritrafi hoci ten prislovecny pravnik zo Sladkovicova, zhoris v priamom prenose. Jedine ze by si ziadne otazky nedovolil, prednasku skoncil a odisiel :roll: Ak sa ti tam pritrafia advokati, ktori maju zaujem o ZP, tak ta vyzmykaju do mrte a nejakymi pouckami zo zakona alebo komentara ich neofajcis. Ten precitali vsetci uz na skole. :wink:

To mam po x rokoch co mam ZP ist na kurz pripravy na ZP? :roll: Naco, aby som tam do niekoho rypal :?: Nemam potrebu niekomu robit prieky. Ja tam nemozem cestovat kvoli treningom, ktore by sa mi hodili, tak naco kvoli tomuto (pri vsetkej ucte k hodnote kurzu pre aspirantov na ZP).

Inak sa snazim invektivy nevsimat a drzat sa temy, ktorou je trening. Neplati, ze cim si agresivnejsi, tym mas aj vacsiu pravdu :wink:
Používateľov profilový obrázok
GoodLuck
občasný prispievateľ
Príspevky: 35
Registered for: 7 years 2 months

Príspevok od používateľa GoodLuck »

Nooó, pekná odpoveď. Nemám čo k tomu dodať ( 8) sa mi často nestáva) až na to, že ten čas na prednášku bude asi kratší. Keďže mám záujem si to ísť pozrieť, prečítal som si obsah. Vyzerá to aj na nácvik safety drillu a nejaké strieľanie. Keďže asi hladný cez obed nebudeme (to by som nerozdýchal :D) a pokiaľ to nebude vyučované priamo na strelnici, treba započítať aj čas prepravy.
Používateľov profilový obrázok
mabo
častý prispievateľ
Príspevky: 636
Registered for: 11 years 3 months

Príspevok od používateľa mabo »

dantes: nepoznám ťa, tak to prosím neber osobne... poznám niekoľko ľudí s titulom JUDr. ale viac ako polovicu strčím do vačku bez toho, že by som potreboval právne vzdelanie...
Je to to isté, ako nie každý s Ing. je aj naozaj "vzdelaní"...
Osobne som na 110% presvedčený, že ak sa niekto venuje určitej oblasti na 100% už niekoľko rokov,
tak strčí do "zadku" akéhokoľvek človeka čo sa v tej oblasti nepohybuje a to aj s JUDr. titulom.
Takže tvrdiť, že stačí že sa nejakého podobného školenia zúčastni právne vzdelaný človek (rozumej niekto, kto ukončil štúdium s právom používať JUDr.) a ten svojimi otázkami "vyzmyka do mrte" školiteľa je min. smiešne tvrdenie...
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2036
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Mabo jasne, su aj ludia s titulmi, ktori vobec pravo nerobia, ktori si ich kupili atd.. Mame aj tzv. policajnych JUDr. - ov, ktori vlastne pravnikmi ani nie su.

Ja ale tvrdim ,ze aj velmi priemerny absolvent strci do vacku cloveka sice skuseneho ale bez vzdelania. Clovek, ktory pravo vystudoval a robi ho ako profesiu rozumie tomu co sa deje a hlavne preco. Clovek ktory ma iba prax sice vie co robi, ale akykolvek odklon zo zabehaneho procesu ho vyvedie z miery. To je presne to co vidis na nasich uradoch, policii atd.

V praxi to znamena, ze uchadzac o ZP ti pride s historkou o NO, ktora sa stala kamaratovi kamarata a celu skupinu ti presviedca o nejakom bullshite a ty mu to musis za pouzitia pravnych predpisov vysvetlit. Alebo ti da nejaku od veci otazku, ktora suvisi len okrajovo.

