Tréningové zdroje [Knihy, web, atd...]

Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Len doplním:
Hodil som reč s autorom tých kariet. Nemá ich síce kategorizované, ako som spomínal, ale náznak systému a rozdelenia tam je. Citujem:

" The deck is actually arranged in this way to begin with - at least to some extent. If you look, the whole Clubs suit is movement drills. The Diamonds are (mostly) reload skills, index, and recoil control drills (plus the other two movement drills in the deck). The Hearts are draw skills, and two index drills. The Spades are a set of more general, "match like" skills (that is, integration of draw, reload, and index)."

Nech ti dobre slúžia.
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa niko »

Odkial chlapy mate tie karty ? Dajte link.
22buco
prispievateľ
Príspevky: 136
Registered for: 12 years 5 months

Príspevok od používateľa 22buco »

Daj do googla nazov a vyhodi ti kopec stranok kde si to mozes objednat. Obcas to predavaju aj na vacsich pretekoch,no u nas doma som sa s tym este nestretol. Ja som si ich kupil hlavne koli tomu,ze som si nechcel lamat hlavu nad tym co idem strielat a ako si mam stavat stage ... ubijalo ma,hlavne to rozmyslanie :-) no a kedze trening je : plánovité ,systematicke uskutočňovanie programu rôznych cvičení na zlepšenie výkonu športovca... a myslim ze tieto karty ti urcity system a planovanie poskytuju :-))) na rozdiel od mojich obcasnych vlastnych chaotickych treningov :-)))
eager_perlman

Príspevok od používateľa eager_perlman »

Nazdar, nemá niekto náhodou manual obranne strelby v pdf alebo zip, márne to hladám v knihkupectvách, dík
Ixo
prispievateľ
Príspevky: 123
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Ixo »

V knihkupectvach to tazko najdes, je to vypredane, tak rok dozadu som sa o to snazil i ja. Knizku sa mi podarilo kupit tu na fore. Ale udajne sa chysta nove vydanie.

Napisem co mam doma v policke a precitane. Obe knihy su od Kylea E. Lamba. Treba trosku tej anglictiny, ale su aj bohato ilustrovane.

Green Eyes a Black Rifles: The Warrior Guide to Combat Carabine
Techniky s utocnou puskou, bohuzial (pre mna, "Mko" este nemam :) ) vsetko pisane ohladom zbrani typu AR15. Kazdopadne zaujimave citanie. Cez zakladov az po rozne drily a figle :)
7/10

Stay in the Fight!: Warriors Guide to The Combat Pistol
Podla mojho nazoru vyborna knizka, cez zaklady az po pouzitie svetla, laseru, pouzitie zbrane v aute, atd atd... Siroky rozsah. Narozdiel od prvej knizky, tato sa mi citala omnoho lepsie, Lamb ma svoj charakteristicky styl pisania a v tejto knizke bolo mnozstvo vtipkov, ktore niektore veci nadlahcili :)
10/10

Knizky som kupoval na skdtac.com
Snad som niekoho inspiroval pri shoppingu :)
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Toto som stiahol raz náhodou, keď som hľadal niečo iné, neviem kto je autor ani z čoho je to výňatok, ale veľmi milo ma to prekvapilo. Približuje to problematiku boja na veľmi krátku vzdialenosť, zaoberá sa reakčnou smyčkou alias OODA Loop, rozhodovacími cyklami v kritických situáciach a modelovými situáciami. Je to v češtine, takže aj pre angličtiny neznalých.

http://uloz.to/x1VU6mZ/boj-zblizka-pdf
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa Ja som »

a to som myslel, ze budem jediny/prvy kto pozna OODA loop :D
Používateľov profilový obrázok
Ferri719
prispievateľ
Príspevky: 385
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa Ferri719 »

Mimochodom kniha Manual obrannej strelby sa da stiahnut aj na internete. nie sice v najsuper kvalite ale je citatelna. Je to scan v .tif obrazkoch a scan zabera cca 500 MB.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Zaujímavé a užitočné rady a tipy na tréning, sušenie, analýzu stejdžov a iné v podaní Bena Stoegera.
Žiaľ len pre tých, čo zvládajú jazyk Albionu.

http://benstoeger.myonlineplace.org/joomla/

Learn, shoot and enjoy :wink:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Veľmi pekne a trefne napísaný článok na tému "Má či nemá význam pre obranne orientovaných strelcov chodiť na súťaže typu IPSC/IDPA?"

http://pistol-training.com/archives/6858

Pre zmenu v angličtine :wink:
armour
občasný prispievateľ
Príspevky: 40
Registered for: 11 years 7 months

Príspevok od používateľa armour »

Podla info by mali teraz na jesen vydat Manual obrannej strelby 2.
v linku je aj odkaz na FB, kde je video a fotografie s pripravovanej knihy.
http://www.tacticaltraining.cz/cz/?p=ak ... &f=&nID=27
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Moc pekný článok, dík.

Škoda, že článok samotný nechtiac vyznel trocha ako kritika/podceňovanie súťažného strieľania, čo tak podaktorí aj pochopili. Že to bolo len nechtiac je jasné zo Sawyerovho posledného odstavca a aj zo skvelého vysvetľujúceho príspevku v diskusii.

A tá časť o spoľahlivosti vybavenia, tá bola božská :D
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Dobré tipy (nielen) pre tréning streľby na kovové terče typu Steel Cup, Steel Challenge, Bianchi Cup a pod.:

Steel Challenge Shooting Tips

Opäť len v angličtine.
Používateľov profilový obrázok
suigan
prispievateľ
Príspevky: 146
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa suigan »

Zdá sa, že vydali pokračovanie knihy Manuál obranné střelby. Ešte veľmi nie je rozšírená v kníhkupectvách, vzhľadom na to, že je dátum vydania 03.12.2012. Na stranke je aj náhľad do knihy...

Manuál obranné střelby II
Používateľov profilový obrázok
neosk
prispievateľ
Príspevky: 345
Registered for: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa neosk »

v zatoke u piratov sa nachadza "Firearm Tactics 3.0" - taka zbierka edukacnych filmov. Priamy link na forum nedam, mozno by sa to nepacilo adminom, crawlerom a pod.
Napísať odpoveď

Návrat na "Tréning"