Ako začať

inspiring_pasteur

Ako začať

Príspevok od používateľa inspiring_pasteur »

Zdravím.
Chcel by som si spraviť zbrojný preukaz a začať so športovou streľbou z pištole ale som úplný začiatočník.
Predtým som strieľal len zo vzduchoviek a z malorážok, z pištole asi len 2 krát. Preto sa chcem spýtať, kde sa dajú naučiť základy ako bezpečne manipulovať zo zbraňou, ovládanie atď., keď nepoznám nikoho kto by aktívne robil streľbu. Viem, že existujú strelnice, kde sa dá strieľať aj bez zbrojáku ale nikde som sa nedočítal či tam robia aj nejaké začiatočnícke kurzy alebo niečo podobné, keďže z netu alebo kníh sa asi všetko nenaučím.
Je niečo také v okolí KE alebo BB?
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa miro285 »

V Košiciach ti viem poradiť strelnicu v Hodkovciach, kde si vieš zaplatiť aj služby inštruktora. Dotyčný pán má za sebou dlhoročné skúsenosti v tréningu policajtov, takže určite by ťa čo to so zbraňou naučil.

www.strielaj.sk
inspiring_pasteur

Príspevok od používateľa inspiring_pasteur »

Ďakujem za odpoveď, tá strelnica vyzerá celkom dobre aj keď ceny sú vyššie ako v http://www.hunterpro.sk/.
Nevieš náhodou, za koľko sa tam dajú kúpiť náboje a koľko ich asi budem potrebovať? Nikde v cenníku to nevidím.
Používateľov profilový obrázok
mgke
občasný prispievateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa mgke »

Ahoj! Ak myslí Miro toho inštruktora, ktorého ja, tak budeš potrebovať cca 100ks. Možno. Najlepšie by ale bolo, keby si sa spojil priamo s ním a dohodol sa čo a ako. Ak sa pevne rozhodneš, že do toho ideš, tak daj vedieť a pošlem ti na neho číslo v PM.
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa miro285 »

Nj, je to drahšie oproti strelnici na Námestí Osloboditeľov, navyše je to kúsok od ruky čo sa týka polohy, no myslím že strelnica aj služby sú na lepšej úrovni. Máš na výber z väčšieho množstva zbraní, môžeš strieľať aj dlhé, je k dispozícii aj inštruktor. Stránka zatiaľ nie je aktualizovaná, takže pre relevantné info je najlepšie tam zavolať. Krabička lugrov tam stojí tuším 10€. A koľko budeš potrebovať, no neviem na čo všetko sa chceš v tréningu zamerať. Viac zistíš keď tam zavoláš :)

edit: nechcem tu vypisovať konkrétne mená, ale jeho krstné meno začína na R :D
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Palo Brunovský tiež robí kurz pre začiatočníkov: http://streleckaakademia.sk/kurzy o ňom ako inštruktorovi je tu pozitívnych referencií dosť.
inspiring_pasteur

Príspevok od používateľa inspiring_pasteur »

Nad tým som tiež rozmýšľal, škoda že to býva v BA. To by sa dalo vybaviť iba ak by sa našlo viac záujemcov o začiatočnícky kurz. Asi skúsim tú strelnicu v Hodkovciach.
inspiring_ardinghelli

Príspevok od používateľa inspiring_ardinghelli »

jager

začiatočnícky kurz sa chystá na strelnici PPŠSK Prešov v dvoch termínoch - 21.9. popoludní a 22.9. dopoludnia.
Používateľov profilový obrázok
mgke
občasný prispievateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa mgke »

jj na R :wink:
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa miro285 »

mgke, ako si bol spokojný s jeho službami? na čo všetko bol tvoj tréning zameraný?
inspiring_pasteur

Príspevok od používateľa inspiring_pasteur »

jj mohol by si to sem trochu rozpísať
Používateľov profilový obrázok
mgke
občasný prispievateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa mgke »

Ja som bol spokojný. Strieľam krátko. Odporúčali mi ho. Preberali sme bezpečné ovládanie zbrane, vypúšťanie bicieho kladiva, tasenie zbrane, rôzne druhy postojov, mierenku na papierový terč, streľbu na popre. Zošteloval mi pištoľ. Teraz strieľa kde má. Aj kávička bola pri zoznamovaní. :D Spokojnosť. Určite ešte využijem jeho skúsenosti. Radšej inštruktor ako zlé návyky.
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa miro285 »

A máš pocit že sa ti zlepšila presnosť?
Používateľov profilový obrázok
mgke
občasný prispievateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa mgke »

Tomu ver :!: :D
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Teraz mal mať nejaký kurz na strelnici na strelnici pri BA len sa pokazilo počasie a keďže je to vonkajšia strelnica tak by sme tam len plačkali blato, tak sa to zrušilo, veľmi ľutujem.
Napísať odpoveď

Návrat na "Tréning"