Dalsia vec je, ze na urcite veci je viac pravnych nazorov. Preto ak ta chce niekto zhodit, jednoducho ti vyargumentuje opak toho co tvrdis a ty s tym moc neurobis. Ale to sa podla mna casto nestava.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

dantes napísal:A ak sa ti medzi kurzistov pritrafi hoci ten prislovecny pravnik zo Sladkovicova, zhoris v priamom prenose...
Ak sa ti tam pritrafia advokati, ktori maju zaujem o ZP, tak ta vyzmykaju do mrte ...
V praxi to znamena, ze uchadzac o ZP ti pride s historkou o NO...
Preto ak ta chce niekto zhodit, jednoducho ti vyargumentuje opak toho co tvrdis ...
To teraz vravíš z vlastnej praxe? Alebo praxe niekoho konkrétneho, kto na vlastných kurzoch prežíva podobné horory?
Alebo len tak fabuluješ, aby život vyzeral zložitejší než je?
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2036
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Yarco, myslim ze tvoja otazka by bola zbytocna, keby si len nekopiroval z prispevkov ale aj pozornejsie cital. Ale specialne pre teba:
riadok 1: je to priklad ako to z tej vety vyplyva,
riadok 2: stalo sa mne co som v danom prispevku aj napisal,
riadok 3: stalo sa mne tam kde aj riadok 2,
riadok 4: vseobecne zhodnotenie pravneho stavu, ako to z vety vyplyva. Staci si precitat nejaku odbornu litaraturu a zistis sam.

Ak sa ti moje vysvetlenie aj tak nezda, tak pani Sybila Myslovicova z jazykovedneho ustavu SAV ma kazde rano na Sro jazykovu poradnu, tak snad pomozu oni. :wink: Ja viac neviem. A ano veci su easy, pokial ti ich nejaky "chytrak" nepokazi (neplati len o kurzoch ZP ale aj hocijakych inych). Inak pekny vecer prajem.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Myslim, ze Jarco len humornou formou poukazal, ze pokial na prednaske, kurze, alebo skoleni preziva skolitel horeopisane "horory" tak pricinou je nezvladnutie akcie prednasajucim. A to jednak po odbornej stranke, alebo po stranke pedagogickej.
Po odbornej stranke to nastane akonahle prednasajuci zacne prezentovat namiesto faktov rozne polopravdy, dojmy, predstavy... Skratka nema problematiku dostatocne nastudovanu - neovlada ju. Potom staci jeden odborne zdatny posluchac a je po prednaske. V tomto pripade tipujem, ze "Sladkovicovo" narazilo na skutocnu pravnicku skolu ci uz Trnavsku, alebo UK...
Pri nezvladnuti po pedagogickej stranke ide o neschopnost prednasajuceho "zvladnut" posluchacov. Skratka ne kazdy je schopny odovzdat informaciu publiku. Aj odbornik mava casto takyto problem problem. Dodnes si pametam na svoje prve vystupenie pred publikom...
V oboch pripadoch je chyba len a len na strane prednasajuceho.

Ako pekny priklad mozu posluzit Panzerove kurzy na ktorych sa casto vyskytuje mnozstvo teoretikov, samozvanych odbornikov, ludi s roznym stupnom psychickej poruchy. Ludi, ktori sa snazia posobit dojmom odbornika a kurz vyuzivaju na sebaprezentaciu a prezentaciu svojich bludov. Kurz ma vzdy vysoku uroven a nikdy nedochadza podobnym "hororom". Z jedineho dovodu : prednasajuci je skutocne odbornik a vie ako prednasat. :wink:
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Si tak vravím, kedy pribudne zase niečo o tých kútoch v TCA, nazval by som to aj že k téme :)
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

podľa mňa debata už dávno uletela niekam do exotična...
Používateľov profilový obrázok
GoodLuck
občasný prispievateľ
Príspevky: 35
Registered for: 7 years 2 months

Príspevok od používateľa GoodLuck »

Panzerove kurzy? Páneček je tu nový. O čo ide?
:shock:
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

.
Naposledy upravil/-a arminius v 08 Feb 2017, 23:04, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
GoodLuck
občasný prispievateľ
Príspevky: 35
Registered for: 7 years 2 months

Príspevok od používateľa GoodLuck »

Príma, kde sa kupujú lístky?
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

GoodLuck napísal:Panzerove kurzy? Páneček je tu nový. O čo ide?
:shock:
Panzer robi kurzy NO a KN pre LT. Terminy budu vyhodene coskoro. Pripadne mozes stihnut ten co robi teraz pre svoj sportovy klub v KE.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

OT: len upravim, ze je to pre verejnost, nielen pre klub
Napísať odpoveď

Návrat na "Tréning"