Walther p22q

Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Uz pri kupe si treba uvedomit aka bude kvalita nemeckej pistole za 300 € :roll: ja by som tu plastovo - zinkovu hracku nikdy nekupil , ak by som chcel dobru 22 LR tak najskor by som siel do Berrety 87 - poctiva celoocelova pistol - prakticky neznicitelna
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Lenže tu nejde o nezničiteľnú Berettu 87, lež o nemeckú plastovo-zinkovú hračku, ktorú jej majiteľ reklamuje z dvoch rôznych dôvodov, pričom sa mu snažím vysvetliť, že jeden z nich je "feature, not a bug". Až sa budeme baviť o zničiteľnosti či nezničiteľnosti hračiek, uvítame Ťa v diskusii.

sandwwich, rád by som sa však opýtal ešte na to nezachytenie kohúta pri naťahovaní - kedy, ako, za akých okolností?
friendly_hermann

Príspevok od používateľa friendly_hermann »

Pani inak dik za reakcie.
Igrlik k tomu záveru. Keď pištol obťahujem musím záver tlačiť k rámu v zadnej časti ako je poistka inak sa kohút vráti do pôvodnej polohy. Ak napr. zaistím záver záchytom a následne pritlačím záver k rámu tak cvakne a už zostane natiahnutý. Vznikla tam niekde vôla. Celý záver sa hojdá ako kačička vo vani :lol:
Ten trulko čo to odovzdával technikovi na reklamáciu povedal, že nemal čas mu tu vysvetliť :roll:
friendly_hermann

Príspevok od používateľa friendly_hermann »

Turbiak len tak pre zaujímavosť. Ty by si ju po vystrelení 4 krabíc nábojov hodil do koša lebo stála 300€? Poznám ľudí ktorý vypukajú za deň 5000ks.
To aby som si kúpil na víkend dve. Nebola kupovaná na burze ale v puškárstve kde za ňu musia ručiť ci stoji 150 alebo 2000€.
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1084
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa Ravenn »

Sandwwich, jasne ze reklamovat, ved 300 eur nie je len tak nic a mas na to pravo. Ja by som vsak do tejto zbrane nesiel, lebo nedufam v jej kvalitu. Co na tom, ze mozem reklamovat, ked viac reklamujem ako strielam... asi to chcel turbiak napisat.

Ale jednoznacne bojuj za svoje prava, drzim palec
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

sandwwich napísal:...
Keď pištol obťahujem musím záver tlačiť k rámu v zadnej časti ako je poistka inak sa kohút vráti do pôvodnej polohy. Ak napr. zaistím záver záchytom a následne pritlačím záver k rámu tak cvakne a už zostane natiahnutý. Vznikla tam niekde vôla. Celý záver sa hojdá ako kačička vo vani :lol:
...
Takto vyzerá záver u mňa - pohľad zozadu na vodiace lišty, potom pohľad zboku, keď je záver na záchyte (samozrejme kohút je natiahnutý a zachytený) a tretí keď stlačím záver nadol v mieste kohúta - vôľa je menšia ako pol milimetra http://igrlik.rajce.net/P22_zaver
8)
Používateľov profilový obrázok
tompek
prispievateľ
Príspevky: 268
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa tompek »

tiež som pozeral na p22q ako na moju ďaľšiu zbraň v 22., ale tie vôľe záveru oproti rámu ma odradili. Kus čo som mal v ruke( nová v predajni), doslova hrkal.
taktikZA
prispievateľ
Príspevky: 147
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa taktikZA »

len pre info,
nova K22S,vystrelenych 300ks Blazerov,nabojnice vsetky ako jedna,ani jedna nafuknuta a idu lahko vlozit spat do komory.
friendly_hermann

Príspevok od používateľa friendly_hermann »

Igrlik na tej poslednej foto zaver pritlacas? Ja ked mam zaver zaisteny tak ide sikmo. Pri kohute je vola par mm a pri usti je oprety o ram
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Áno pritláčam, je tam vidieť môj palec... :D V polohe záveru vzadu na záchyte je vôľa vo vedení záveru cca 0,4mm v mieste kohúta.
friendly_hermann

Príspevok od používateľa friendly_hermann »

No tazko to teraz porovnat uvidime ked zavola ujco z Dubnice ze to namazali a je to OK :lol:
Prosim Ta este si spominal suche mazanie. Ta molyka to je nieco extra?
Kamos napriklad pouziva medeny spray co sa dava na brzdy ale to by som sa osobne bál. Skusal som raz pouzit PFTE spray ale hned som ho dal prec zaver isiel tazko to bola ale CZta.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Molyka je sírnik molybdeničitý - šedý prášok až jemné vločky, používa sa ako suché mazivo na kovy. Priľnie na povrch a vytvára vyhladenú klznú vrstvu. Výhodou oproti oleju je, že zbytky po spálení strelného prachu sa nenalepia na túto suchú vrstvu a nespôsobujú opotrebovanie. Naopak na dobre naolejovanej zbrani sa spálené zbytky nalepia na olej a vytvoria brúsnu pastu - síce nie dosť tvrdú na oceľové diely, ale na zinkových lištách a drážkach P22 (ale aj Sig Mosquito či Ruger SP22) si pochutná!!! :twisted:
friendly_hermann

Príspevok od používateľa friendly_hermann »

Akurat sa mi dostal do ruky tento spray. Skusal som ho na ruke a vyzera to zaujimavo. Podla toho co som nasiel sa pouziva na lana vytahov atd...

http://imgupload.sk/viewer.php?file=zf1 ... i6msvt.jpg

alebo takuto pastu len ci pri nizkych teplotach nerobi problem
http://www.olejshop.sk/maziva/maziva-s- ... 0g-li3510/
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Igrlik napísal:okraj nábojnice za tým zúbkom vyťahovača samozrejme je od začiatku pohybu - ale vyťahovač ho NEŤAHÁ!!! Zúbok vyťahovača sa uplatní až v tom okamihu vyhadzovania ako klopný bod páky a natočí nábojnicu von.
Vyťahovač doslova vyťahuje iba v prípade, ak vyhadzuješ nevystrelený náboj z komory pri vybíjaní... :)
Vďaka za info.
Konečne som pochopil, prečo mi na poslednom Steel Cupe P22-ka pri streľbe šlapala bez jedinej závady (Blazer HV 2.59g/40grs), ale zopár krát mi pri vybíjaní nevytiahla náboj z komory.
Musím pozrieť na vyťahovač - najprv vyčistiť, potom prípadne vymeniť.

Inak som si s tým malým šušňom celkom z chuti zastrieľal :D
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1084
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa Ravenn »

dobre strelivo je hold na nezaplatenie :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Walther"