Tréningové zdroje [Knihy, web, atd...]

elegant_hofstadter

Príspevok od používateľa elegant_hofstadter »

Manuál obranné střelby I (9,59€)
Manuál obranné střelby II (16,76€)
maju v predajni Grada Slovakia, na Moskovskej 29 v Bratislave.

Ak este vase polovicky nemaju pre vas darcek na Vianoce, dajte im tip :-)
Používateľov profilový obrázok
petermac24
občasný prispievateľ
Príspevky: 90
Registered for: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa petermac24 »

To neosk,

ten "Firearm Tactics 3.0" ma skoro 40 GiB. stoji to za stiahnutie? a co ta dvojka, mas to tiez?
Používateľov profilový obrázok
neosk
prispievateľ
Príspevky: 345
Registered for: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa neosk »

mam to komplet
vsetko co je v 2.1 je aj v 3.0 - Chlapec co to publikoval to zbieral dlhsie a vydaval postupne ako sa dostaval k veciam. 3.0 je posledna kolekcia rozdelena do adresarov 1.0, 2.0 a 3.0. Ja som zatial z adresara "1.0" presiel Defensive Handgun a teraz pozeram Defensive Tactics (od Thunder Ranch). Je to celkom zaujimave - aspon teda pre novacika ako som ja.
Pre potreby pistolnika je tam aj kopec balastu ako napriklad: "Tactical Carabine", alebo "Fighting Rifle", ale kazdopadne si myslim, ze to bude tiez zaujimave pozerat.
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa agger »

Zial je an to malo seederov, takze to ide pomaly.

tu mas obsah:
-(1.0) Tactical Response- The Fighting Pistol (All 3 Parts w/ added bonus material)
-(1.0) CQB Inc- High Risk Entry
-(1.0) Gunsite- Tactical Carbine
-(1.0) Massad Ayoob's Shoot to Live
-(1.0) Thunder Ranch- Urban Rifle (Both parts)
-(1.0) Thunder Ranch- Defensive Tactics
-(1.0) Thunder Ranch- Defensive Handgun
-(1.0) The Ultimate Sniper
-(1.0) America's Ultimate Warrior related videos:
-Handgun Basics
-Concealed Carry
-Move! Shoot! Live!
-Mastering the AR-15
-AR-15 CQB
-J. Clark Combat Shotgun
-Tactical Sniper Shooting

-(2.0) Tactical Response- The Fighting Rifle (3 Parts)
-(2.0) Gunsite- The Tactical Pistol
-(2.0) Combat Focus Shooting Program
-(2.0) Close Range Gunfighting- Gabe Suarez (Paladin Press)
-(2.0) Night Master: Low Light Shooting & Flashlight Techniques
-(2.0) SAF- Firearm Defense- Shooting In Realistic Settings
-(2.0) Vanhalla Training Center- Advanced Pistol Handling
-(2.0) WW2 German Sniper Training Videos (English subtitles)
-(2.0) Army Point Shooting Film

-(NEW IN 3.0) Magpul Dynamics- The Art of The Tactical Carbine
-(NEW IN 3.0) Magpul Dynamics- The Art of The Tactical Carbine, Volume 2
-(NEW IN 3.0) Magpul Dynamics - The Art of the Dynamic Handgun
-(NEW IN 3.0) Shotgun Gunfighting- Gabe Suarez
-(NEW IN 3.0) Practical Shooting- Matt Burkett
-(NEW IN 3.0) Kalashnikov Rifle Gunfighting - Basic and Advanced- Gabe Suarez
-(NEW IN 3.0) Advanced Close range Gunfighting- Gabe Suarez
-(NEW IN 3.0) AGI- Firearm Defense- Shooting In Realistic Settings
-(NEW IN 3.0) The Tactical Advantage- Gabe Suarez
-(NEW IN 3.0) Combative Pistol Marksmanship- Gabe Suarez
-(NEW IN 3.0) Judicious Use Of Deadly Force- Massad Ayoob
-(NEW IN 3.0) Police Survival Shooting- Massad Ayoob
-(NEW IN 3.0) Tactical Impact (TV Series)
me2dik
prispievateľ
Príspevky: 211
Registered for: 12 years 5 months

Príspevok od používateľa me2dik »

Takze vcera mi prisla knizka Manual obrannej strelby II, stihol som precitat zatial len 100 stran ale musim povedat ze je velmi dobre napisana a tiez ilustrovana. Zatial maximalna spokojnost.
Ixo
prispievateľ
Príspevky: 123
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Ixo »

Manual obrannej strelby 2 prave citam aj ja. Som velmi milo prekvapeny, knizka sa naozaj obsahovo podarila, mozem len odporucit.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Toto by sa asi hodilo do vlákna typu "Mentálna predpríprava a prevencia", ale asi nemá význam niečo také zakladať.

Článok rozhodne stojí za prečítanie:
The Truth about Violence
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Užitočný a trefný článok na tému "Čo a ako má význam trénovať, keď nábojov nie je nazvyš?"
Got (Less) Ammo?


A tento skvelý kúsok, pitvajúci tému "bezpečnosť nosenia na appendixe" takpovediac až na kosť.
Appendix Controversy


Prekvapivo, obidva sú od Todda Greena :P
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

To že oba sú od Todda Greena neviem či bol vtip alebo vážne myslené info, takže sa pýtam, píše na pistol trainingu aj niekto iný? Nikdy som nezaznamenal. Inak by ma zaujímalo, koľko ti ten server platí za toto PR :P
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Je tam smajlík, takže - bol to asi myslené vážne alebo s humorom? :wink:

Pokiaľ viem, Todd si to píše sám. Ale okrem tréningovej tematiky sa tam venuje aj všeličomu inému (testy, komentáre, ...), tak sem občas vypichnem niečo, čo ma zaujalo a čo si imho zaslúži pozornosť. Možno to zaujme aj niekoho iného.

