PPK/E - cal. 9 mm alebo 7,65?

Bart
občasný prispievateľ
Príspevky: 40
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa Bart »

Pani, rozhodujem sa pre nove PPK/E. Podla vasho nazoru aky kaliber je vhodnejsi 7,65 alebo 9mm?? Nekope moc ta devina vzhladom na rozmery a hmotnost zbrane? Nejake skusenosti?
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa igoros »

daj info, na ake ucely chces toho Waltika. Na obranne ucely 7,65 nebude asi idealna volba
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Mal som PPK/E od FĚGu v kal. 9 Br. a môžem povedať, že na nosenie bola veľmi príjemná. Plochá, malá a ešte aj imidžovka. Kopnutie bolo v pohode zvládnuteľné, ona totiž až taká ľahká nie je - so zásobníkom váži cca 750 g.

Aj keď to nie je čistokrvné PPKčko, pretože ide skôr o klon PPK a rámu s PP, vyzerá veľmi pekne.

Toľkoto plusy a teraz jedno vééééľke mínus. Teda aspoň z môjho pohľadu. V DA režime, teda pri prvom výstrele ak je náboj v komore je odpor spúšte cca 70 N! Skús si na prst zavesiť na ohnutý klinec 7 kg závažie a ťahaj ho hore. Tak spoznáš silu potrebnú na pretlačenie spúšte. V SA to bolo už príjemnejších okolo 30 N. To bol práve dôvod, pre ktorý som ju dal preč. Nosím zbraň pre obranu, teda aby som z nej vystrelil aj v DA a nie preto, aby som zápasil v rozhodujúcom momente so spúšťou :wink: .

A to už nehovorím o PPK/S, tá má v DA odpor spúšte brutálnych 80N! pozri recenziu napr. tu: http://www.e-zbrane.sk/index.php?option ... &Itemid=10

Ale ak si zaťažený na Jamesa Bondesa, ako ja, tak choď do nej. Za tie peniaze máš doma imidž. Aj keď zase imidž je nanič.... :D.

Zopár info navyše som písal o nej aj tu: http://www.webforum.sk/viewtopic.php?p=36843#36843
Bart
občasný prispievateľ
Príspevky: 40
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa Bart »

igoros napísal:daj info, na ake ucely chces toho Waltika. Na obranne ucely 7,65 nebude asi idealna volba
budem to mat na nosenie, nemam so 7,65 ziadne skusenosti, fakt je to taky slaby kaliber? :shock:
Panzer napísal:Mal som PPK/E od FĚGu v kal. 9 Br. a môžem povedať, že na nosenie bola veľmi príjemná. Plochá, malá a ešte aj imidžovka. Kopnutie bolo v pohode zvládnuteľné, ona totiž až taká ľahká nie je - so zásobníkom váži cca 750 g.

Aj keď to nie je čistokrvné PPKčko, pretože ide skôr o klon PPK a rámu s PP, vyzerá veľmi pekne.

Toľkoto plusy a teraz jedno vééééľke mínus. Teda aspoň z môjho pohľadu. V DA režime, teda pri prvom výstrele ak je náboj v komore je odpor spúšte cca 70 N! Skús si na prst zavesiť na ohnutý klinec 7 kg závažie a ťahaj ho hore. Tak spoznáš silu potrebnú na pretlačenie spúšte. V SA to bolo už príjemnejších okolo 30 N. To bol práve dôvod, pre ktorý som ju dal preč. Nosím zbraň pre obranu, teda aby som z nej vystrelil aj v DA a nie preto, aby som zápasil v rozhodujúcom momente so spúšťou :wink: .

A to už nehovorím o PPK/S, tá má v DA odpor spúšte brutálnych 80N! pozri recenziu napr. tu: http://www.e-zbrane.sk/index.php?option ... &Itemid=10

Ale ak si zaťažený na Jamesa Bondesa, ako ja, tak choď do nej. Za tie peniaze máš doma imidž. Aj keď zase imidž je nanič.... :D.

