TCA

Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Trosku OT: a to kde chces ist bojovat s nozom? Lebo podla toho co tak citam, neviem co tym chces dosiahnut.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Budto mas problem s citanim alebo skratka odmietas porozumiet pisanemu textu.
O akych obchodnych vztahoch tocis??
Ake osobne utoky konkurencie vidis??

Mam moralny problem s firmou TCA a s jednym z jej instruktorov, dovody su tu uvedene vyssie niekolkokrat hadam zrozumitelne.
Mam moralny averz aj voci inym firmam z brandze a nemam problem ho prezentovat.

K poslednej otazke, ja trenujem s ex Gurkha rifles a USMC ked to cas dovoluje, na RDA ani TCA nie som odkazany
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

Podla citania usidzujem, ze tu nejde o boj konkurencnych firiem, ale o to, ze niekto sa v TCA hra na nieco co nie a privlastnuje si zasluhy za nieco, na co nema ziadny narok a tym aj zavadza verejnosť/klienta
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Dantes, Dantes: svojho času si sa u mňa cez SS dotazoval na veci okolo zakladateľa TCA, ktorý je v súčasnosti vo väzbe za prípravu nájomnej vraždy. Po týchto informáciách si zaujal stanovisko, že takej firme ty nedáš zarobiť...
Neserieš si tak trošku do huby? :wink:
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2038
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

mesi: amatersky sa venujem BU a obrana proti nozu k nim neoddelitelne patri. Mna skor prekvapuje, ze viacero strelcov vnima svoju zbran ako prvy a posledny prostriedok obrany. Moj nazor je, ze obrana sa sklada s boja so strelnou zbranou (vratane jej pouzitia ako uderovej zbrane), boja s chladnou zbranou a proti nej a boja bezo zbrane. Idealne ich prepojit do nejakeho suvisleho celku. Ale ja som len amater, nech si kazdy (ne)trenuje co chce.

roman, nemyslis, ze na to ze ide o nejake trapne prifarbenie osobnej historie, je tu tomu venovane az privela priestoru? A ze tato hlupost sa tu vztahuje dost nespravodlivo na celu TCA, kde zrejme robia aj ini ludia ako ten GT?

peterson, nestras :wink: Napisal som predsa, ze som bol na 1 (slovom jednom) ich treningu a to stale plati. V porovnani s niektorymi zahranicnymi lektormi sa ale javia byt ako neviniatka aj keby bola pravda co si pisal. Zober si takeho Ryabka, Starova, alebo roznych Izraelcov, co k nm cas od casu zavitaju. Nechcem povedat ze su to nejaki kriminalnici, ale maju toho za sebou tolko, ze s celou TCA/RDA dokopy je to fakt neporovnatelne.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

nie nemyslim
nie nespravodlivo, ta firma smrdi z 10 roznych dovodov, bachorky GT su len 1 z nich
howgh, uz som napisal vsetko co mozem a chcem verejne prezentovat, dalsia debata s tebou je zbytocna
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

dantes napísal:nehladiac ze by som sa kvôli tomu asi do Cachtic netrepal, hoci je to tam pekne.
Nesúvisí to s RDA, ale pobavil si ma :D

Pripomenul si mi jednu mladú partiu, ktorá sa v pasívnom móde pripravuje na všetky možné tie šity/hity/fany, ale má problém precestovať 100 km piati v 5-miestnom aute, lebo šak komfort :roll:
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2038
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

yarco: vzdy som rad ked potesim :wink: Nerozumiem tvojej terminologii, ale ak si timi sitmi myslel tych co sa pripravuju na koniec sveta, tak ja pripraveny nie som vobec. A ano, svoj cas si vazim, preto tam cestovat kvoli treningu nehodlam. Pokial ide o tych 100 km, kazdy kto sa chce na nieco pripravovat, by mal zacat tym, ze ich zdola do 24 hod. - peso.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Tú podobnosť netreba brať doslovne.

Jednoducho mi prišiel vtipný prístup typu "hľadám kvalitný tréning a know-how, ale 2x100 km (ergo 2x 1 hodina) za tým rozhodne cestovať nebudem" a pobavilo ma to. Čo som rád, lebo úsmev lieči a prospieva. :D

To ak sa niekedy rozhodneš v čomkoľvek súťažiť, ak pominiem BA mestskú ligu, nebudeš to mať ľahké :wink:
Nebrať osobne, prosím.
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2038
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

yarco, ano, myslim, ze RDA prichadza v dosledku svojej lokality o dost bratislavskych klientov. Ale to je ich vec.

Ako som pisal, venujem sa tomu len amatersky, povedzme ze to mam ako hobby. Preto do toho tolko casu neinvestujem. A s tym sutazenim som uplne v pohode. Pokial ide o zbrane, nejako som v sebe nenasiel sportoveho ducha. Zatial mi staci trenovat.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

K lokácií RDA ked už sa v tejto téme vyskytuje. Napríklad kurz prípravy na zbrojak ktorý som zostavil ja a svojho času sa v nezmenenej podobe objavil na webe TCA. Robí ho LT a RDA v priestoroch RDA, a bez reklamy len osobnymi referenciami účastníkov je tak plný, že ho musíme robiť raz mesačne a bežní su účastníci z východu (Kosice, Presov a pod.). Niekto holt nemá problém cestovať za kvalitou aj viac ako blbych 100 km. Komu sa nechce, je to jeho problém.

