Kurz prvej pomoci TECC od CACM Jaroslav Duchoň v Čr

polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 15 years 11 months

Kurz prvej pomoci TECC od CACM Jaroslav Duchoň v Čr

Príspevok od používateľa polucias »

TECC

Stala sa nehoda Vám vašim blízkym alebo ste boli jej svedkom? Všade je krv a vy neviete čo máte robiť?

Združenie DT vás chce srdečne pozvať na TECC Tactical Emergency Casualty Care - poskytovanie neodkladnej pred nemocničnej starostlivosti podľa štandardov zavedených CACM - českou asociáciou bojových medikov s ohľadom na použitie v civilných podmienkach, ktorá vychádza zo štandardu TCCC .
Termín kurzu: 25. - 26.10.2014

Miesto: Lhenice, Okres Prachatice, Česká republika
Počet účastníkov: minimálne 15 maximálne 25
Cena: 2500kč zahŕňa prenájom priestorov, zapožičanie zdravotníckeho materiálu , odmenu školiteľovi náklady na dopravu školiteľa a materiálu .

Školiteľ : Jaroslav Duchoň AČR http://www.cacm.cz/index.php/contacts
http://www.acr.army.cz/informacni-servi ... nic-61297/

http://www.youtube.com/watch?v=iODdhCD7xNI

seriózny záujemcovia budú cez mail oboznámený s platobnými podmienkami
tešíme sa na vašu účasť

Lukáš
DT
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

http://www.combatsim.eu/tecc-basic-kurz/

ďalšia príležitosť sa zúčastniť na seminári TECC , termín ešte nie je upresnený, predpoklad 02/2015
česká republika
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

termín stanovený na 7-8.2.2015

pomaly a isto za počet naplňuje, kto má záujem neváhajte,
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

par otazok by som mal.

1. v popise je 8-9 vyucovacich hodin, to je dokopy, alebo za kazdy den, cize suhrnne 16-18 hodin za 2 dni?
2. je mozne pre vlastnu potrebu robit audiovizualny zaznam, aby som si naucene veci mal podla coho pripomenut a zopakovat? nechcem natacat inych ucastnikov, len instruktora, figuranta a co sa budeme ucit.
3. konci kurz nejakym certifikatom?
4. cely kurz bude prebiehat v ucebni alebo sa pojde aj von?
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

1: - 8-9 h denne, nie je to asi dobre napísané na stránke
2: páni z CACM si svoje vedomosti úzkostlivo strážia, lebo mnohý sa ich snažia napodobovať,
FOTO nie je problém, po dohode čo a kedy, ich prezentácie PPS vôbec nie, a video bolo tiež tabu do nedávna,
na poslednom ADV kurze to už ale problém nebol tak by som to mohol zistiť, ak si budeš točiť svoj postup a opakovanie tak myslím, že nebude žiadny problém, ale asi ti nedovolia aby si točil ich výklad slovo od slova, ostatne ak tam budem aj ja (čo zatiaľ neviem či pôjde) nemám problém ti to celé ukázať a alebo ťa točiť aby si to mal uložené na precvičovanie - myslím že už to mám celkom v merku, cvičím to pravidelne doma, vyrobil som si na to figurínu
čo sa týka vedomosti a zručností, človek je vždy upozornený čo si má zapísať podrobne a dostane k tomu dostatok času, cvičí sa tam ale hlavne prakticky, čo v spojení s poznámkami a aj takou malou kartičkou ktorá je dobre nositeľná v dokladoch môže každý veľmi dobre cvičiť následne sám, alebo ju vytiahnuť v najhoršom a pomôcť si s ňou, prípadne si to opakovať ak čaká na bus/vlak, v ordinácií u zubára a podobe :-D

