Walther PPS

jesus667
občasný prispievateľ
Príspevky: 38
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa jesus667 »

dneska som kupil PPS vystrelil 100 nabojov a pohoda sedi dobre je presny a nezavadzia.
mal som SW shield v 40sw a ten kaliber bol moc husty na tu zbran po 3 zasobnikoch boleli ruky preto som ho predal. Mal som aj LC9 od rugera ten ani z daleka tak dobre nesedi ako PPS alebo SW shield. PPS som kupil lebo som chcel vyskusat Walthera ale mozem vrele odporucit aj SW shield ale v 9mm pri 40SW som muses opravovat uchop. cize moje poznatky na cenu odporucam SW shield hrdzaveju zasobniky a PSS je tiez velmi dobre. LC9 od rugeru je lacnucka zbran a proti tymto dvom sa nemoze rovnat ale je najmensia. G26 je proti PPS a shieldu asi o 1/3 hrubsi na nosenie dan za zasobnik 10r.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

ked uz PPS porovnavat s nejakym Glockom, tak s G43
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5589
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Jesus, nič v zlom a prosím, neber to osobne. Ale keď už porovnávaš, skús si dať viac záležať, aby to bolo porovnávanie jabĺk s jablkami a nie jabĺk s hruškami a hlavne, aby sme odlíšili fakty, objektívne skutočnosti od subjektívnych názorov. Webforum totiž číta mnoho ľudí, ktorí sa potrebujú zorientovať v problematike a túto stránku považujú za relevantný zdroj informácií.
:wink:
1. Ako ti už napísal Gewehr, akurátnejšie je porovnávať PPS s G43 než s G26. To sú tie jablká.
2. Ak porovnávaš SW Shield s PPS a G26, je dobré spomenúť zásadnú odlišnosť Shieldu. Tou je manuálna poistka (hoci vyrába sa aj bez nej). U mňa - a nielen u mňa - napokon vyhral Shield pred PPS (a tiež mlokom) práve preto, že ak zapuzdrujem do mäkkého koženého vnútorného puzdra, môžem aktivovať poistku, ktorú inak na krátkych nevyžadujem a ani nepoužívam. Takisto je ale dobré spomenúť plus PPS-ka, ktorým je vymeniteľný chrbát.
3. Ak tvrdíš, že Shieldu hrdzavejú zásobníky, je to ako priznať sa, že sa o ne zrejme príliš nestaráš. Na mojich za dva roky ani stopa hrdze. Stačí občas prejsť naolejovanou handričkou. Nuž, ale v rámci môjho súkromného "myth bustingu" som sa stretol napríklad už aj s iluzórnym presvedčením, že na Glocku zásobníky nehrdzavejú vôbec, lebo sú vraj z plastu (čo je, pochopiteľne, blbosť). Realita je úplne inde a okrem starostlivosti o povrch zásobníku je žiaduce zásobníky raz za čas rozobrať, vyčistiť a ošetriť olejom. Nevyhnutné je to vždy v prípade, že boli vystavené vlhkosti viac než je "zdravé". Potom uvidíš, že ani na Shielde nehrdzavejú.
4. Tvrdiť, že .40 SW je na zbraň veľkosti Shieldu, a teda aj PPS, "hustý kaliber" je opäť dosť individuálne. Neberiem ti tento názor, ale že teba boleli ruky po troch zásobníkoch (čo je cca 18 až 21 výstrelov) vypovedá viac o tvojich rukách než o zbrani samotnej. Mňa nebolia ani po sto, hoci príjemné strieľanie si tiež predstavujem inak. Paradoxne, streľba zo Shieldu v .40 SW nie je o moc divokejšia ako napríklad streľba z G26 (čo je, samozrejme, 9 mm Luger). Spätný ráz síce silnejší, ale nie taký ostrý. Ale to sa znova dostávame k individuálnym pocitom.
5. Ak chceme porovnávať úchop u týchto prckov, vždy je dobré rozlišovať, s ktorým zásobníkom. Isto uznáš, že inak sa PPS, Shield aj G26 držia (a aj správajú), keď je malíček v lufte a inak, keď má oporu.
:arrow:
Takže asi tak. Prosím, neber to, že chcem mentorovať, ale všetci, ktorí sem prispievame (nielen my, modi a admin), máme určitú zodpovednosť a preto je dobré dať si trocha námahy, keď už sa púšťame do porovnávania rôznych zbraní. Samozrejme, máločo je také užitočné ako postrehy užívateľov.
Používateľov profilový obrázok
nick81
občasný prispievateľ
Príspevky: 17
Registered for: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa nick81 »

