Walther PPS vs. HK P2000SK

kriznik
prispievateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa kriznik »

gewehr napísal:Inak, samozrejme cisto z technickeho hladiska a profesionalneho zaujmu, by som chcel vidiet, ako ide nosit zbran v podprsenke. Obrázok
No to predsa zalezi od toho, kolko je tam volneho miesta :wink: :D
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

..
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 08 Dec 2009, 11:04, upravené celkom 1 krát.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

tak to je lepsie ak je tam miesto len na W-PPS nez keby tam vosiel cely Desert eagle
inspiring_fermi

Príspevok od používateľa inspiring_fermi »

aby som dal vláknu seriózny záver, napíšem moje dojmy z PPSka:

Po opadnutí prvej eufórie z novej zbrane ma chytilo mierne delírium pri hľadaní vhodného púzdra. Asi jedinou slabšou stránkou tejto zbrane je dostupnosť príslušenstva. Nie že by nebolo, ale prakticky na čokoľvek treba čakať, keďže to nie je na sklade lebo PPS zrovna nie je masovka typu G.

Nosenie je naozaj exkluzívne. ako som spomínal: moje montérky = oblek. PPS elegantne zmizne pod akýmkoľvek typom oblečenia. Či to bol spomínaný oblek, alebo sveter, alebo mikina alebo len jednoduchá kožená budna... Pri použití krátkeho zásobníka (6 rán) je aj sedenie v aute so zbraňou v opaskovom puzdre v športových sedadlách úplne pohodové. Dlhší zásobník už zanechá otlačenú stopu na bočnici sedadla. Ak by to človek robil dlhodobo, sedadlo by sa pravdepodobne predralo. Ale to je už iná pesnička...

Návšteva strelnice bola plná očakávaní. Žiadne sklamanie sa nekonalo, práve naopak. Napriek svojim rozmerom (štíhly tvar) sa PPS drží v ruke skvele a o kopaní, či vyskakovaní z úchopu nie je ani reči. Treba si ho prispôsobiť vymeniteľným chrbátom pažby - každý podľa seba. Ja som osobne veľký rozdiel medzi jednotliými veľkosťami necítil, ale nakoniec som ostal pri tom menšom. Strelivo som mal maďarské, myslím že sa volá MFJ, 8.0g. Z 250 pokusov sa mi pri streľbe sekla raz. Na vine bol nesprávny úchop. Inak žiadny náznak zaváhania. Presnosť je ukážková. Čo skončilo inde, ako malo, bola moja chyba. Ak si dá človek záležať, ostane celý zásobník v dvojeurovej minci.

Fazit: vrelo odporúčam každému, kto hľadá zbraň na každodenné nosenie. Očakáva od nej spoľahlivosť, presnosť a aj istú dávku exkluzivity.
Napísať odpoveď

Návrat na "Walther"