Technika streľby

Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa Machead »

Nie, len som si nevedel uvedomit ten pohyb pred stlacenim (prirodzene chvenie ruky) a uz ked to urobi "klik".

Oci nezatvaram ani pri ostrej strelbe, s tym problem nemam vystrelu sa nelakam (teda dufam). U mna to hadze niekde na 7-8 hodinu.

Co sa tej "mierenky" tyka, tak tam zase sutazne neaspirujem, casom nejaky ten LOS alebo IPSC a tam (hlavne v los) ide o to trafit terc, nie robit mierenkove bodovanie do cierneho.

Ide mi o obrannu strelbu, nie sutaznu mierenku. Preto Glock, 4. generacia mi uz aj sadne do ruky (mam kratky palec na dosiahnutie vypuste zasobnika), a tiez, ze na nosenie a obrannu strelbu nema ziadne externe poistky.

Inak som nesiel do glocka pre nejaky marketing, proste sa mi dobre drzi. Casom urcite pribudne Kuracina ale tam skor na tu mierenku a radost.
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

DUSO napísal:Nie je problem. Ja ti vyrobim susilky s gumovou nahradou zapalky.
do glocka to treba?
co tak vyrobit si susilky uplne bez zapalky?
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

A potom tam naco chces mat naboj, ked nebude mat do coho udernik udierat ;-(
To mozes rovno naprazdno ho trapit.
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa Machead »

Tie susilky maju byt na to, aby boli napaskovane pomedzi ostre pocas strelby. Tym padom sa da odhalit strhavanie v pripade, ze clovek caka "bum" a ono po par "bum" ziadne bum nevyjde, kedze je tam susilka a clovek to nevie, ale v podvedomom ocakavani bum strhava.

Vo to prave go :)
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Nato ti staci naladovat jeden naboj a vybrat zasobnik. Toto zopakuj 5-10x a ak strhavas, strhnes aj ked vies ze 2. rana ide prazdna.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

s tou teoriou, ze netreba vediet presne trafit, lebo staci trafit terc, lebo IPSC a LOS - si poriadne mimo. Najprv potrebujes vediet strielat presne, bez toho pri sutaziach budes uspesne obsadzovat posledne miesta.
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Strelba celkovo je o tom trafit presne nie?

Ak chce clovek robit hluk, nech skoci do supermarketu kupit delobuchy.....
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa Machead »

Ok, ja som skor reagoval na Dusov prispevok ohladne mierenkarskej sutaze. Budem rad, ked to budem grupovat tam kde chcem na velkost dlane, nie perforovat okraje jednej diery.
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

Rasto napísal:A potom tam naco chces mat naboj, ked nebude mat do coho udernik udierat ;-(
To mozes rovno naprazdno ho trapit.
glocku je to jedno, nie?
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

matus69 napísal:do glocka to treba?
Glock síce nie je na sušenie nejako citlivý, ale pri sušení niektorých úkonov potrebuješ mať v zásobníku náboj, inak ti bude stále zachytávať záver na záchyte. To samozrejme platí všeobecne, nielen pre Glock.
A samozrejme to "nie je citlivý" ešte neznamená, že mu to robí extra dobre, len skrátka G veľa vydrží.
matus69 napísal:co tak vyrobit si susilky uplne bez zapalky?
To nie je dobrý nápad.
Skúšal som to a viackrát mi to seklo Glocka tak, že mi nejakú chvíľu trvalo, kým sa mi nakoniec podarilo záver stiahnuť dozadu. Šprajcol sa zápalník o hranu lôžka zápalky.
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Machead napísal:Ok, ja som skor reagoval na Dusov prispevok ohladne mierenkarskej sutaze. Budem rad, ked to budem grupovat tam kde chcem na velkost dlane, nie perforovat okraje jednej diery.
moj prispevok o mierenke nebol reakcia na teba, my sme si to prebrali osobne ;)

reagoval som na prispevky typu :
"nauc sa presnosti na tvrdej spusti potom zvladnes aj makke"
"Naopak to neplati, naucis sa len zlozvyky ktore potom budes musiet odstranovat"
"Samozrejme, ze sa to dobre naucis aj s glockom"
a podobne

no ale to uz je o osobnych preferenciach a znalostiach,
kazdy ma pravo ucit sa na vlastnych chybach,
iba par vyvolenych sa dokaze ucit na chybach inych
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

DUSO, ja som mu pisal, ze s Glockom sa da naucit dobre strielat, nepisal, ze to chce na sportovu strelbu, mierenku, cize preco hladat u sportovych strelcov Glock, ked o to mu nejde ? Na 25 metrov nie je problem s Glockom nastrielat maly rozptil. Cize na obranu je vyhovujuci A neskor Machead tiez pisal toto:
Machead napísal:Ide mi o obrannu strelbu, nie sutaznu mierenku. Preto Glock, 4. generacia mi uz aj sadne do ruky (mam kratky palec na dosiahnutie vypuste zasobnika), a tiez, ze na nosenie a obrannu strelbu nema ziadne externe poistky.
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa Machead »

Tomas, mate pravdu obaja s Dusanom. On mi osobne odporucal skor nieco s lahsim chodom spuste resp. kde nie je tak tvrdy „break“ do vystrelu. S 22 kalibrom som nemal problem strielat +/- autobus vcelku presne, a to som ani nevedel ako moc to „kope“ kedze som malorazku v ruke v zivote nemal. Takze strhavanie v ocakavani „bum“ to u mna nebude, skor ta spust a praca palca na nej.

U mna je tych problemov viac, zrejme rychle stlacanie spuste a zle umiestnenie plus tlacenie prstom dolava a nadol. Ukazovak som mal mierne dohora tak, ze jeho horna cast uz defakto tlacila na pravy horny okraj lucika, co asi sposobilo ten posun nadol – to som si vsimol doma pri suseni uplne mimo urceny bod, len pozerajuc prst na spusti.

Problem je, ze nemam moc velky priestor na mierenie pri suseni, tak neviem nakolko to robim lepsie voci nejakemu bodu na ktory mierim. Na strelnici som strielal teraz cez vikend na nejakych 10 m, tam to bolo markantne, ale pri strelbe tuna v BA v Hunter clube na 5 m som mal relativne slusne vysledky (na konci strelby). Na 10 m a viac sa to pochopitelne prejavi uz velmi vyrazne.
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

Ano, lachky chod je dobry na cvicenie mierenej strelby, ale ty musis vediet co chces. Ak vies kupit iba jednu zbran a glock ti sedi v ruke, paci sa ti atd., je skoda ho nekupit, ale tiez je cela inych dobrych zbrani
Používateľov profilový obrázok
calvin
prispievateľ
Príspevky: 148
Registered for: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa calvin »

Machead: aj ked nemas doma velky priestor na susenie, vies vela veci potrenovat aj tak - vyrob si 3-4 zmenseniny napr.IPSC tercov, nalep na stenu a mozes trenovat aj prenasanie na terce. ak si ich das do roznej vysky a neskor na rozne steny, potrenujes aj pohyb, obraty...domaca LOSka ako vysita, fantazii sa medze nekladu.

vela veci, ak natrenujes doma a ziskas spravne navyky (svalova pamät funguje aj pri strelbe), na strelnici ti to pomoze. dolezite velmi dbat na detaily, najprv precizna techniky az potom rychlost.
Napísať odpoveď

Návrat na "Tréning"