PPK

Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa maros15 »

Tak uz aj ja sa hlasim do klubu ppk.Odvcera mam prakticky nenoseny PPK/E 7,65 Br. Dnes som ho odskusal na strelnici a slape jak hodinky.Striela presne a nosi sa perfektne.Jedina mala vyhrada v DA rezime ma spust dost velky odpor,ale naucim sa s tym zit. Inak perfektna pistolka,mal som si ju kupit uz davno.
stotnik
občasný prispievateľ
Príspevky: 20
Registered for: 12 years

Príspevok od používateľa stotnik »

Veľký odpor v DA režime je vlastne akýsi poistno-bezpečnostný prvok.Viem, že to je každému jasné, píšem to len pre tých "ostatných". U PPKčka ma napr.dostala jedna vec: rozdiel v presnosti streľby pri použití zásobníka s pätkou. Mám len jeden takýto, ďalšie dva bez pätky, tak keď som to zistil hodnú chvíľu ( a dosť nábojov) mi trvalo,než som doladil úchop, aby to lietalo rovnako.
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa maros15 »

ako su znacene madarske ppk?ten moj by mal byt madar,ale nikde som na nom nenasiel ziadnu znacku.je to ppk/e
stotnik
občasný prispievateľ
Príspevky: 20
Registered for: 12 years

Príspevok od používateľa stotnik »

PPK/E - Europa model sa naozaj vyrabali v Madarsku pod licenciou Walther.Lisili sa od orginalov len detailoch ( nemali vystraznik napr. ). Recenzia je v Streleckej revue 9/2003.Kvalitou vraj nezaostavali za orginalmi.
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa maros15 »

vdaka
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa maros15 »

Kratko zhodnotim mojho pepka
vystrelil som zatial cca 200 nabojov a najlepsie mu chutia S&B.Strielal som Geco 100ks a 3xnevyhodil nabojnicu a pri strelbe lietali nabojnice nejak lenivo von.Dostrielal so aj rakuske hirtenberger cca 40ks,tiez tak podobne ako Geco,ale bez zadrzky.Potom som dal S&B cca 80ks a vsetky bez problemov.Nabojnice z toho lietali tak,ako sa na dynamicky zaver patri.Takisto presnost bola super.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

ja mam PPK od S&W v 9brown. a zatial som nenasiel vyrobcu s ktorym by mal problem. Pouzivam na strelbu S&B, maju objektivne zhruba o 20% nizsi vykon ako vacsina ostatnych, strelba pri dynamickom zavare je z toho dovodu podstatne prijemnejsia.
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa maros15 »

Mozno boli geco nejake lezaky..neviem,ale kazdopadne tie seliery papal suverennejsie,tak som si ich nechal aj na nosenie
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Ja u svojho PPK používam v posledných rokoch len S&B a nikdy žiadna zádržka, dokonca aj u S&B v tých rúžových krabičkách z čias ZNB či ĽM nebol problém a tie ležiaky som mal pocit, že boli staršie ako ja.
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa maros15 »

tiez som vystrelil 25ku starych asi 20rocnych S&B a vsetko ok.uvidim odsledujem to.Dnes bol so mnou strielat aj kamos a sledoval vyhadzovanie nabojnic a potvrdil,ze tie S&B lietali von o dost razantnejsie ako geco.
Používateľov profilový obrázok
TeErTe
častý prispievateľ
Príspevky: 510
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa TeErTe »

Poškuľujem po PPK/S v 9mm, chcem sa spýtať na čo by som si mal dať pozor pri kúpe jazdenky z roku 2010-2011? Ak by mala ten problém čo som zachytil ohľadom zvolávačky z SaW dá sa to ešte zaslať výrobcovi?
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Z tohto roku vyroby by nemala mat ziadne neduhy ani uz spominane vyrobne vady. Prakticky staci ako pri kupe kazdej zbrane, skontrolovat celkovy stav. A s nejakym spatnym zaslanim vyrobcovi nerataj. JE problem dostat tie americke PPKcka do europy, je ich hrozne malo, posielaju velmi sporadicky. Nechcem vidiet ako a kolko to ide tam a spat :)

Tie pistolky maju jedno specifikum, su vyrabane velmi presne s minimalnymi toleranciami a preto sa potrebuju trocha "zastrielat". Funglovka ide dost z tuha a potrebuje tak sto ran aby sa rozbehla s ocakavanou spolahlivostou.
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Bauer »

gewehr napísal:ja mam PPK od S&W v 9brown.
To máš nerezové PPK alebo počernené. Ja som totiž ešte nikdy nevidel na SK v ponuku počernené PPK/S v 9mm Br.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

ciernene PPK 9mmBr., a cakal som nan jak na dieta, rovnych 9 mesiacov
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Veľmi výstižné prirovnanie, to predbiehaš aj moje metafory.
Napísať odpoveď

Návrat na "Walther"