Walther PPS

Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1084
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa Ravenn »

chlapi, mne sa na PPS nepozdavali dve veci, cena a drzanie, je prilis ploska do mojej ruky, nedrzi sa mi dobre. chytal som tri, W PPS, W P99 subcompact a G26, Vyhral G26 :) aj pre tu strasnu cenu PPS ...Walther s cenami rube vysoko...ale to uz patri do inej rubriky
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

No mne islo hlavne o co najlepsiu nositelnost v 9mm kalibri.

"G" je o dost sirsie. Ked nosim PPS, tak o nom ani neviem. PPS je teraz asi jedna z najmesich (ak nie najmensia) zbran 9mm luger
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Ravenn Glock26 je best, ale na nosenie je predsa len trochu hruby.
PPS je uzsie a cele robene do plocha len aby sa co najlepsie nosilo.
Mal som ho za opaskom bez puzdra, na nosenie je PPS super.

A mensia 9-na Luger oproti PPS je Kahr PM9, tkzv. vreckova pistol :-)
A este Ruger LC9 vypada zaujimavo.
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1084
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa Ravenn »

Otazka je, ci budem mat zbran na to, ze sa mi super pohodlne nosi, co pri PPS nepopieram, iste je to tak, ma na to vsetky predpoklady, ale ked ju chytim do ruky, tak mi nesadne a pudovo netrafim co chcem,alebo taku, ktora sa nie komfortne, avsak znesitelne nosi, je hrubsia, no viem ze ked po nej siahnem, tak mi padne do ruky, mam isty uchop a presne trafim kam chcem.... ja som si vybral druhu moznost.

otazka ceny je dalsia vec, platit o par 100 eur viac len pre trosku pohodlnejsie nosenie ... neviem ci je o tolko lepsia, o co je drahsia...
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Pudova strelba je otazka cviku s tou ci onou zbranou. I ked ti zbran 100% nesadne, tak sa da s nou naucit strielat. Aj ja mam velke ruky a PPS mi moc nesadne, ale poper/gong trafim bez problemov - horsie je to ak strielam od pasu bez mierenia - Ale ido to spravnym smerom :twisted: :wink: .

PPS mam na nosenie a na sport mam SS P226.

Konecny vyber a vyuzitie je samozrejme na tebe.

Takze prajem stastnu ruku pri vybere :wink:
Používateľov profilový obrázok
miro_sk
prispievateľ
Príspevky: 174
Registered for: 13 years 3 months

Príspevok od používateľa miro_sk »

nema niekto na vychode PPS-ko?uvazujem o nom, ale chcel by som si z neho najprv strelit, dik
eager_shaw

Príspevok od používateľa eager_shaw »

nemate niekto s PPS cestu na strelnicu v Ba? rad by som si z neho strelil par zasonikov, dam do placu strelivo a moju berettu PX4.
voppred dakujem Jano
inspiring_edison

Príspevok od používateľa inspiring_edison »

Momentálne sú Walthre k omacaniu na výstavisku v Brne, má tam stánok nejaká firma ktorá ich díluje, bol tam pps, ppq, a iné, celkovo asi 7 kvérov, pps chcem vymeniť za Ruger LCP takže zzrejme bude čoskoro na predaj. Inak sú tam zbrane od čechov - pušky V-AR, stánok tam má meopta, produkty má namontované na puškách (kolimátory, puškohlady...), Je tam aj ZVS-ka so svojími zázrakmi, čezeta (breny, evá...), ale trvá už len do dneška
inspiring_edison

Príspevok od používateľa inspiring_edison »

na predaj bude Ruger, to aby mi niekto nepísal že chce ten pps kúpiť, ten ide mne :D
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

na akcii v Istebnom som konecne vyskusal PPS v 40sw a nebolo to zle.
inspiring_swanson

Príspevok od používateľa inspiring_swanson »

dvaja moji kamarati, z ktorych jedneho som naviedol k strelbe ja, si kupili PPS. Zbran iste kvalitna a spolahliva - je to walther. Schova ju hadam kazdy, kapacita akceptovatelna na jednoradak. Tieto zbrane (aj napr Ruger LC9) zaplnuju medzeru an trhu kam iny vyrobcovia (glock, HK) este nezasli. Zbran nehrka, zrejme maju mensie tolerancie. Strelba pohodna, avsak tazko sa mi hlada pohodlny uchop s tak uzkou zbranou. Pre mna je PPS minimalisticke riesenie pre ludi ktorym je Glock 26 moc velky.