Ale pravdou je, že tréningová téma je na tomto fóre dosť mŕtva... :cry:


P.S. A Todd mi samozrejme platí poriadnu sumu, snáď by som niečo nerobil dobrovoľne a zadarmo, ňe? :twisted:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Článok asi obzvlášť vhodný pre tých, ktorých primárnymi záujmami sú obrana/taktika a popri tom zvažujú, či má pre nich význam venovať sa aj dynamickej športovej streľbe a súťaženiu.

Moooc pekne napísané.

How does competitive shooting benefit the "Tactical" guy...
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Na podobnú tému, len trocha drsnejšie a humornejšie :)
Tactical vs. Competition? There’s no controversy


"You don’t even have to win..."
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa Ja som »

Dobry clanok o tom, ako niektori strelci (ale aj ludia celkovo) leniveju a miesto susenia, ktoremu autor (ex-SEAL) pripisuje velky vyznam, skorej surfuju netom a pozeraju tacticool videa.
Tiez si musim sypat popol na hlavu...

Gun Fighting is a Skill That Requires More Training, Not More Information

http://www.itstactical.com/intellicom/m ... formation/



Zhrnutie
So what does this mean for you? Well, if your training is already as good as you want it to be, then you don’t need to do anything. But if you want to be better and you’re just sitting around waiting for the next “Dyno-Reflexive Combat-Carbine” video to come out so you can improve your ninja skills, it means you should just take the information you’ve already received from the first video (or book) to the range and see where your skill level is.

Milk the knowledge you already have for all it’s worth and if you get to a point where your training is becoming stagnant, hop back online and order away! But if you’re hammering the basics and really working to be the weapon and not a tool, then this journey in self-mastery will not soon end.

Even when you get to the point that you’ve mastered the basics, just remember that advanced shooting is just the basics done smoother and faster (and the video costs an extra $34.95).
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Pekne napísané, dík za linku.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Pod tie clanky by som sa kedykolvek podpisal.

Chalani co boli so mnou na strelnici a zda sa im ze som fakt dobry odkazujem, ze niesom. Som uplne priemerny strelec, ak mam zly den tak podpriemerny, ked mi ide, jemne nadpriemerny. Suchych prebiti mam za sebou +- 3500 a stale som pomaly. Stale nedokazem vypustit zasobnik, prebit, zapichnut a odpalit skor ako zasobnik padne na zem, stale sa mi stane, ze ma ruky neposluchaju ak sa prilis na prebijanie sustredim, stale sa este ucim, ze na prebitie nesmiem mysliet, len ho spustit, mysliet na dalsi terc a nechat ruky+oko nech to spravia sami.

Stale sa mi stava ze nemam muchu po taseni poriadne zrovnanu, ani po +-3500 taseniach a zapichnutiach. Stale nedokazem z tasenia a pretlacenia bez jemneho domierenia picnut poper na 15 metrov.

Zoidovi sa zdalo ze mam skvele rychle nohy a pohybujem sa na parkure ako blesk. Pravda je, ze som pomaly ako slimak. Moje pohyby niesu dostatocne plynule, moje prenasanie muchy z ciela na ciel, zapichnutie na novy ciel po dokonceni pohybu ma tak daleko od dokonalosti, ako Smer od socialnej demokracie.

Stale som na sutazi pod stresom tak na 70% mojich schopnosti v treningu. Stale sa mi stava, ze az po 4-tom vystrele na 25 metrov vzdialeny gong z pekne zrovnanych mieridil mi docvakne, ze gong nepada nie kvoli tomu, ze som slepy ako patrona, ale prave ma v priamom prenose o.j.e.bava balistika a naboj ide 10 cm nad zamernu.

Stale sa ucim nevzdavat sa aj v dnoch (ako bol teraz v ziline), ked to naozaj nejde, prekusnut to a pokusit sa to zlomit (ale ked to nejde tak to nejde a v momente ked sa Vam zda, ze sa to prave zlomilo, sahnete na opasok a prebijete prazdny zasobnik). Paradoxne prave v takychto momentoch sa toho naucim asi najviac, toto sa mi tiez uz nikdy nestane ( vdaka Peter Drimaj za radu)

Napriek vsetkym tymto obrovskym nedostatkom, som neporovnatelne lepsi strelec, ako som bol rok a pol dozadu, ked som s IPSC zacal. Tak k neporovnaniu lepsi, ze mam chut sa pri spetnom pohlade prefackat, ako som si mohol mysliet, ze viem strielat.
Na kratku vzdialenost (5-6 m) dokazu moje ruky bez vahania so zavretymi ocami vytasit, zapichnut a hodit presny dvoj-stvor strel a to tak , ze rychlo. V pripadnom strese o svoj zivot viem, ze ruky spravia to co maju a za toto vsetko vdacim IPSC.

Zaver> zacnite chodit na sutaze, prekusnite, ze mate spociatku 35-40% na tych najlepsich, sutazite len sami zo sebou. O rok mozete byt niekde na urovni 50-60 a zaberie Vam to 25 minut denne 15 krat do mesiaca.
Chalani co su s Vami v squade Vam ochotne poradia, vysvetlia, ukazu co robite zle a je to na nezaplatenie, vela sa da dokonca i len obkukat (ze diky Andrej Hrnciarik za novy nahlad na to, ako sa ma behom pol sekundy odstranit zadrzka)

... tak a teraz si idem dat 50 prebiti, 50 zapichnuti, 50 preneseni a pridam 50 x odstranenie zadrzky ala Andrej.
Napísať odpoveď

Návrat na "Tréning"