Walther P22 - názory, skúsenosti?

blissful_panini

Walther P22 - názory, skúsenosti?

Príspevok od používateľa blissful_panini »

Nekonečná diskusia vlastníkov P22
blissful_ride

Príspevok od používateľa blissful_ride »

P22 Target, mám zhruba 14 dní, vystrieľaných zhruba 250 nábojov, zatiaľ čo som skúšal PMC MATCH PISTOL, S&B HV, S&B HV HP zatiaľ bez problémov, problém s podávaním sa zatiaľ neobjavil. Pištoľ som pred prvým použitím rozobral a premazal WD40 (aj zásobník) možno to pomohlo...
blissful_wilbur

Príspevok od používateľa blissful_wilbur »

Totálna hlúposť ja som svoj walther predal lebo som z toho nemohol nikdy dostrieľať celý zásobník ! A to som strielal zo všetkými možnými nábojmi
Používateľov profilový obrázok
Peter
prispievateľ
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 20 years 9 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter »

miloš napísal:Totálna hlúposť ja som svoj walther predal lebo som z toho nemohol nikdy dostrieľať celý zásobník ! A to som strielal zo všetkými možnými nábojmi
V nedeľu som vystrieľal ďalších 150, bez problémov, pri chybe podávania nepomôže zmena nábojov (to pomôže pri nedostatočnom obťahovaní) problém si mal pravdepodobne so zásobníkom. Peter
inspiring_joliot

Príspevok od používateľa inspiring_joliot »

Možno máš pravdu ale teraz som spokojnejší obstaral som si 9 mm Luger
Používateľov profilový obrázok
Peter
prispievateľ
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 20 years 9 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter »

9mm plánujem aj ja, ale neskôr, teraz za víkend vystrieľam 150 .22 á 2,50 Sk za mesiac (4x víkend) = 1500 Sk to isté v 9mm (9mm Luger á 9 Sk) 5400 Sk na slovenské pomery dosť veľký rozdiel... Peter :?
inspiring_joliot

Príspevok od používateľa inspiring_joliot »

CHyba základné S&B 9 mm Luger máš za 6,40 Sk a sú dobré ale sú aj lacnejšie náboje.
inspiring_joliot

Príspevok od používateľa inspiring_joliot »

Peter napísal:
miloš napísal:Totálna hlúposť ja som svoj walther predal lebo som z toho nemohol nikdy dostrieľať celý zásobník ! A to som strielal zo všetkými možnými nábojmi
V nedeľu som vystrieľal ďalších 150, bez problémov, pri chybe podávania nepomôže zmena nábojov (to pomôže pri nedostatočnom obťahovaní) problém si mal pravdepodobne so zásobníkom. Peter
Ja som vystrieľal okolo 2000 nábojov a ani jeden sa mi nezasekol.
Je to super zbaň.
Používateľov profilový obrázok
Peter
prispievateľ
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 20 years 9 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter »

Už ich mám aj ja cez 1000 a bez jediného problému... Aké náboje používaš??? Ja som skúsil takmer všetko čo som v okolí našiel, CCI Blazer, Federal, PMC Match Pistol, SK Standard plus, Dynamit Nobel SPORT, S&B HV
inspiring_joliot

Príspevok od používateľa inspiring_joliot »

....... problém si mal pravdepodobne so zásobníkom. Peter[/quote]

Ja som vystrieľal okolo 2000 nábojov a ani jeden sa mi nezasekol.
Je to super zbaň.[/quote]

Mas pravdu. Ja som vlastnikom P22 Target a aj kratkej verzie P22 viac ako rok. Striedavo z oboch som vystrielal vyse 3000 nabojov. Kratka verzia ma trochu problem zo slabsimi laboraciami napr. GECO Dynamit nobel ... ale trochu teflonoveho mazadla na nabojnice a problem je prec.
Jeden z dodanych zasobnikov nebol schopny podavat prve dva naboje z plneho zasobnika. Moj kamarat ma rovnako obe verzie a problem bol rovnaky. Fy Walther ale medzicasom zacala stahovat stare zasobniky a bezplatne ich vymiena za nove. Poruchovy som vymenil je to lepsie.
P22 Target nema so strelivom ziadny problem, jediny problem je predne zavazie na hlavni neustalou montazou a demontazou sa deformuje.
Zhrnutie: Zbran konstruovana na v podstate puskove strelivo s problemovym okrajom a tak rozdielnymi moznymi laboraciami je super.
Keby som nebol pracovne vzialeny v zahranici dnes by bolo cislo 5000 nabojov davno za mnou.

S pozdravom
Aki
Používateľov profilový obrázok
Peter
prispievateľ
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 20 years 9 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter »

Taak v utorok (13.1) som svojho Waltra (P22 Target) poslal do opravy. Po 9-tich mesiacoch intenzívneho používania (vyše 4000 výstrelov) sa na ňom začali prejavovať známky opotrebovania (záchyt zaveru, zaver, poistka...). Uvidime kolko bude trvat oprava. Teraz vyskusam P99, dufam ze vydrzi viac :-). Peter
elegant_morse

Príspevok od používateľa elegant_morse »

Tak to je nejaka slaba vydrz. 4000 ran je dost malo na to aby sa pistol takto opotrebovala. Navyse v razi 22.
Peter napísal:Taak v utorok (13.1) som svojho Waltra (P22 Target) poslal do opravy. Po 9-tich mesiacoch intenzívneho používania (vyše 4000 výstrelov) sa na ňom začali prejavovať známky opotrebovania (záchyt zaveru, zaver, poistka...). Uvidime kolko bude trvat oprava. Teraz vyskusam P99, dufam ze vydrzi viac :-). Peter
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa AKI »

Peter napísal:Taak v utorok (13.1) som svojho Waltra (P22 Target) poslal do opravy. Po 9-tich mesiacoch intenzívneho používania (vyše 4000 výstrelov) sa na ňom začali prejavovať známky opotrebovania (záchyt zaveru, zaver, poistka...). Uvidime kolko bude trvat oprava. Teraz vyskusam P99, dufam ze vydrzi viac :-). Peter
To je celkom zaujimave ja mam obe hlavne ktore striedam (2 roky), zaver a zbytok zostava. Odhadom P22Target asi 3000 a kratsia hlaven cez 1000. Mazem WD40 len minimum. Stopy opotrebenia len zabehove a inak len drobne skrabance. Pri zakupeni som zmeral hlavne a komoru ale meranie som neopakoval a neviem kde tie udaje mam bolo by to zaujimave porovnat. Ak mas foto bolo by to zaujimave pozriet.
friendly_perlman

Príspevok od používateľa friendly_perlman »

Dnes len strohá otázočka. Aké mazadlo používate na vašu P22? WD40 mi nejako nevyhovuje, chcem skúsiť ničo iné. V obchode som našiel Super Luber, Concor a Brunox. Skúste poradit...
Používateľov profilový obrázok
Peter
prispievateľ
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 20 years 9 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter »

Na mazanie (nielen zbraní) používam už dlhé roky WD-40 s maximálnou spokojnosťou
Napísať odpoveď

Návrat na "Walther"