ZVS P20

Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Dátum registrácie: 12 years 8 months

Príspevok od používateľa Jean »

No 600€ je naozaj dost privysoko uvidime ako sa im bude darit .....
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Ja som »

Dnes som bol znovu omaknut a znovu mozem iba povedat, ze sa tesim. Bolo mi spomenute, ze by sa mali uskutocnit este nejake promo akcie, kde sa bude dat P20/P21 odskusat.

Cena by mohla byt nizsia... ale tak cas ukaze aka je ponukana protihodnota.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

hej, záchyt je taký Glockácky a trochu mi zavadzala páčka poistky, keď som ho chcel potlačiť. Ale je to možno len môj pocit.

Ja by som určite tú zbraň nezavrhoval a rád by som ju okoštoval. Chod spúšte bol dlhý ako u klasickej ČZ.
Rovnako si myslím, že GP v nej určite nemá vážnu konkurenciu.
Neviem na aké trhy sa ZVS orientuje alebo chystá orientovať. Každopádne im držím palce a uvítal by som -ak sa nájde na západe strelnica, ktorá by obdržala nejaký ten testovací kus.

Za našu strelnicu podávam ruku a nebudem sa brániť takejto ponuke od ZVS :wink:
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa agger »

Velmi rozumne riesenie bezpecnosti dvoma ozubmi, kvitujem. Prijemna spust a zaujimavy dizajn. Prcek v 40ke ma nahlodal. ;)
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Ja som tam so ZVSkármi kecal trocha dlhšie, tak skúsim prispieť.

- Cena 600 eur bola vypálená totálne od brucha, nevedia to ešte naisto, predtým hovorili okolo 500 a verím/dúfam že to bude bližšie k 500 ako k 600.

- Vyrábajú sa verzie P20 a P21 obe v kalibroch 9 luger a 40S&W

- Záchyt záveru by mal byť rozšírený a viac vystupovať z tela lebo sa zle ovládal.

- Konštruktér zmenil jednu drobnosť, čo sme zbrani vyčítali na prezentácii ZVS, ktorú organizovalo Legis Telum. Poistka je kombinovaná s vypúštačom kladiva a predtým nešla zaistiť na bezpečnostom ozube. Dôvodom zrejme bola kritika ľudí (ktorých je väčšina), aby si omylom nezaistili zbraň pri tasení či púzdrení, pretože ju nosia v stave vypustené a odistené. Tento 1. ozub stále ostal a dá sa na neho dostať iba cez vypúštač kladiva. Ak ale potiahneme kladivo milimetrík dozadu, dostane sa na ďalší - 2. ozub, na ktorom už možnosť zaistenia je. Na tento ďalší 2. ozub sa vieme dostať aj klasicky keď je kladivo pri úderníku alebo keď chceme kladivo vypustiť ručne cez palec a spúšť. Toto je riešenie ktoré bude zrejme vyhovovať každému fandovi SA/DA nech už to nosí vypustené a odistené, vypustené a zaistené alebo natiahnuté a zaistené.

- Spúšť mala dlhšiu dráhu, ale zas príjemný chod bez drhnutia.

Ja som veľmi zaujatý, teším sa na vyskúšanie a ak bude v pohode a ak sa im podarí dohodnúť s nejakou inou spoločnosťou na kompatibilite mieridiel, tak by to bolo úplne perfektné a niektorú v 9 Luger by som si sám kúpil. Z chalanov čo tam prezentovali išlo nadšenie, ktoré som už videl asi iba u Kura v GP, dosť veľa iných vystavovateľov boli hlavne PR a o produktoch až tak veľa nevedeli (hovorím o ručných strelných zbraniach).
eloquent_chaum

Príspevok od používateľa eloquent_chaum »

Ahojte. No ja musím za seba povedať, že mal som tú česť držať túto zbraň v ruke a bol som z nej veľmi milo prekvapený. Držím chlapcom od ZVS aby sa zbraň uchytila a teším sa na to keď ju budem mať niekedy možnosť vyskúšať.