3: na konci je skúška, kto uspeje, dostane cerifikát CACM, kto nie, dostane osvedčenie o účasti
4: kurz bude prebiehať v učebni v rámci penzionu kde sa bude aj bývať, aj stravovať, takže žiadne prestoje a presuny, vraj je tam neďaleko aj zjazdovka a okolie veľmi pekné, dalo by sa to aj pokombinovať s inými aktivitami, - ale asi skôr asi pre nejakého ďalšieho člena rodiny ktorý by si chcel tiež spraviť výlet napríklad
začína sa na 9h http://www.hotelpodakaty.cz/ do cca 16 - 17h, druhý deň podobne alebo aj dlhšie a skôr podľa uváženia lektorov.


akékoľvek ďalšie otázky rád objasním
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

ok, zatial dobre.
to natacanie by bolo dobre nejak vyriesit, ja nechcem nikomu kradnut know how, ale skratka by som chcel vizualny navod ako sa ktora technika robi, aby som sa k tomu mohol neskor vratit.

hadam nebude problem, ked sa ubytujem inde ako v zmienenom hoteli.

do obecenstva:
je tu niekto na ceste z BA s kym sa mozem zviezt, alebo kto sa zvezie so mnou?
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

ako som písal, nemám problém / ak tam budem/ s tým záznamom vypomôcť počas prestávky, na to je tam vždy dosť času,

ubytovaný môžeš byť kde chceš samozrejme

na cestu Z BA sa možno vojdeš do jedného z dvoch áut, ktoré pravdepodobne pôjdu, zatiaľ čakám na dotyčných v akom počte pôjdu,
alebo môžeš prísť po Piešťany a tam by si sadol do jedného auta so skupinkou ktorá pôjde odtiaľto, zatiaľ sú dvaja + pravdepodobne aj ja, a značnú časť cesty by sme si rozdelili,

môže sa to nakombinovať rôzne, možno sa dáme jednému čo pôjde sám z BA atd. to sa ešte všetko uvidí,

neviem teraz ale či si mi už písal na combatsim@combatsim.eu , ak áno,, ok, ak nie tak prosím napíš ak máš záväzný záujem aby som ti poslal bližšie info

zbytok doriešime keď budem mať jasno koľko ľudí z BA pôjde
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

posúvam nahor,

ponuka na TECC ešte stále sú miesta voľné ak by mal niekto záujem tak neváhajte,
je dosť ťažké na takýto typ semináru naskladať ľudí a na dlhšiu dobu potom nebude podobná príležitosť s týmito profíkmi.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

tyzden po kurze su dojmy urovnane, vedomosti usadene.

vyborny pomer ceny a vykonu, v cene kurzu bola kazdemu zapozicana treningova lekarnicka, v ktorej boli najpouzivanejsie moderne bandaze, ktore sme mohli donemoty obvazovat a skusat, 2 najpouzivanejsie modely turniketov a jeden gumovy, ktory sme opat do sytosti opouzivali.
zlaty klinec pre mna potom boli nove zabalene nosne vzduchovody, ktore sme sa jeden na druhom ucili zavadzat a v neposlednom rade resuscitacne rusky a izotermicke folie, do ktorych sme balili simulovanych ranenych.

na skupinu cca 12 posluchacov pripadli 2 instruktori, ktorych erudovanost hodnotim na vybornu, taktiez aj ako z ludi, s ktorymi sa dalo po kurze socializovat som z nich oboch mal velmi dobry pocit.

instruktori vysvetlovali zrozumitelne, putavou formou, zodpovedali vsetky otazky, pristavili sa pri kazdom posluchacovi a poradili a opravili tam kde bolo treba. ucivo bolo usporiadane a logicky na seba navazovalo.
mne osobne sa velmi pacilo, ze sa instruktori obcas opytali, ci vec xy niekto zo zucastnenych vie este predtym ako vysvetlili. taktiez uz druhy den bolo vidiet, ze zapracovali spatnu vazbu z prveho dna, co je velmi cenna schopnost.

pocas 2 dni sme sa naucili vela, teoreticke bloky rozumnej dlzky boli prekladane praktickymi cviceniami a simulovanymi scenarmi a v sucasnosti mam pocit, ze by som dokazal urobit zakladne zivot zachranujuce ukony tam, kde by to bolo treba.

