Walther PPS vs. HK P2000SK

inspiring_fermi

Walther PPS vs. HK P2000SK

Príspevok od používateľa inspiring_fermi »

Uvažujem nad kúpou subkompaktu v kalibri 9mm Luger na každodenné nosenie. Keďže bežne musím byť oblečený formou košela + kravata + oblek, za najdôležitejšie kritérium považujem pohodlné nosenie a rozmer. Skrátka nechcem, aby na sto honov každý videl, že mám na opasku kvér... Ako horúce kandidátky som si vybral:
Walther PPS
H&K P2000SK
Glock 26
Steyr S-A1
Ak máte niekto praktické skúsenosti s týmito zbraňami, budem vďačný za postrehy a argumenty.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

uvazoval som podobne , nakoniec som si vybral G26 , kedze som predpokladal ze to bude moja jedina pistol :) tak som obetoval 4mm zo sirky v prospech dvojradoveho zasobnika.
po vyskusani Kriznikovho W-PPS by som na denne nosenie volil W-PPS a na blbnutie na sutaziach kupil G17 alebo G19...

a aby si to nemal take jednoduche, do zoznamu by som ti este pridal Springfield Xd subcompact. Aj ten sa mi lepsie drzi ako miniglock :) ale kazdy mame inu ruku.

Takze ti ostava len zohnat niekoho, kto ti tie zbrane pozicia na ocapkanie a par vystrelov a rozhodnes sa podla toho, co ti sadne do ruky
inspiring_fermi

Príspevok od používateľa inspiring_fermi »

ďakujem za tip, roman! :) mojou favoritkou zatial je W-PPS. počul som veľa dobrých referencií na H&K P2000SK. Glock sa mi úprimne povedané vôbec ale vôbec nepáči... :? Omrknem ten Springfield... Ako hovoríš, rozhodne asi to, ako mi padne "pani pravá" do ruky. A časom určite príde aj prírastok. :D
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Dátum registrácie: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa majac »

prihrejem si aj ja svoju polievocku :) co tak STI LS9? sirka 19.1mm, oproti 23mm u PPS, dovolim si tvrdit, ze aj podstatne prijemnejsi priebeh vystrelu. kapacita 7+1 je porovnatelna s PPS. len sa mysis zmierit zo SA systemom a cocked and locked nosenim ak chces mat naboj v komore. Pre mna je ale STIcko top volba a kupu nelutujem.
Používateľov profilový obrázok
Igoca
častý prispievateľ
Príspevky: 1362
Dátum registrácie: 15 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Igoca »

...neviem, ale najkrajšia mi prichodí Beretta PX4 Subkompact :
http://www.berettaweb.com/BERETTA_PX4_S ... ompact.htm
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa maros15 »

Ja by som sa proklonil k STI .PPS by som tiez nenosil s nabojom v komore aj ked je to relativne bezpecne.
inspiring_fermi

Príspevok od používateľa inspiring_fermi »

majac napísal:prihrejem si aj ja svoju polievocku :) co tak STI LS9? sirka 19.1mm, oproti 23mm u PPS, dovolim si tvrdit, ze aj podstatne prijemnejsi priebeh vystrelu. kapacita 7+1 je porovnatelna s PPS. len sa mysis zmierit zo SA systemom a cocked and locked nosenim ak chces mat naboj v komore. Pre mna je ale STIcko top volba a kupu nelutujem.
dobrý tip, ďakujem... :) ale SA trigger a z toho plynúce nosenie "cocked & locked" mi nejak nereže... precocked mechanizmus je fajn, aj odpor spúšte u W-PPS 27N a chod 6mm sa papierovo zdajú byť OK. U H&K P200SK V1 je k dispozícii tzv. CDA trigger - konštantný odpor 20N, ale na môj vkus dlhý chod cca. 14mm (W-PPS cca. 6mm). Nie som zrovna valibuk, takže uvažujem aj týmto smerom.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

dr.nox:
Pridam aj ja zopar postrehov:

- Ak chodis v kombinacii kosela+sako, si na tom lepsie nez mnohi z nas, ktori chodia bez saka. Ak by si chcel zbran ozaj dobre ukryt (a nepohybujes sa v rizikovom prostredi), zozen si niektore z vnutornych puzdier, ktore je mozne prekryt zahrnutou koselou/trickom. Vtedy su z celeho puzdra a zbrane vidiet len nenapadne uchyty na opasku, na niektorych prevedeniach ani to nie.

