Prieraznosť voľne uložených 9x19

eager_thompson

Prieraznosť voľne uložených 9x19

Príspevok od používateľa eager_thompson »

Zaujímalo by ma, či má niekto skúsenosť s priebojnosťou voľne uložených nábojov, tréningových SB 9X19 (8g), ako aj Subsonikmi (9g). Totiž, kúpil som si najlacnejší "trezor" necertifikovaný, s hrúbkou plechu 1 mm a chcem ho zbezpečniť tým, že ho vyplním plechom, len neviem, akou hrúbkou, aby v prípade požiaru, nezačali lietať guľky okolo hasičov. Plánujem tak 3 mm, čo vy na to?
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

To nema cenu riesit, radsej by som riesil tzv. ohnovzdornu skrinu. Ak naboj buchne len tak, projektil nema taku energiu ako ked sa usmerni hlavnou. Neda sa to vobec porovnavat.
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Najdi si mythbusterov. Tam to skusali a dolsi tusim k zaveru ze .50 naboj ma silu aby prerazil karton :) A lieta skor nabojnica, strela je prilis tazka nato aby sa vyrazne pohla.
eager_thompson

Príspevok od používateľa eager_thompson »

1. Nechcem riešiť ohňovdornú skinku, keď už mám toto za 30€ a neporovnánam to s projektilom vystreleným z hlavne, ale dík za názor
2. To je už konkrétnejšie, ale kde nájdem tých mythbusterov a ktorý diel? Nemáš link? To s tou nábojnicou, to ma nenapadlo, ale má to svoju logiku.

A keď už píšem, náboj, o ktorom som písal, vystrelený z hlavne Glocku 19, ako hrubý obyčajný železný plech prestrelí?
Používateľov profilový obrázok
canis lupus
prispievateľ
Príspevky: 455
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa canis lupus »

Podľa toho aký plech a aký náboj. A áno prestreli,všeobecne by mal
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

riešiš nepodstatné veci. Ak si myslíš, že vložením nejakého plechu znížíš riziko explózie nábojov- mýliš sa.
Skôr mi príde efektívnejší vonkajší obklad napr. Nobasilom- ale to sme už hodne ďaleko.

Umiestnenie trezoru treba riešiť tam, kde bude napr. stena alebo stavebná dutina tvoriť prirodzenú prekážku žiaru a teplu. V prvom rade netreba mať horľavé zdroje v blízkosti trezoru.
duri013
občasný prispievateľ
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa duri013 »

Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Pri poziari by boli obycajne sifonove bombicky asi vacsou hrozbou ako volne ulozene naboje. Tiez neriesis ako ich budes skladovat v specialnych trezoroch.
Naboje 9 Luger ulozene v krabickach by pri odpaleni jednotlivo nemali prerazit ani bezny domaci elektronicky trezorcek z Baumaxu za 30,- Eur. Ak by ich vybuchlo vela naraz,tlak vybuchu by mohol vytrhnut dvierka.
Ale vo vseobecnosti by som toto vobec neriesil.
eager_thompson

Príspevok od používateľa eager_thompson »

duri013 - díky za link
MRBLUE - konečne odpoveď k veci a navyše, akú som chcel počuť :-) ďakujem
eager_thompson

Príspevok od používateľa eager_thompson »

duri013 - video som pozrel až teraz, veľmi poučné, výsledok je taký, že naozaj nieje čo riešiť, voľné náboje naozaj nemajú veľkú prieraznosť, ďakujem všetkým za info.
Používateľov profilový obrázok
bronko
občasný prispievateľ
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 10 years 2 months

Príspevok od používateľa bronko »

Ja som videl nazivo roztrhnut naboj do gulometu a mozem povedat, ze to az taku silu nema. Zvukova kulisa bola slusna, ale samotne roztrhnutie naboja sa absolutne neda zrovnavat s tym, keby bol naboj vystreleny zbranou. Cize naboj raze 9mm ulozeny v trezore urcite nepredstavuje hrozbu ak dojde k jeho svojvolnemu roztrhnutiu.
Mizulin
občasný prispievateľ
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa Mizulin »

https://www.youtube.com/watch?v=8ad9e0mO8Q4 Podla toho videa sa prakticky nestane nic. Ale jedna gula je jedna gula.
Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 20 years 1 month

Príspevok od používateľa Kall »

ale střelničku mají luxusní....
infallible_vaughan

Príspevok od používateľa infallible_vaughan »

noo vseobecne strelivo ktore je volne polozene alebo drzane v ruke za nabojnicu nema dostatok energie aby niekoho zabilo mozno skrabanec :)

jednak hickok45 spominany hore alebo aj mythbusters Supernatural Shooters - myth Shoot 'Em Up
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"