priestranna treningova miestnost s premietacim platnom, stolmi, stolickami a zinenkami na lihanie bola priamo v hoteli kde sme boli ubytovani. cena vsetkeho bola velmi priazniva a v cene bola asi 7 litrova samoohrevna kanvica s cajom, ktora sa podla potreby doplnala, kedze v miestnosti bolo trosku chladnejsie.

zo zaverecneho feedbacku je mozne konstatovat, ze vsetci posluchaci boli uplne spokojni a nie len za seba hovorim, ze sa uz teraz tesim na pokrocilejsi kurz, kde mi boli prislubene chirurgicke ukony na bravcovych krkoch.

kurz je zavrseny certifikatom, v cestine, slovencine alebo anglictine, ktory bude absolventom zaslany postou.

jedno jedine osporucanie, pomer instruktorov k posluchacom 1:6 az 7 by som v zaujme zachovania vysokej kvality ponechal nezmeneny.
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

http://www.combatsim.eu/tecc-basic/

ak by mal niekto záujem pozrieť sa trochu o čom to tam bolo,
zároveň ďakujem LUKEmu za jeho recenziu
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

http://www.combatsim.eu/tecc-basic-kurz/


nová šanca pre tých čo minule prísť nemohli,
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

dnes prisli ceritfikaty.
v obalke bolo aj ospravedlnenie a vysvetlenie preco prisli s takym omeskanim, takze to beriem.

z coho som sklamany je, ze to je certifikat o ucasti a nie o absolvovani ako bolo predom napisane a aspon pre mna je to velky rozdiel.
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

poviem ti tak Luke, že aj my čo sme boli na ADVANCE , prvom čo sa vôbec konal v
rámci SK/CZ sme túžili po certifikáte o úspešnom absolvovaní, prípadne pre tých
ktorým sa až tak nedarilo na skúške len o absolvovaní,

nakoľko som bol nadupaný ceľkom slušne tak som tiež chcel po adv. niečo s akýmsi
ohodnotením toho, že som to "zvládol"

bohužiaľ cacm nejak prehodnotila svoj pohľad na to kde a za čo dávať certifikáty ,
aj ten basicový záver na ktorom si bol napr. aj ty bol oproti pôvodným skúškam len
odvarom skúšky na ktorej nás v samostatných miestnostiach mučil Jarda a ostatný s
kamennou tvárou a značil si každý náš krok,

takže si myslím že to čo ste teraz dostali je adekvátne úrovni testu, ktorý ste na
konci absolvovali

(v pôvodných skúškach sa často stávalo že niekto neprešiel a musel na basic znova)
možno aj to bol dôvod prečo si to cacmka nejak rozmyslela a nechce to skúšať až tak tvrdo
a tým odradiť aj tých čo síce majú záujem sa vzdelávať v týchto problematikách ale
potrebujú viac času na vstrebanie informácií alebo nezvládajú dobre stres zo skúšky
čo nemusí automaticky znamenať, že by v reále nedokázali pomôcť

na druhú stranu tie certifikáty a diplomy o tebe nič nevypovedajú, ak to necvičíš pravidelne
tak je to len kus papiera a ja osobne som tam išiel hlavne za informáciami
basic som spravil na prvá krát ale ešte som bol na ďalších dvoch ktoré som pomáhal
organizovať a na jednom ADV a človek sa vždy niečo nové naučil, preveril čo vie a nevie
a na čom má ešte pracovať,

ADV je momentálne plánovaný na 09/2015 , z dôvodu vyťaženosti lektorov CACM
to bohužiaľ nejde skôr, zároveň by bol aj problém to v dovolenkových mesiacoch
vyskladať na prijateľný počet účastníkov

takže zatiaľ takto
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

http://www.combatsim.eu/2015/08/27/tecc-advanced-kurz/

V dohľadnej dobe bude viac info aj ohladom basicu,
Plánovaný je na posledný sept. Vykend v olomouci.

Tolko zatiaľ
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

Napísať odpoveď

Návrat na "Tréning"