Zopár info navyše som písal o nej aj tu: http://www.webforum.sk/viewtopic.php?p=36843#36843
Dakujem za cenne rady!

Pozeram, ze je naozaj tazka!!
http://www.carl-walther.info/index.php? ... roduct=111

Odpor spuste by mi nevadl, zvyknem si, ALE JE TO SO SPOLAHLIVOSTOU TOHO 9br MADARSKEHO ECKA?? ..by ma najviac zaujimalo :wink:
Naposledy upravil/-a Bart v 08 Nov 2009, 12:18, upravené celkom 1 krát.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 17:58, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Yuri the GUN NUT
prispievateľ
Príspevky: 332
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa Yuri the GUN NUT »

Pozri Bart, nechcem ťa odhovárať (chráň boh :wink: ) PPK bola kedysi špička medzi krátkymi zbraňami na nosenie, ale uvedom si, že dizajn tej zbrane má už cca 70 rokov a kalibre v ktorých sa vyrába, už dávno nevyhovujú žiadnym ozbrojeným zložkám, pretože či už kaliber 7,65 Browning alebo 9 Browning majú, napr oproti dnes asi najpopulárnejšiemu kalibru 9 Luger, pramalý zastavovací účinok - nechcem tým povedať, že sú nanič, ale tak nechcel by si sa pozerať na útočníka ako sa po jednej dvoch ranách do tela stále na teba vrhá, alebo poprípade stále uteká preč - podobné prípady sú zdokumentované x-krát v rôznych príspevkoch, ktoré sa mi teraz naozaj hľadať nechce. Už ten 9 Luger je na spodnej hranici požiadaviek ozbrojených zložiek a predpokladám, že ho asi nahradí v najbližších 10-20tich rokoch veľmi populárny kaliber najmä v USA - 40S&W
Taaakže to zhrniem :wink: - PPK sa aj mne osobne veľmi páči, ale už dávnejšie som musel uznať, že ho dnešné moderné pištole predčia skoro vo všetkých parametroch - váha, kapacita zásobníka, účinnosť kalibru, celková ovládateľnosť a ergonómia. Jediné v čom PPKčko stále máloktorá zbraň predčí je jeho imidž zbrane Jamesa Bonda 8)
Toť vše z mojej strany, ak si skalný fanúšik tak si ho kúp už len pre potešenie, ale očakávaj, že si určite kúpiš aj inú zbraň na nosenie poprípade strelnicové šantenie (vzhľadom na cenu nábojov 7,65 Br alebo aj 9 Br.)
Xader
častý prispievateľ
Príspevky: 768
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Xader »

Kup odo mna Makarov PM :D a mas to iste v podstate a je to 9mm makarov.... btw. aj ked PPK je mozno trochu krajsie, ale do 7,65 by som nesiel urcite, ked to chces na kazdodenne nosenie a obranu.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Presne, radsej uz 9mm Br. ako 7,65 Br.
Vacsia plocha, vacsi sokovy kopanec :-)
Cisto na obranu je najlepsi asi .45 GAP alebo .45 ACP.

Asi nieco taketo, je to mensie a lahsie ako Glock 26 a je to .45 ACP :-)

http://www.kahr.com/PA-1_45acp_pm.html

Ale kazdy si len svoju polievocku prihrieva.
Kedysi by som ti doporucil Ruger LCP v 9Br. ale teraz uz nie :-)
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

