Tréningové zdroje [Knihy, web, atd...]

Používateľov profilový obrázok
limo222
častý prispievateľ
Príspevky: 579
Registered for: 12 years 10 months

Príspevok od používateľa limo222 »

Svata pravda, plne s Tebou suhlasim :-)
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

cubitko napísal:zacnite chodit na sutaze, ... sutazite len sami zo sebou.
Amen!

A ak vás nejaký tactical-tacticool-strategic-nuclear kamarát bude presviedčať, že naberiete milión zlých návykov a ohrozí to život váš, vašej rodiny aj celej strednej Európy, zoberte ho jednoducho so sebou. On aj tak nepôjde...


Dodatok: A svoje ego kopnite do zadku a nechajte ho sedieť doma v kúte, nijako vám nepomôže pri pravdivom mapovaní vašich schopností. :wink:



Koniec výlevu. :lol:
Používateľov profilový obrázok
limo222
častý prispievateľ
Príspevky: 579
Registered for: 12 years 10 months

Príspevok od používateľa limo222 »

Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Neboj cubitko nie si az taky zly, len pretrenovany :-)
Nemozes sa z roku na rok stat majtrom slovenska, chybaju ti skusenosti, ktore ziskas len a len casom a sutazami.
Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2875
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa telra »

nevedel som kam lepsie, mozno by si to zasluzilo nejaku samostatnu temu?
Viete poradit jednoducha, zabavne sutaze na strelnicu? nieco ako napr. rychla smrt co bola v sobotu na loske.
Nieco s cim nie je vela roboty, je to jednoduche, bezpecne a lahko sa to pripravuje.
Popripade nejake zdroje, vdaka
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

skus baloniky na snurke, v poryve vetra je to na 8-10m celkom fuska: stoji to nic a neostava z toho velky bordel.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Neviem, aká bola "rychla smrt" na poslednej LOS-ke, ale napadá mi strelecký súboj na spôsob LOS-ky v KN minulú jeseň:
Symetricky usporiadaná rovnaká sada želiez pre dvoch strelcov, posledné 2 popre sú postavené tak, aby padli na seba, takže sa dá jednoznačne určiť víťaz (=poper naspodu).
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Skvelý článok o našej prirodzenej omylnosti a o urgentnej potrebe sebareflexie u strelcov:
Thinking Critically About Safety
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Yarco: mne je ťa až ľúto niekedy :D , často sem dávaš veľmi zaujímavé a pracne nájditeľné veci a nemáš tu žiadny feedback. Vedz, že aj keď k tomu nemáme čo napísať, tak je tu pár ľudí včítane mňa, ktorí tie veci do teba skutočne pozerajú a ktorých to zaujíma. Toto bola jedna z nich.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa cubitko »

yarco: velmi dobry clanok, ja som si na prst mimo spuste pri nacviku prebijania, a pri prechode z pozicie do pozicie daval extra zalezat, ked pozeram svoje videa, tak ho mam vzdy opreny o ram zbrane, ale poprecitani tohto clanku uz za seba ruku do ohna nedam.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Ďakujem za feedback, chlapci moji zlatí :wink:

Zoid:
Pochvaly až tak nepotrebujem, hlavné je, že mi nikto nenadáva :)
Dôvodom, prečo tu tie linky vytrvalo vešiam, sú ľudia, ktorí tie zdroje nesledujú pravidelne. Či už z časových dôvodov alebo predovšetkým preto, že s angličtinou nie sú až takí kamaráti. Denne skenovať stránky v angličtine by pre nich bolo príliš namáhavé, ale raz za mesiac si prelúskať odporúčaný článok, to zvládajú.
Teda aspoň dúfam, že tu takí sú :lol:


Cubitko:
A presne o to ide - bez ohľadu na počet odtrénovaných hodín a rán nikdy nemať 100% sebadôveru, vždy rátať s možnosťou vlastnej ľudskej chyby a byť ochotný si ju priznať (hlavne sám sebe).
Bohužiaľ poznám nemálo ľudí, ktorí tú hranicu 100% istoty (podľa nich) už dosiahli a nie sú ochotní sa na veci pozrieť reálne. Občas mám z ich sebaistoty normálne strach :(
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Tak teda pokračujeme :-)

Po dlhšej dobe článok, ktorý nerieši taktiku, bezpečnosť, mindset a podobné "teologické" veci, ale týka sa viac samotnej streľby a tréningu, v tomto prípade streleckého postoja:
Curing the Tactical Turtle

Prečítať, zamyslieť sa a spraviť si záver podľa vlastného uváženia :wink:


Pozn:
Odporúčam prebehnúť si aj zaujímavú diskusiu pod článkom a naväzujúci krátky článok Leaning forward vs. the Tactical Turtle.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

AAR z jedného kurzu, čiastočne sa venuje streleckým základom:
Course Review: Bob Vogel World Class Pistol Skills – Part 2

Je tam zopár zaujímavých myšlienok, mňa napr. zaujal "dryfire training on a dead trigger".
Napísať odpoveď

Návrat na "Tréning"