ZVS P20

x-SCYTHE
občasný prispievateľ
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa x-SCYTHE »

Zdravim pani, svojim prvym prispevkom v tomto fore by som rad opisal moje kratke skusenosti s mojou vlastnou P20.
Kedze som najprv planoval si zaobstarat P226, od ktoreho ma odradila cena, zaobstaral som si P20, ktora ju aspon podla mna dost pripomina. Porovnat si ju sice mozem iba s airsoftovym P226, ktory mam, ale pocit zo zbrane v ruke, co sa tyka tvaru a ovladacich prvkov, je podobny.
Pistol vynikajuco sedi v ruke. Kedze mam male dlane, nebolo pre mna potrebne menit chrbty.
Dost nerad bysom sa vyjadroval k presnosti zbrane a podobne, nakolko ako neskusenemu strelcovi (z pistole strielam ani nie 2 mesiace a nikdy predtym) to s pistolou nejde prave optimalne.
Co je ale dolezite po vystrielani asi 500 ran: Pistol sa mi nikdy nezasekla, jedina chyba, co sa mi zatial stala, bola, ze sa mi zaver raz nezachytil v zadnej polohe po vystreleni posledneho naboja.
Ospravedlnujem sa, ak moje postrehy zneju amatersky, ale naozaj som amater (zatial), ucim sa.

Peter
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

Ešte by si mohol spomenúť, že aké náboje si z nej strieľal...?
x-SCYTHE
občasný prispievateľ
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa x-SCYTHE »

Prvych 100 boli Sellier & Bellot, odvtedy ZVS. Vsetko FMJ.
Používateľov profilový obrázok
patrik8500
občasný prispievateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa patrik8500 »

..mal som P20-ku v ruke v predajni v TT a vyborne mi sadla do ruky,...este ju skusim na strelnici a ak nebudem mat vyhrady tak to realne vidim na prirastok :-)
friendly_goldwasser

Príspevok od používateľa friendly_goldwasser »

patrik: v ktorej predajni prosim ta?
Triarius
prispievateľ
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Triarius »

v Trnave ich maju v JBHunting na Pekarskej... zbranetrnava.sk
Používateľov profilový obrázok
patrik8500
občasný prispievateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa patrik8500 »

..ano,bol som si ju pozriet v predajni JB Hunting..no a dnes som yz nevydrzal a bol som si ju na strelnici vyskusat . na strelnici ABC Trans ju maju na zapozicanie.
..ako som uz spomenul,vyborne mi sadla do ruky
..vzhlad podla mna zaujimavy,paci sa mi
..naboje do zasobnika som supal jedna basen
..dobre sa mi natahoval zaver
..DA rezim ma dost velky odpor,co by nebolo na skodu..
..DA rezim mal dost kostrbaty chod,mal som pocit ako keby
To trocha drhlo
..Po vystreleni prvej rany v DA rezime,...spust pri dalsich ranach ok.
..presnost pistole posudzovat nebudem,dnes som strielal ako Steve Wonder,...chyba bola zrejme ako hovorime v praci "medzi monitorom a stolickou"
..vystrielaj som 100 nabojov ZVS bez problemu

Zaver: podla mna "pekna pistol" a asi si ju zadovazim
Prílohy
IMG_20160912_204528_528.jpg
IMG_20160912_203857_476.jpg
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Veru, keby popracovali na tej hroznej spusti a keby firma zacala doveryhodnejsie vystupovat voci verejnosti tak by to bola zbran na zvazenie a nie len ako kusok do zbierky.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Mne na predprodukčnom kuse vadilo, že som kvôli tej veľkej poistke nevedel záchyt záveru obsluhovať palcom silnej ruky. Ako pozerám tie fotky, dizajn tejto časti sa nezmenil.

Čiže pre mňa no-go, i keď samozrejme iná ruka s tým nemusí mať žiadny problém.
Používateľov profilový obrázok
patrik8500
občasný prispievateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa patrik8500 »

..na stranke ZVs som sa docital ze chystaju aj "subkompakt" len som sa nedocital ze v akom casovom horizonte,.,celkom ma to zaujima,...neviete nieco viac ?
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

Áno, chystajú, ale zrejme tak skoro to nebude... :arrow:
(info z minulého týždňa - počas nákupu v Dubnickej predajni)
Používateľov profilový obrázok
patrik8500
občasný prispievateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa patrik8500 »

..no,po telefonate od autimechanika ma to az tak trapit nemusi,..peniaze nachystane na novu "hracku" pojdu do auta :-( ..ZVS bude mat teda cas minimalne na pohranie sa so spustou na P20-ke :-)
Používateľov profilový obrázok
patrik8500
občasný prispievateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa patrik8500 »

..tak predsa som si spravil radosť :mrgreen: ..a ku K100-ke pribudla ZVS P20
Prílohy
ssss.JPG
Vlasto K.
občasný prispievateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa Vlasto K. »

Zdravím strelci.
Včera som si na prechádzku na strelnicu zobral svoju ZVS P20 Dual Tone a Glock 17 4. gen. ZVS-ka je bez úprav a Glock ma 2kg stojinu bez ďalších úprav/nechcem, netreba, bezpečnosť/. Z oboch zbraní som vystrelil 150ks streliva, kombinácia prebíjancov, original ZVS a MFS. Strieľal som v taktických rukaviciach na 10m, papierový terč - páchateľ. Teraz celkovo k streľbe podľa môjho pohľadu. Uchop zbrane lepšia ZVS, spúšť lepšia ZVS/pri napnutom bicom kohúte/ aj keď podľa mňa je ťažko porovnávať medzi sebou dva odlišné druhy bicích mechanizmov. ZVS vonkajší bicí kohút SA/DA a Glock Safe Action. Spätný ráz cca rovnaký, mierenie u oboch cca. rovnaké, presnosť streľby u mňa lepšia ZVS. Keď som strieľal s Glockom, tak mi rukavice šúchali o spodok rámu pod spúštou, pri ZVS to nebolo lebo má väčší priestor okolo spúšte, teda hlavne pod ňou ako Glock. Čo som napísal sú moje subjektívne pocity z týchto dvoch zbraní. Už len malý detail. Keď som doma vyčistil zbrane, jemne nakonzervoval, tak aj Glock už mal inú lepšiu spúšť. No ZVS ju má stále rovnakú, či s olejom alebo bez neho, takže aj Glock treba vyčistiť namazať, nie je to bezúdržbová zbraň :) . Nebudem sa vyjadrovať ku kvalite, spracovaniu, životnosti, čas ukáže.
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

V novej Streleckej revue (1/2017) je rozsiahly clanok o pistoliach ZVS P20, P21, o pripravovaných modeloch pre IPSC, o spustach, prislusenstve a o udajne pripravovanej verzii P30 vo velkosti subkompakt. Na to som zvedavy.
Napísať odpoveď

Návrat na "ZVS"