Walther PPS 9MM - závada

york
občasný prispievateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa york »

Ahojte priatelia,
začal som mať problém s PPSkom:
1) po každom vystrelenom náboji ostáva záver vzadu, predtým to nerobil a nie je to ani brzdením záveru prstami - špec. som na to dával pozor
2) často po spustení záveru nieje obtiahnuté a musím ešte raz natiahnuť a tým vyhadzujem aj nevystrelený náboj, stáva sa to aj po poslednom náboji keď vypúšťam záver a odkladám pištoľ do púzdra.

Tito problémi som predtým nemal. Poradte prosím čím to môže byť, pištoľ bola čistená aj kolajničky, premazaná a robí to stále,aká to môže byť chyba,alebo odniesť ho hneď do servisu, ešte je v záruke
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Pozrel by som páčku záchytu záveru, čisto na ráme bez záveru, že či sa jej poloha nejako mení pri zasunutom zásobníku, to isté by som potom skúšal naprázdno s obtiahnutím (s cvičnými nábojmi).
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

1. Skontroloval by som pružinu záchytu záveru (pos. 14) - či je správne nasadená, či tlačí záchyt nadol... to k záveru, ktorý ostáva po každom výstrele vzadu.
2. Úderník sa nezachytí v natiahnutej polohe - ak je pištoľ v záruke, riešil by som to tak... určite nejaké blbé opotrebenie na nevhodnom mieste pri nevhodných toleranciách! Možno povedia, že je všetko v poriadku, iba treba používať výkonnejšiu muníciu! :evil:
Bart
občasný prispievateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa Bart »

york napísal:Ahojte priatelia,
začal som mať problém s PPSkom:
1) po každom vystrelenom náboji ostáva záver vzadu, predtým to nerobil a nie je to ani brzdením záveru prstami - špec. som na to dával pozor
2) často po spustení záveru nieje obtiahnuté a musím ešte raz natiahnuť a tým vyhadzujem aj nevystrelený náboj, stáva sa to aj po poslednom náboji keď vypúšťam záver a odkladám pištoľ do púzdra.

Tito problémi som predtým nemal. Poradte prosím čím to môže byť, pištoľ bola čistená aj kolajničky, premazaná a robí to stále,aká to môže byť chyba,alebo odniesť ho hneď do servisu, ešte je v záruke
Ako som uz pisal, zlomila sa mi na zachyte taka milimetrova tycka o ktoru bola prichytena pruzina, ktora tlacila zachyt dole. Tym padom zachyt lietal hore a dole a teda pri strelbe mi obcas ostaval zaver vzadu. To by mohol byt tvoj problem
york
občasný prispievateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa york »

Ďakujem za rady. Pozrel som sa na to:
1) je tam zlomená tá tyčka čo tlačí pružinu na záchyt - do servisu
2) začalo to robiť až keď sa prejavila chyba záchytu.
Takže v utorok do servisu. Ešte raz ďakujem všetkým
Napísať odpoveď

Návrat na "Walther"