A BKSL vie čo vraví, lebo múdrosť prichádza s vekom a skúsenosťami. :D V jeho prípade zlými skúsenosťami. Čisto teoreticky, lebo teraz nemám zbytočné prachy na nákup ďalšej zbrane, som tiež uvažoval, že by nebol zlý Walther PPK na nosenie.
Úvaha 7,65mm vs. 9mm Browning je podľa mňa bezpredmetná, ak to chceš na každodenné nosenie. BKSL i iní to už povedali, že pri týchto menej výkonných kalibroch je rozumnejšie brať výkonnejší. S týmito zbraňami však mám len letmé skúsenosti, preto si nedovolím fundovane porovnávať, na to sú tu povolanejší.
Sranda, že moje úvahy, ktoré ešte nejaký čas zrajme zostanú iba v rovine úvah, ma napokon odviedli od PPK ku Sig-Sauer P232.
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Registered for: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa AKI »

Sorry, len taka zvedava otazka. Co ta priviedlo na ten PPK? Podla mna je to zbran tak na prevetranie na strelnici. Na nosenie by som volil nieco modernejsie a hlavne v kal. 9mm Luger a vyssie.
9 Br., 9mm Makarov, 7,65 Br. je kaliber tak pre zaloznu zbran.
O cene a vybere streliva ani nehovorim.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Bart napísal:Odpor spuste by mi nevadl, zvyknem si,...
Jedna vec je zvyknut si, druha byt schopny s takou spustou aj v strese v rychlosti zasiahnut hned prvou ranou ...
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

ako som uz pisal inde, mam pepka v 7,65. super sa nosi ale je to mrska prieberciva na strelivo. 7,65 Br. je na rozdiel od 9mmBrC naboj s polookrajovou nabojnicou a to robi obcas neplechu. bral by som 9mmBrC keby to slo. treba ale ratat s tym, ze devinovy pepek bude pri strelbe kusok bujarejsi. stale vsak lepsie ako kevin ktory sa pri strelbe chova jak diva svina... :)

este dodam k volbe PPK - pepek je so mnou vzdy lebo je natolko kompaktny ze ho mozem skryte nosti leto/ zima kamkolvek. naproti tomu ostatne kanony beriem na prechadzku len obcas. aj G26 a jemu velkostne podobne subkompakty si uz vyzdauju isty kompromis. keby som mal volit opat, mozno by som nebral PPK ale kazdopadne by to bola velkostou porovnatelna hracka. mozno prave spominany krasavec sig p232.

e este jedno PS - k spominanej "modernosti" PPK. sice je PP/PPK konstrukcia povodom z dvadsiatych rokov 20. storocia ale absolutne v nicom nezaostava za sucasnymi novinkami. naopak, konstrukcne je podla mna stale na spici aj ked nema v sucasnosti popularny plastovy ram. jedina vec ktrora pp/ppk mozno trosku chyba je moderna blokova padova poistka. teda nie ze by bola vobec potrebna...
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Ked uz chces nosit take tazke ako PPK tak si radsej kup G36 a budes king a vysmiaty ako leco.
A aj ta najviac kopajuca pistol sa da udrzat v ruke s reprodukovatelnymi vysledkami, ked si na nu zvyknes ( prvy krat ale daj niekomu s nej vystrelit aby si videl ako mu rozbije nos :-) ).
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

ale ved ppk sa dobre nosi aj ked ma par deka navyse oproti napriklad takemu rugeru lcp. vsetko vacsie ako PP, sig 232, cz50/70 je uz pre moj komfort privelke. nie hmotnost ale objem resp. rozmery buchacky su pre mna dolezite. obcas nosim aj patpalcovy walther p1 ale o pohodli nemoze byt ani rec...

a na rozbijanie nosov poziciavam magnumovy westernak, ten ma vdaka tvaru rucky pekny drajv rozbit neskusenemu uzivatelovi cifernik :P
Používateľov profilový obrázok
Igoca
častý prispievateľ
Príspevky: 1362
Registered for: 15 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Igoca »

to bart: Vždy si skontroluj zamknutie záveru, aby Ti nevyletel pri prvom výstrele. Lebo sa stáva strelcom aj pri modernejších zbraniach :roll: :!: :roll:
Napísať odpoveď

Návrat na "Walther"