Webforum - zbrane, strelivo

Strelecké kurzy
Aktuálny čas je 20 Nov 2018, 13:45

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  Stránka 6 z 6
 [ Príspevkov: 82 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6

Streľba 9mm luger 25m

Autor Správa
Zbrane Brownells
 Predmet príspevku: Re: Streľba 9mm luger 25m
PoslaťNapísal: 22 Feb 2016, 21:07 
expert
Obrázok užívateľa

Obrázok

PoslaťNapísal: 23 Feb 2016, 08:28 
častý prispievateľ
Obrázok užívateľa

.. ak neratam desiatku=dobra rana, tak mas v spodnej polovici terca 3 rany a v pravej jednu = z toho je patrne kam ti to "nesie". Neda sa jednoznacne vysetrit ci je to nastrelenim zbrane, alebo ci si to tam hadzes sam ako strelec - pozri si ten Patersonov terc, je to vyborna pomocka. Vytlac si ho a ber si ho so sebou na strelnicu k tercom ked si pojdes skrtat zasahy.

Ak sa chces zlepsit v mierenej strelbe odporucil by som Ti netrenovat na terc P135 (zeleny, nekryte leziaca figura), ale na medzinarodny 50/20 (tzv cierny/sportovy, .. v KVvZ sa pouziva tiez, je to druha polozka v streleckom trojboji). Aky je medzi nimi rozdiel? P135 ma 10tku s priemerom 10cm, 50/20 ma 9viatku s priemerom 10cm a 10tku 5cm no tu to nekonci:
- mieridla mas cierne a tak ak na zelenom mieris na stred mas tam este pomerne slusny kontrast (=a mas moznost si pekne zrovnat mieridla)
- na ciernom je stred cierny, ak mieris na stred, cierne mieridla ti splyvaju s podkladom (=nezrovnas si ich tak pekne ako keby si mieril na nejaku kontrastnejsiu plochu, napriklad bielu).

Prave z tohoto dovodu sa na cierny terc zvykne mierit na spodny okraj cierneho (tzn = zrovnas si mieridla, ten cierny kotuc si cely posadis na spicku musky a pomalinky odpalis). V com je teda ten rozdiel? Na zeleny mieris na plochu (kruh s polomerom 10cm), na cierny mieris na bod (spodny okraj cierneho) = z hlasiska presnosti je lespie mierit na bod nez na plochu (ak mas dobre oci) + ta vyhoda kontrastu na mieridlach.

Vela pistoli byva nastrelenych na spodny okraj cierneho = potom to na zelenom logicky nesie vyssie - mozno je to aj tvoj pripad. V klude si to vyskusaj a ak je to tak, mozes sa tesit lebo na ciernom to mas na spodny okraj (vyhoda) a na zeleny mieris tusim do stredu deviatkoveho pola (zasa je to plocha takze s tym nieje problem)
= je to len otazka zvyku

PoslaťNapísal: 23 Feb 2016, 09:09 
prispievateľ

Osobne si myslim, ze ten obrazok co tu hore zavesil peterson, by mal vyriesit tvoj problem. Podla mna jednoznacna chyba strelca. Na strelnici pouzivame ten obrazok uz dlhu dobu a chalani sa realne zlepsuju. Tak ako mi vravel instruktor: "vsetko je len v treningu a osobnom presvedceni!" :|

PoslaťNapísal: 23 Feb 2016, 09:26 
častý prispievateľ
Obrázok užívateľa

.. no ja by som to az tak jednoznacne nevidel.

Mimochodom neuvadzas na zaklade coho si vylucil moznost ze by mohla byt zbran "inak" nastrelena.
- v zavere svojho prispevku Sancho uvadza skracujuce sa casy na jednotlive polozky = bol nuteny strielat stale rychlejsie = chyby pri zrychlovani strelby byvaju (statisticky) skor strhavanie spuste (= tzn. 6 hodina dole), on ma vsak sustrel posunuty smerom hore..

Ja osobne by som sa so zavermi neponahlal - myslim ze Sancho nam to rozsekne po prvom treninku ;-)
- inak ak chces zistit ci ti to nesie tam kam si myslis, daj si 10ran na 15m (skratenim vzdialenosti potlacis chyby ktore robis ako strelec na vacsiu vzdialenost)

PoslaťNapísal: 23 Feb 2016, 09:38 
prispievateľ

V ziadnom pripade nepopieram to co si napisal. Vidiet iba terc a nepoznat ostatne suvislosti sa dost tazko hladaju priciny. Moje uvahy sa opieraju o skutocnost, ze na terci je relativne velky rozptyl sposobeny z najvacsou pravdepodobnostou strelcom. Nastrelenie zbrane by som riesil mozno az potom,ak by rozptylom vsetkych zasahov bol v kruhu zodpovedajucom priemeru kruhov 10, potiazmo 9. :|

PoslaťNapísal: 23 Feb 2016, 10:49 
moderátor
Obrázok užívateľa

Sancho:
Ja by som na začiatok:
- skrátil vzdialenosť na 15 m
- zmenil terč na niečo na spôsob 50/20 (dôvody rozpísal Theplaky)
- mieril na spodný okraj a strieľal len na rozptyl (nie na body)
- vyhodnotil každú zmenu tempa streľby osobitne (chápem, že na súťaži sa to nedá).

Z tohto ti vypadnú výstupy, z ktorých budeš múdrejší ty alebo niekto skúsený, komu to ukážeš.
Popri tom by bolo fajn si tú zbraň nastreliť alebo aspoň zistiť, kam to lieta v rukách niekoho ozaj dobrého.
Tú spomínanú mapu chýb by som bral len ako čisto orientačný nástroj.

Kam si vlastne mieril na tej figuríne?

PoslaťNapísal: 23 Feb 2016, 11:48 
častý prispievateľ
Obrázok užívateľa

K tomu by som este odporucil zistit ake chyby robis pri sresovych situaciach (napr. susenim pri vytvoreni stresovej situacie - pri pipnuti timera atp.), pripadne sa zverit do ruk niekomu kto vie strielat A ma edukacne schopnosti, alebo si zaplatit kurz.

Moderátori: yarco, electron, Jack, BALISTIK

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  Stránka 6 z 6
 [ Príspevkov: 82 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť