ZVS P20

Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

... ilustracne foto
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

toto je vtipne
pripravovaná pištoľ P30 je púštnou verziou štandardnej pištole
:lol:
crossbowhunter
prispievateľ
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa crossbowhunter »

Mesi mne je smiesna kopa ineho, ale bohuzial to nemozem pustit do eteru ( dolozka o mlcanlivosti ).
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

matulo2222
občasný prispievateľ
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa matulo2222 »

Mám ju síce doma, ale o tom že má citlivú spúšť, som fakt netušil.........
Ešte že máme takéto články k dispozícii......
elegant_herschel

Príspevok od používateľa elegant_herschel »

Ako si s ňou spokojný ? :)
keď som ju dostal na strelnici do rúk a strielal som z nej bol som neobyčajne presný už pri pocitovej strelbe. Potom som si ju chcel neskôr vyskúšať znova ale už bola v servise ževraj niečo s mieridlami. Strašne si ju chcem kúpiť len by som trošku nešťastný keby chybovala po "pár výstreloch"

Máte o nej nejaké nové správy prosím Vás?
matulo2222
občasný prispievateľ
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa matulo2222 »

No pri streľbe SA sa tá spúšť ešte dá, ale nedaj boh že by si musel prvú ranu pretláčať v DA, to je nekonečný príbeh......
Ale fakt je že presnosti sa nedá vytknúť nič, povedal by som že je to aj výbornou ergonómiou úchopu, teda aspoň čo sa mojich rúk týka.
Nemám s ňou odstrieľané veľa, ale zatiaľ žiadne problémy, neni citlivá na strelivo.
Používateľov profilový obrázok
romen3
častý prispievateľ
Príspevky: 809
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa romen3 »

pred dvoma tyzdnami som si ju chytil v predajni v KE, a asi pred rokom som z jednej strielal. uchop pecka. v predajni GDU chlapik daco spominal o nejakom niklovani spuste ktore by malo problem vyriesit. daco o znizeni trenia v mechanizme spominal. taku som ale v ruke nemal.
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2036
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Ak to tu uz nebolo, P20 alebo P21 (nepamatam sa presne) sa da pozicat na strelnici v Pezinku.
Taktik
občasný prispievateľ
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 8 years 8 months

Príspevok od používateľa Taktik »

V Lubici (Kežmarok) majú P20 tiež na vyskúšanie.
hunter1911
občasný prispievateľ
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa hunter1911 »

P20 a P21 mame k dispozicii na vyskusanie u nas v Hunter Clube.
Používateľov profilový obrázok
miro8
prispievateľ
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa miro8 »