- Ku kandidatom by som ti pridal aj S&W MP9 Compact. Velmi sikovne vyzerajuca pistolka velkosti subC, v minulorocnom speciali Zbrane&Strelivo je na nu dlhsia recenzia (porovnavajuca s G26).

- Jednu z veci, ktoru podla mna treba uvazit, je aj ponuka a dostupnost prislusenstva a servisu k danej zbrani. Ja osobne som sa pri vybere zbrane k niektorym z nich nedostal ani 'nasucho', nieto este na strelnici (vid. nizsie).


- Pre info: ja som po podobnej dileme zvolil G26. Jednak mi sedel do ruky aj pri strelbe, a dalsich 2 kandidatov (P2000Sk, S&W MP9c) som proste nikde nezohnal na ostru skusku. Zatial volbu nelutujem. Glock funguje bez zavahania, prislusenstva (puzdra, zasobniky, patky na zasobniky, ...) je more a za prijatelne ceny. Strielam s nim aj sutaze, kedze chcem primarne trenovat s tym, co aj prilezitostne nosim.

Chladnu hlavu a stastnu ruku! :wink:
inspiring_fermi

Príspevok od používateľa inspiring_fermi »

yarco, ďakujem za postrehy! :) mám to šťastie alebo smolu, že musím nosiť oblek. v letných mesiacoch je to skor smola, ale to sem nepatrí... :D tú S&W si určite pozriem a zvážim. pravdu povediach, na začiatku mojej úvahy bol relatívne jasný kandidát G26. veľa chlapcov v mojom okolí ju používa aj v rámci výkonu služby a chvália si ju. nebude určite problém si ju aj vyskúšať. aj W-PPS by sa dal zohnať na skúšku. aby som bol úprimný, W-PPS je zatiaľ prudko vo vedení vďaka kompaktným rozmerom. kapacita zásobníka je modulárna. 6 ranový je ale dosť krátky, rozumná stredná cesta bude 7 ranový. ak vezmeme do úvahy účel = sebeobrana, mala by kapacita 7 guľôčok postačovať. zaujímal by ma v tomto ohľade názor ostatných... ako si aj sám povedal, treba trénovať s tým, čo človek nosí. nemám v úmysle začať zbrojiť vo veľkom, bude stačiť na začiatok jedna. na nosenie, aj na pravidelné návštevy strelnice. :)
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

no ak pripadny pruser na ulici nevyriesis 7 ranami... resp 7+1 v komore... tak mozes mat aj samopal a nepomoze Ti :)

ja som sa bal tej spuste na W-PPS ale ked som si z nej zastrielal, po Glocku mi to prislo ako maslova strelba :)
kriznik
prispievateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa kriznik »

Mam PPS-ko a som velmi spokojny, moja manzelka strielala prvykrat v zivote z pistole a na 5m dala rozptyl 15cm, ale ona je na strelbu talent, aj ked si to nepriznava :lol: , takze to nebola zasluha len PPS-ka. Na nosenie v letnych mesiacoch pod tricko a opasok si neviem predstavit nic lepsie. Ako je vseobecne zname, dolezitejsia je sirka ako dlzka :wink: Pistol sa da pohodlne nosit so 6 ranovy zasobnikom aj vo vrecku, s 8 ranovym zasobnikom je uchop pri taseni a strelbe pohodlnejsi. Mal som zopar zadrziek s Aresmi a Limitmi. Do komory naklada bez problemov vsetky typy striel u nas dostupnych a striela aj ocelove nabojnice (cez vyhadzovacie okineko :wink: )
inspiring_fermi

Príspevok od používateľa inspiring_fermi »

chalani, ďakujem za postrehy a názory... :) určite si pôjdem najprv pekne všetko omakať a skúsiť ako padnú kandidátky do ruky a potom príde finálne rozhodnutie... zatiaľ to vidím na W-PPS... :)
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa maros15 »

Zajtra idem do W PPS.Povodne som ho chcel hned predat,ale este to zvazim. Tusim som sa nanho "trosku" namotal.Som zvedavy ako bude strielat(neverim,ze zle).Recenzie,co som precital boli dobre,tak sa tesim na to :D
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa maros15 »

Vsimli ste si moj novy podpis? :D
Xader
častý prispievateľ
Príspevky: 768
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Xader »

Vsimli a pistolka je to velmi podarena.
Uz jej RATING previsil asi ten glocku19 u teba, co ? :lol: :D si sa na nu namotal :twisted:
Napísať odpoveď

Návrat na "Walther"