1. Máte niekto skúsenosti s pružinami DPM MS WALTHER PPS SUBCOMPACT 9mm a 40S&W. Stojí to za tých 65E?
Inovatívny mechanický systém pre subcompact pištole. Tento systém dáva úplnú kontrolu nad zbraňou, znížuje spätný ráz pri vystrelení a chráni rám zbrane proti oderu.
Výhody:
1. redukcia spätného rázu
2. lepšia kontrola a presnosť zbrane
3. protišmyková ochrana
4. odstránenie uviaznutia
5. vylepšená rýchlosť paľby
6. nie sú potrebné žiadne úpravy
7. všetky súčasti sú presne vyrobené na daný typ zbrane, čím sa zaručuje optimálna činnosť systému.
2. Používate niekto laser na PPSku. Viete doporučiť?
jesus667
občasný prispievateľ
Príspevky: 38
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa jesus667 »

Zhrniem to takto: Keby som mal možnost kupiť Shielda v 9mm a je tam aj PPS tak by mi velmi dlho trvalo sa rozhodnut ale ako som povedal 40SW už nechcem ani vidiet MôJ NÁZOR!
2. to že moje zásobníky chytili hrdzu bolo tým že zmokli a čistil som ich až o 2 dni neskôr. Ďalšia vec je to že premňa je to spotrebný materiál.
SW shiled je super tak isto ako aj PPS ale ako vravím ja 40SW v malej pištolke už nechcem.
eloquent_neumann

Príspevok od používateľa eloquent_neumann »

Chalani som z Ba a chcel by som skusit Walther PPS ako sa z nej striela atd.Ma ju niekto v okoli a chodi s nou na strelnicu?
thunder
občasný prispievateľ
Príspevky: 79
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa thunder »

ak nezozenies v ba a isiel by si nahodou cez trencin, daj kludne vediet. v tn je strelnica dm army otvorena utorok-sobota, mozeme tam zajst a vyskusas si...
len mi daj potom vediet do spravy, dam ti tel.c.
Používateľov profilový obrázok
nick81
občasný prispievateľ
Príspevky: 17
Registered for: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa nick81 »

maxoGTI napísal:Chalani som z Ba a chcel by som skusit Walther PPS ako sa z nej striela atd.Ma ju niekto v okoli a chodi s nou na strelnicu?
Ak vies vybehnut do Pezinka. Chodim strielat na strelnicu u nas v Pezinku.
infallible_galois

Príspevok od používateľa infallible_galois »

Som tu nový, ale len na margo shielda 40sw. Osobne som ho kúpil od jesusa667 a s uvedenou pištoľou som max. spokojný. Čo sa týka "hrdzavenia" zásobníka, ak považujete cca 10 fliačikov o rozmere špendlíkovej hlavičky za problém, tak to beriem s rezervou, lebo osobne si myslím, že to problém naozaj nie je. Fakt je ale ten že na menšom zásobníku mi chyba opora pre maliček, tak som si cez ebay objednal grip a uvidím, ako to pomôže.
Ináč začal som zvažovať kúpu PPS, ale opäť v kalibri 40sw, alebo g30s v 45 auto.
eager_tu

Príspevok od používateľa eager_tu »

Zdravím,
niekto z BB alebo okolia, kto vlastní túto zbraň? Rád by som si z nej zastrieľal pred tým, než si ju kúpim. Vopred ďakujem za ochotu.
blissful_bohr

Príspevok od používateľa blissful_bohr »

maxoGTI napísal:Chalani som z Ba a chcel by som skusit Walther PPS ako sa z nej striela atd.Ma ju niekto v okoli a chodi s nou na strelnicu?
typujem ze uz to je neaktualne, ale ak stale potrebujes mam PPS classic verziu a som z BA.
Napísať odpoveď

Návrat na "Walther"