Troska kritiky - spust bola strasna, horsia ako na tovarenskom glocku. A naco tam je ten vystraznik bicieho mechanizmu tiez nechapem - irituje ma to.
eager_hawking

Príspevok od používateľa eager_hawking »

Ja som strelec zaciatocnik a zbran som kupoval na nosenie. PPSko 9x19 splnilo moje predstavy 100 %. Mam ju pri sebe vo vnutornom puzdre od falca vkuse a ani o nej neviem. Hlavne o nej ale nevie nik iny. Co sa tyka strelby, tak zatial cca 2000 ran (vsetko mozne) bez zadrhelu s cistenim zhruba kazdych 500 ran. Je daleko presnejsia ako som ja :-) Strielal z nej kamarat, ktory striela fakt dobre a skoro som padol na rit, co ta kratka vecicka dokaze v rukach dobreho strelca. Na ipsc terc na 50 metrov 6xA, 1xC. Samozrejme nie je to urcene na presnu strelbu, no napriek tomu myslim, ze walther sa hanbit nemusi. Jedine, co by som jej vytkol, ze v mieridlach je vela volneho miesta a troska tazsie sa nahadzuje na presno. Ak by ju niekto niekedy potreboval vyskusat dajte mi vediet. Som v BB.
enzox
občasný prispievateľ
Príspevky: 95
Registered for: 9 years 2 months

Príspevok od používateľa enzox »

O par dni sa stanem majitelom tejto zbrane. Vcera som mal na strelnici prilezitost kratko sa zoznamit so svojou nastavajucou :). Prehnal som nou zatial iba 40 ran.

Prve dojmy su celkovo skvele:
  • + Velmi pozitivne ma prekvapili najma mieridla. Lepsie citatelne som este v ruke (resp. oku) nemal. Mam daku 1/2-ku dioptriu a na tie velke fosforeskujuce mieridla proste oko nahodim o daku tu desatinku sekundy skorej, ako som zvyknuty z ostatnych zbrani.
  • + Druhym pozitivom je spatny raz. Toto ma byt kopanie? Pocitovo som nezaregistroval rozdiel medzi PPS a 5" palcovym X-GP, ale urobim presnejsiu recenziu az budem mat obe pokope a papierovy terc.
    + Presnost - Strielal som sice len na otocne siluety, ale z 15m som neminul, na sebeobranu idealne. Detailnu presnost zhodnotim este po mierenke.
  • + Sikovne rozmery, hlavne sirka. Na dany rozmer skvele drzanie.
  • * Spust ma trocha dlhsie chody aj reset, ale na sebeobranne myslenu zbran je to vhodne. Nemozem predsa porovnavat so sportovym specialom. Papierovo ma byt spust tuha, pocitovo ale tak neposobi. Prirovnal by som to k dobrym sluzobnym spustam. Chod je plynuly a nenabada ku strhavaniu.
  • - Vsetko sa mi zdalo trocha tuhsie (zasobniky, zaver, spustac zaveru), ako som zvyknuty. Prisudzujem to novej zbrani, hadam to casom trocha povoli.
PS: Tato nova laska bude asi trocha vasnivka. Uz na prvom rande ma stihal pokusat na dlani :). (Hold s najkratsim zasobnikom musim byt trocha opatrnejsi).
thunder
občasný prispievateľ
Príspevky: 79
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa thunder »