_______________
Walther P 99 AS
ZP sk. A
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 3 months

Príspevok od používateľa gewehr »

dneska sme za LT pobehali na IDEBe zaujimavych ludi, boli sme aj u ZVS-akov, len v skratke:
1. cena pistole - bolo povedane "DO 600" eur, takze mozno ocakavat cenu porovnatelnu s konkurenciou, inak povedane, este sa len bude rozbiehat seriova vyroba, tam sa ukazu presne naklady a podla toho sa stanovi cena
2. moznost vyskusania zbrane - generalny riaditel ZVS by bol rad, ak by sa im podarilo dat par zbrani na strelnice po Slovensku k testovaniu. Ponukli sme pomocnu ruku formou nasich partnerov... az budu povazovat tu pistol sa pripravenu k uvolneniu.

Tiez chcem podakovat ZVS za malu reklamu LTcka v ich promovideu k novej pistoli :wink:
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Dátum registrácie: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa pif paf »

Prekvapilo že zbraň je celkom presne spracovaná bez akýchkolvek vôlí, čo ale môže byť na škodu a bude mať problémy z lacnými prebíjancami a pri zanedbávaní čistenia a mazania. Ale možno bude táto zbraň výnimočná a nebude sa sekať ani keď je na nej všetko tak natesno uliate.
Spúšť som si skúsil len na dvoch z vystavených a mne osobne vôbec nesadla. Dlhý chod pekne plynulo bez drhnutia a odporu, potom ale príde ostrý náraz o hranu, kde sa dá zastaviť, ale pri pokračovaní v stláčaní spúšte dôjde okamžite na fleku k spusteniu. Ja by som s týmto nedokázal strieľať a strhával by som, tak ale to je vec vkusu a zvyku. Napríklad na K100 stláčam spúšť po náraze na druhý výraznejší odpor ešte dáky jeden dva milimetre a spustenie prichádza nečakane v momente keď "netrhám spúšť".
Inak úchop na ZVS P 20 je úžasný. Celkové spracovanie zanecháva dobrý dojem aj keď sa dá nájsť pár škaredých detailov, ale to sú len kozmetické chybičky sériovej výroby.
Inak vystavené zbrane boli dosť opotrebené po testovaní, jednej dokonca nefungoval záchyt záveru, lebo bol vydraný materiál v závery. Čo bolo ale na druhú stranu pekné, lebo sa dalo poobzerať čo sa opotrebováva. Nie ako u Glockov, kde som mal pochybnosti či ide vôbec o "ostrú" zbraň pre tie zaslepené makety hlavní (fuj, zasa som chytil mloka do ruky). Ak by som ju mal kupovať, tak až doladenú druhú sériu. Prvá testovacia séria má ísť aj na Slovenský trh v auguste. Budem so záujmom sledovať aká bude spokojnosť trhu a prípadný vývoj ak sa objavia dáke chybičky.
Pridávam pár fotiek: http://odpor.rajce.idnes.cz/ZVS_P20
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

chytať je jedna vec a búchať z nej na strelnici je vec druhá.
Ja mám z tej zbrane tiež dobrý pocit, ALE zatial je to len PLATONICKÉ :D

Ak to tu číta niekto zo ZVS- znovu opakujem moju ponuku za strelnicu Vištuk, že som ochotný ju prevziať do testovania. Stačí ma kontaktovať
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1435
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa Kapo »

Kto je to ten ZVS? Zbrojovka Brno? Vsetín? Dubnica? :roll:
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

dubnica
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Dátum registrácie: 12 years 8 months

Príspevok od používateľa Jean »

Dufam ze ak budu testovacie kusky tak pride aj nieco na vychod.

Kolko mala nabuchane ta zvs-ka ze sa zodrel zaver ? Pochopil by som skor ak by sa opotreboval samotny zachyt ale zaver ?....
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Dátum registrácie: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa pif paf »

Tamtá konkrétna neviem, ale ZVS chlapík hovoril o internom testovaní kde vybúchali 20 tisíc Lugerov v piesku, blate, vode a pod.

Edit: pridaný sken letáku:
leták_strana_1
leták_strana_2
leták_detail TTD
inspiring_dhawan

Príspevok od používateľa inspiring_dhawan »

ako nic noveho?
me2dik
prispievateľ
Príspevky: 211
Dátum registrácie: 12 years 5 months

Príspevok od používateľa me2dik »

Kamarat co ma shop so zbranami tak snimi volal a ze zrejma najblizsi mozny datum spustenia predaja je december
Napísať odpoveď

Návrat na "ZVS"