PPK

Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1084
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa Ravenn »

Treba si z toho najprv zastrielat. Ja mam zbrratelske PPK, rocnik 1936. Ale mal som aj Ulmacke, no po 20-30ranach som mal krvavu ruku v priestore medzi palcom a ukazovakom. Od toho kratuckeho bobrieho chvosta..
Tak som ho vymenil,asi nan nemam ruku :(
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Ten bobri chvost je prave u tych SaW robeny inak. A prinieslo to zlepsenie, po skoro dvesto ranach v jeden den bola ruka uplne OK. Ruku mam k radosti dam relativne velku.
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Gewehr, daj nejake foto Tvojho PPK. :)
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

SaW
vs.
Ulm

jasne vidiet rozdiel v bobrom chvoste - dlhsi a na konci sirsi - takze sa tlak rozklada na vacsiu plochu a hlavne dalej, rozdiel pri strelbe je vyrazny, add foto mojho PPK, kludne spravim ,ale neviem naco, je to to iste ako na hornom obrazku akurat olestene od kosele :D ... a paradoxne ho radsej nosim aj strielma so zasobnikom bez plastovej patky
Prílohy
Walther_PPK_1850.jpg
Walther_PPK_1850.jpg (6.7 KiB) 13433 zobrazení
Walther_PPK_1848.jpg
Používateľov profilový obrázok
TeErTe
častý prispievateľ
Príspevky: 510
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa TeErTe »

Ahoj, po dlhom zvažovaní čo na nosenie som sa rozhodol pre PPK.
Mám možnosť jeden cca. dvojročný v nerezovom prevedení, ale narazil som na to, že je zo série 0000BAJ - 9999BAJ ktorú označil S&W na zvolávačku.
Máte niekto konkrétnu skúsenosť, čoho sa zvolávačka týkala a ako sa dá prísť pri obzretí či vyskúšaní zbrane na daný problém?
(Ja som to pochopil tak, že už pri natiahnutí kladiva môže zbraň vystreliť bez stalčenia spúšte - no niesom si istý)

Ďakujem za radu.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Bol tam problem tusim s poistnym ozubom a "medzipolohou" spuste... http://www.youtube.com/watch?v=Cmo6DenNVGo
vsetky PPK/S na ktore sa vstahovala zvolavacka a kde boli vykonane potrebne zmeny su oznacene udernikom na opacnej strane bobrieho chvosta pod kladivom

moj kusok presiel zvolavackou, je oznaceny a funguje bez popisovaneho problemu

http://www.smith-wesson.com/webapp/wcs/ ... 7978_image
Používateľov profilový obrázok
TeErTe
častý prispievateľ
Príspevky: 510
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa TeErTe »

Neviem sa rozhodnúť, kedˇže ponúkané PPK je série 0000BAJ - 9999BAJ ktorá bola označná na zvolávačku, avšak nemá známku pod úderníkom na vrchnej strane bobrieho chvôsta, teda tento kúsok neprešiel zvolávačkou. Teoreticky môže byť, že všetko bude fungovať spoľahlivo, ale ak nie, bol by mi nejaký puškár bol schopný prípadnú vadu odstrániť?
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1084
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa Ravenn »

Neviete niekto poradit nejaky dodatocny bobry chvost na PP/PPK? Pripadne nejakeho kvalitneho pazbara, kto spravi drevene custom crienky aj s integrovanym bobrym chvostom?

Dakujem vopred
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Tvoj malý pepek ťa pohryzol do ruky ?
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1084
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa Ravenn »

Ano, kratky a ostry bobry chvost mi zodral kozu, opat :-)
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Nemaj to svojej pištoli za zlé, to ona z lásky.
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

Začínam pokukovať po novej, menšej zbrani. A keďže som vždy chcel zbraň pána Bonda (viem, chabý dôvod ale je :D - samozrejme nie jediný) pokukujem po PPK.

Len sa neviem presne rozhodnúť, PPK alebo PPK/S? (na 90% by som asi chcel PPK)

Kde a za kolko kúpiť? Hermes (ne)má len PPK/S za dosť, potom ZVS majú v ponuke PPK ale neuvádzajú cenu a rovnako jeden predajca v Dubnici. Skúsim napísať ohľadom dostupnosti a ceny. Nejaké iné tipy?
stotnik
občasný prispievateľ
Príspevky: 20
Registered for: 12 years

Príspevok od používateľa stotnik »

PPKčka mám dve. Rok 1934 a 1965 obe v ráži 7,65 mm. Jedna je celooceľ, druhá duralový rám-uloženka ako nová.Tiež som zháňal deviatku, ale jediný výsledok bol, že z Dubnice mi mailom odpovedali, že PPK už nepredávajú aj keď ich v tej dobe ešte v ponuke mali. Tak šmírujem na internete a čakám, že sa objaví na predaj nejaký kus ale zatiaľ márne. Rovnako by som bral aj malorážku.
Ponúkal to DEAS v BA ale keď som bral ja( 2 roky dozadu ), strašili, že sú to posledné úloženky a už nebudú. Pomerne častejšie sa objavujú v ponukách v Čechách.
matulo2222
občasný prispievateľ
Príspevky: 54
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa matulo2222 »

PPK v .22 majú na pulte v Hermese v BA, akurát netuším v akej cene. Čo sa týka PPK/S v 9mm Br, tiež som po ňom pásol asi rok. Nový sa v SR nedá kúpiť nikde, každý predajca ma hneď schladil, že nech zabudnem, lebo dovoz má momentálne stop. A ten stop trvá a trvá a trvá...... :D
Tak som po pol roku číhania na nete objavil v Žiline krásku z trezoru s komplet dokumentáciou, v záruke, aj s pôvodným bločkom a hneď som si ju adoptoval :-) Neskutočne príjemné a presné strieľanie
friendly_nobel

Príspevok od používateľa friendly_nobel »

Zdravim pani. Nemate nahodou niekto skusenost s predajcom Zbrane Machacek z CR? Ma na stranke v ponuke PPK-cka popisane ako nestrielane za relativne slusne ceny, 8 - 9 tisic ceskych.
Napísať odpoveď

Návrat na "Walther"