Dnes som mal možnosť chytiť si do ruky P21 v podnikovej predajni ZVS. Dojem celkom príjemný. Spúšť s dlhším chodom (subjektívne) v DA pomerne tvrdá, v SA sa mi zdala celkom príjemná i keď sú aj lepšie... Na zlepšení chodu spúšte v DA sa vraj ešte pracuje a mal by sa zlepšiť. Do ruky mi sadla pekne, ale bež možnosti vystreliť si z nej, je mi ťažko hodnotiť. Spracovanie je pekné, dizajnovo sa mi tiež páčila. Za seba môžem povedať, že celkom príjemné prekvapenie. Za cenu 479€ si určite nájde zákazníkov...
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Môžem sa podeliť o moju nedávnu skúsenosť s touto zbraňou. Nie som jej majiteľ, takže bola pomerne "stručná". Skrátka, bol som zvedavý, ako sa P20 správa a čo dokáže. No nešlo len o zvedavosť, keďže vyhliadkovo uvažujem o novej "akvizícii" v kalibri 9 mm Luger.
:arrow:
Prvý dojem bol výborný. Hoci na obrázkoch to na mňa tak nepôsobilo, naživo mala vynikajúcu ergonómiu. Zbraň sa výborne držala, všetko bolo tam, kde malo byť a aj keď si viem predstaviť ešte o troška lepšie tvarované hmatníky, tu podľa mňa niet čo vyčítať. Ak by som mal nejakú invektívu, tak k pätke zásobníka, pri ktorej účel akoby trocha ustupoval dizajnu. Ale to je stále len detail.
8)
Spracovanie a opracovanie - aspoň pri kuse, ktorý som mal v rukách - dosahovalo solídny štandard. Možno nebolo na úrovni HK alebo Siga, ale ku Glocku alebo SW sa blížilo, ak mám použiť zrozumiteľné prirovnanie. Tento dojem som, samozrejme, mal aj po rozborke. Prvý dojem teda viac než dobrý!
:wink:
Moje ilúzie sa začali rúcať, keď som sa dostal ku streľbe. V SA bola spúšť OK. Vzhľadom na to, že ide primárne o model patriaci do segmentu služobných zbraní, bolo to v norme. Možno som rozmaznaný, preto na mňa chod a charakteristika spúšte v SA veľký dojem nespravili, ale ani nepokazili predošlý dobrý dojem. To prišlo až za pár okamihov, keď som skúšal DA.
:evil:
Som zvyknutý pretláčať prvú ranu a chápem jej význam aj v kontexte scenárov možných, prevažne sebaobranných, situácií. Ale tady soudruzi z Dubnice udělali chybu. Odpor som nemal ako zmerať, ale subjektívne mi prišiel vyšší než deklarovaných maximálnych 58 N. Chod a charakteristika? Nemám to k čomu prirovnať. Pamätám si na vyslovene blbé DA u Walther PPK (alebo to bolo PP?), ktoré mi nesedelo, ale chod bol aspoň relatívne plynulý. Toto je vážny nedostatok P20.
:!:
Rýchlo som upustil od experimentovania s DA a chcel som si užiť príjemné strieľanie v SA. Lenže "relaxačné" strieľanie sa nekonalo, lebo som rýchlo objavil ďalší nedostatok. Niektoré náboje mi nechcelo odpáliť. Podľa majiteľa je to bežné pri nábojoch s tvrdou zápalkou. Čože?! Tvrdá zápalka?! Áno, o tom som čosi kdesi už počul a čítal, ale nikdy som sa s tým nestretol. A to som odbúchal už (desať?)tisíce rán s rôznymi zbraňami rôznych výrobcov.
:?
Nechcem sa baviť o tom, či je to bug, ktorý sa dá pomerne ľahko odstrániť, alebo ktorému sa dá predchádzať ládovaním toho "správneho" streliva. Na to kašlem! Patrím k tej väčšine, ktorá verí, že zbraň nikdy nebude musieť použiť na účely NO alebo KN. Ale ak k tomu raz nedajboh príde, mal by som sa azda spoliehať na to, že mám práve nabité to správne strelivo s nie príliš tvrdou zápalkou?! Úplný nonsens. A môže mi vysvetľovať kto chce čo chce, ale keď nejaké strelivo bez problémov zožerie moja číza, požičaná kačena alebo kamošov mlok, musí ho zožrať aj P20. Inak je ako paralympionik štartujúci na olympiáde (Pistoriusa vynechajme).
:roll:
Záver? Začalo to dobre, priam skvele: P20 urobila dobrý prvý dojem, ale vzápätí ho dokázala totálne pokaziť. Želal by som si, aby v ZVS vychytali všetky muchy a dokázali nám ponúknuť naozaj vydarenú zbraň. Asi nemá zmysel písať im do firmy, lebo neverím, že by o tom všetkom nevedeli, alebo že by som bol azda prvý, kto na to prišiel. Nie som, ani náhodou. Ale som ten, kto im mohol dať zarobiť. Takto im aspoň držím palce.
crossbowhunter
prispievateľ
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa crossbowhunter »

Jack niekedy pri pive to preberieme, nesmiem sem napisat co viem ja.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Tuším, čo vieš a bojím sa, že by to len doplnilo mozaiku.
:wink:
Ale na to pivo s tebou sa teším.
Napísať odpoveď

Návrat na "ZVS"