PPS je velmi dobry kompromis medzi plnohodnotnou presnou a spolahlivou zbranou s dobrym uchopom a malou, lahkou a nenapadnou zbranou na pohodlne skryte kazdodenne nosenie.
Uplne realne s nou na 10m nastrielam rovnako presne ako s G17 a spatny raz je sice vyraznejsi, ale nie neprijemny. Mam 195cm, 108kg a tomu primerane ruky, takze pouzivam rozsirovaciu pazbicku a zasobniky na 7 a 8 nabojov, ktore dotvaraju spodok rukovate. Kapacita 8+1 v komore mi pride dostatocna pre akutne riesenie pripadneho krizoveho stavu v meste aj v prirode. Dalsich 7 vo vrecku alebo v puzdre je uz lahky luxus.
Vystrielanych mam z nej par stoviek neprebijanych nabojov roznych vyrobcov (mozno do 1000) a zazil som jediny nevystreleny naboj, ktory ale neodpalili ani Glock a CZ, cize jednoznacne vadny naboj.
Skusal som RugerLCP na porovnanie, ale nebolo moc co porovnat. Bol mensi a krasne ergonomicky zaobleny, ale tym vsetky jeho vyhody koncili.
PPS by som oznacil za najmensi z velkych. To je asi najvystiznejsie, ako vystihnut jeho charakter. Velky vlastnostami, maly rozmermi... :)
enzox
občasný prispievateľ
Príspevky: 95
Registered for: 9 years 2 months

Príspevok od používateľa enzox »

Tak už som zo svojho PPS-ka nastrieľal dákych 1000 rán, takže môžem trocha upresniť hodnotenie. Zbraň je perfektná na nosenie. Používam vnútorný kydex od BP-Holster a zbraň sa na tele krásne schová, človek sa občas musí skontrolovať, že či ju ešte naozaj má. Tasenie je veľmi pohodlné a vďaka dlhšiemu chodu spúšte mám väčší pocit istoty. Na druhú stranu, spúšť používaním nezmäkla, v čo som trocha dúfal a mohol byť aj trocha plynulejší chod. Celkovo spúšť hodnotím len priemerne. Aj keď na presnosť streľby to vplyv nemá. Vcelku ma prekvapilo, že zbraň nie je až tak náchylná na strhnutie. Resp. chybný výstrel sa mi neprejavuje až tak jasne ako pri X-Calibry. Naozaj veľmi presná zbraň. Mieridla sú naozaj fenomenálne a skvele čitateľné. Vďaka fosforu použiteľné aj v horších svetelných podmienkach. Porovnal som naraz X-ko, 1911 od Rugera a PPS. PPS jednoznačne kope najviac, ale je to na tak malý rozmer skvele zvládnuteľné. Dal som aj 300 rán jeden deň a necítil som žiadnu únavu. Mám 2metre a pohodlne strieľam dvojprstovo zo 6-ranového zásobníka. Dokonca tak aj zbraň nosím. Zo začiatku (asi do 600-700 rán) som mal problémy s podávaním prvého náboja. Kvôli tuhosti pružiny zásobníkov občas záver nedovrel, je dobré si to kontrolovať, pár krát som to prehliadol. Vcelku nepríjemné to je, keď skúšate mierenku a výstrel nastane ešte len keď chcete namáčknuť a tiež je tam malé riziko prasknutia nábojnice. Teraz to už našťastie prestalo, ale odporúčam si to zo začiatku veľmi strážiť. V poslednej dobe sa mi objavil problém, že mi zbraň po poslednom výstrele neostáva v streleckej pohotovosti, ale keďže dvom iných chalanom sa to nestávalo, tak to bude mojím úchopom, musím ho trocha prepracovať. Záver aj spúšťač záveru trocha povolili, ale stále patria k tým tuhším, hlavne obtiahnutie jednoruko môže byť trocha zložitejšie.

Celkovo sa mi zbraň veľmi páči, nemenil by som za inú. Plusy sú najmä rozmery, presnosť, mieridlá. Mínusom je hlavne tuhšie ovládanie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Walther"