Pôvodný obsah ktorý bol na stránke TCA bol 1:1 skopírovany ten co som tvoril ja. Samozrejme nikto sa ma nič nepýtal. Problém nastal keď to mal v tom rozsahu niekto odprednasat. Postupne sa u nich obsah zmenšoval, to co sme my robili na strelnici 8hodin oni zvládli za dve v hoteli (hej, to mi pripomenulo ako som slávnemu inštruktorovi keď ešte robil v RDA musel priamo pred ľuďmi na kurze vysvetliť čo je to bezpecnostny ozub lebo inú pištoľ ako Glock nepoznal) . Nakoniec sa ma z prezídia PZ pýtali kto to preboha učí v tej TCA teoriu, že však to je jeden ich exkolega co musel... no, škoda to pitvat ďalej. Ja myslím že je zbytočné to siahodlho rozoberať, čas už veľa vecí ukázal a verím že ukáže aj iné veci. Ako napríklad to že nie je náhoda že zrovna krajniak zdieľa podobné veci. Treba sa mozna lepšie pozrieť na ine mena zo strany Sme rodina a odkryje sa ďalšia stránka.

Inak je až komické koľkokrát sa tu opakuje skrátka RDA napriek tomu ako sa G.T. snaží zakryť že tam pracoval. Dokonca aj retusovanim fotiek. Prečo asi?

Tým ja osobne začínam aj končím moju debatu k lestenemu prdu TCA, pretože to nestojí za ten minuty čas. Oni maji svojich frikulinakych zákazníkov a je len dobre že sa koncentrujú tam. Aspon ti co to berú vážne a bez divadelných scén majú možnosť sa dostať inde :D
Naposledy upravil/-a gewehr v 01 Feb 2017, 08:25, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Gewehr: budes prekliaty, tak ako ja 8)
A to este nikto nevie,ze ked experti TCA dostali od jedneho ozajstneho instruktora MV SR otazku,ze na zaklade coho cvicia špecialne veci,ked ich v zivote nerobili- prislo doznanie,ze čerpaju z You Tube. Tak to bol posledny gól a stratil som posledné zabrany :D
Používateľov profilový obrázok
GoodLuck
občasný prispievateľ
Príspevky: 35
Registered for: 7 years 2 months

Príspevok od používateľa GoodLuck »

Uvodom mojho prispevku Vas zdravim.

Bol som na tuto temu upozorneny kamaratom a teda ti Dolomitko dakujem, veci co som sa tu docital, potom ako detektiv Oriesok pospajal, by kludne Jozefovi Karikovi aj na pol knihy hodili ( V tieni mafie: Pribeh bojovnika ) Jeden ani netusi, ze najlepsi scenar napise sam zivot.

Ako dlhorocny spokojny zakaznik (RDA od 2013,TCA od 2016),niekto to tu pekne pomenoval ako zakaznik typu "koren" :lol: ,by som rad dal kratke, subjektivne zhrnutie:
- prijemne travenie casu
- jemne zrychlil a dost spresnil strelbu
- naucil a zautomatizoval paar prijemnych navykov (odstranenie zavad a pod.)
- strielal z afta
- videl de/fragmentovat strelu
- spoznal kopu zaujimavych ludi
- bol na cerstvom vzduchu a spalil kopu kalorii

Pana Gabriela T som spoznal este v RDAcke a mam ho rad, on toho zas tak nanakeca, Urban Legends som sa skor napocuval od spolu"korenov". To, ze na rozdiel od RDAcky sa silno marketingovo hustokruto predavaju, im nemam za zle, pracujem v medzinarodnej korporacii 13tym rokom a merketingovy bullshit filtrujem akosi automaticky.
Pana Ivana S ,ako svojho prveho instruktora, mam za maleho poloboha ( s nim aj do Malackej krcmy, kua, teda hooyah)

Ci maju "bojove" skusenosti? Neviem, ale kvoli tomu sa lespie strielat nenaucim. Mam dobreho kamosa, co ma na Univerzite doucoval Operak, ja som dopadol za 1, on za 3, hold , vedel lepsie vysvetlovat ako skladat skusky.

Pristup ocenujem u obidvoch, na kazdom kurze som sa dozvedel nieco nove, v drobnostiach zlepsil. Ci ma naucili bojovat? Muahaaa :D Niekto tu spominal nebespecnost premotivovaneho absolventa kurzov pomaly ako verejne ohrozenie. Kazdy mame hadam svoj rozum, nastudovany zakon (minimalne 190/2003) a svojpravnost je predpokladom uz na Obciansky preukaz, nieto este na Zbrojny , kde mame za sebou psychotesty ( ja viem, aj kopa cervenonosych, psov strielajucich, strazcov lesa ich ma)

Spominaneho Brunovskeho skusim, ceny ma teda podobne a zacinat po 3ti krat Pistol 1 :roll: , ale co uz.

Preco RDA&TCA? Preco nie? Strielat ta naucia obe, rozmyslat sa musim naucit sam.

Kto ma viac casu a je ochotny cestovat, RDA ti poskytne obrovsku , vlastnu strelnicu, vybornych "typkov"instruktorov a dovezu ta tam na Defenderoch (aspon vies, ze si ich nekupis)
Menej casu, viacej penazi, kusok od BA, viac treningov a castejsie, volba padne na TCA a ked spoznate Gaba, spravite si nazor sami.

Ja ho mam pozitivny!

Viem som Lama, koren, ideal kazdej (kua, shooting acadamy som este neskusil - muahaaaa) streleckej agentury a nemam ani mega podpis spraveny, idem sa tichucko hanbit...
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

a to si si kvôli tomuto zakladal profil? Toto je mobilizácia tábora TCA? :D
Šak sa opýtaj GT na tie fakty, čo sú uvedené vyššie a neboj- neni viazaný žiadnou mlčanlivosťou (ibaže by mu tak nakázal psychológ, že nemá klamať)
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

ze profil zalozil je ok
uz to tu zacinalo byt nudne
:)
Napísať odpoveď

Návrat na "Tréning"