Walther p22q

Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Včera, teplota okolo nuly, W P22, zásobníky a náboje čerstvo vybalené na strelnici - Federal Champion Value Pack aj Blazer šlapali bez problémov.
O pár hodín neskôr a pár stupňov nižšie - stále ten istý W P22, zásobníky a náboje, ale vymrznuté vonku na stole pri cca -4 stupňoch - Blazer ďalej bez problémov, Federal každá 3. - 4. rana buď zaseknutá nábojnica v okne alebo prázdna komora a nepodaný náboj. Občas po vyprázdnení zásobníka záver nezachytený na záchyte.
Môj záver: Vymrznutý Federál = slabý Federál! :twisted:
friendly_hermann

Príspevok od používateľa friendly_hermann »

Blazer mi pride spolahlivejsi ako Federal. Cim mazes?
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Náboje nemažem vôbec. Dávam do zásobníka rovno z krabičky. Hlaveň vyčistím po každej streľbe tak, že streknem trošku balistolu, prepchám kúskom toaleťáku od najväčšej špiny a pretiahnem hadom. Zvyšok iba poutieram handrou. Na pištoli potom podelím väčšiu kvapku syntetického motorového oleja medzi drážky záveru, púzdro hlavne a tyčku vratnej pružiny, že sú iba tak jemne mastné... :P
Používateľov profilový obrázok
canis lupus
prispievateľ
Príspevky: 455
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa canis lupus »

V sobotu som bol na vonkajsej strelnici, vlhko,sneh atd. Cistenie som nechal na nedelu a na mojej p 22 na zavere boli biele flaky ako v lete po pote ale skor take vločkovitejšie. Po vycisteni (co islo tazko) tam akoby ostal nabeh na hrdzu. Poradite? Zbran teda zaver som nastriekal silnou vrstvou brunoxu. Nasraty som sam na seba :x ale aj tak za jeden den sa toto porobilo?
friendly_hermann

Príspevok od používateľa friendly_hermann »

Igrlik ani ju nerozoberas a necistis drazky? Ja ju vzdy poriadne vycistim zubnou kefkou hlavne drazky, vytahovak aj ostatne. Hlaven vytieram do cista.

Canis skus hodit photo.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

sandwich - ale hej, záver zhodím, ale iba poutieram a povytieram záver handrou, ktorá je jemne mastná od konkoru. A prepchám handru aj zásobníkovou šachtou, a nakoniec po zložení ňou "ošudlám" celú pištoľ.

canis - viď vyššie - používam akurát ballistol do hlavne a trošku mastnú, konkorom streknutú handru na očistenie ostatného. Totiž všelijaké tie supervodičky, čo majú v popise, že odstraňujú všetku nečistotu aj medené, tombakové (meď a zinok), niklové a kadejaké iné usadeniny, sú mi podozrivé - záver aj kontajner Waltríka sú z materiálu "ZAMAK" = Zinok, Alumínium (hliník), MAgnézium (horčík) a Kuprum (meď). A ja by som sa nerád dožil toho, že sa mi "odstráni" záver :cry:
Používateľov profilový obrázok
canis lupus
prispievateľ
Príspevky: 455
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa canis lupus »

Hej hej, nieco som o tom hovnokove precital :) len som necakal ze to moze takto rychlo reagovat.nuz, po vojne som aj ja general :) dam na to pozor.
friendly_hermann

Príspevok od používateľa friendly_hermann »

Tak vcera som sa rozlucil s Waltrikom :wink:
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Čože-čože? Šiel z domu, alebo slúžil do roztrhania tela? :twisted:
friendly_hermann

Príspevok od používateľa friendly_hermann »

Nie ukoncil som seriu reklamacii a zobral som si korunky.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

jj, tak som sa kedysi tiež rozlúčil s plynovkou Cuno Melcher Parabellum - po opakovanej poruche a ďalších problémoch - šla späť... škoda, bola celkom pekná, len sfušované detaily vo výrobe! Zrejme predajca vzal druhú triedu, inak sa tie nedorobky a fušerina nedajú vysvetliť. Alebo žeby tam v Nemecku pracovali vo výrobe zbraní Turci??? :wink:
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1084
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa Ravenn »

zalezi ake su naroky na kvalitu. Mne v Hermese spominali ze lacnejsie modely od Walthera neprechadzaju takymi narocnymi testami ako tie, co vyzaduju vyssiu spolahlivost. Neviem co je na tom pravdy, no v praxi sa to asi tak ukazuje, ze lacne modely maju viac kazovych kusov ... yarco ma P22 a nema jediny problem, kamaratova sa zasekava a moj kamarat predajca vravel ze takmer vsetky predane sa mu vratili na reklamaciu ... ja by som do tejto zbrane nesiel...
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Ja mám P22 z r.2007, kúpená 2008, málo strieľaná, skôr iba taká "exhibičná" - keď prídu na strelnicu ženy a deti... :lol: Ale je to miláčik a nedám na ňu dopustiť - žiadne problémy, leda ak strelivom. :roll:
Je však pravda, že do každej z mojich zbraní si "siahnem" - preleštím tu a pribrúsim tam a dopasujem hento a vymením ono... a hlavne o nich musím vedieť "úplne všetko čo sa dá"... :D
friendly_hermann

Príspevok od používateľa friendly_hermann »

Igrlik asi tak :D
Je objednana nova :wink:
friendly_hermann

Príspevok od používateľa friendly_hermann »

Tak novy Walthrik je uz nejaky tyzden doma. Na zaciatku som ho pofotil a pomeral na s presnostou na 0,01mm. Tak mozem sledovat "zub" opotrebenia. :roll:
Napísať odpoveď

Návrat na "Walther"