Strelivo 38 Special

Dancek
občasný prispievateľ
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 10 years 9 months

Príspevok od používateľa Dancek »

Critical Defense® je docela jistě střelivo s řízenou deformací, v popisu vlastností výrobce doslova píše: Patentovaná FTX střela poskytuje vynikající řízenou expanzi a velký, hluboký střelný kanál v širokém rozsahu rychlostí.
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Dátum registrácie: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

Nikto tu asi nepochybuje nad tym, ze je Critical Defense expanzna strela, ale viedli sa tu polemiky v inych temach nad definiciou expanznej strely v zakone, resp. nad tym, co je a co nie je dutina… Kludne si to vetci preluskajte, kym sa tu zacne rozbiehat duplicitna diskusia nad niecim, co uz sa preberalo - http://www.webforum.sk/viewtopic.php?f= ... 7&p=121613
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Ferri719 napísal:Podobne aj Ruagy, boli oznacene za strelivo s riadenou deformaciu, kde je stred vyplneny kuskom olova, ktory sa pri dopade strely zasuva a strela zvacsuje priemer. Celkovo si myslim, ze sa JHP zakazuju najma preto, ze niektore JHP sa pri deformacii delia a ulomky sa potom lekarom tazko hladaju.
Ferri: kým boli označené? Ruag Seca sú z hľadiska nášho zákona legálne strelivo na nosenie, ale to asi vieš, len to možno inak vyznelo. Inak žiadne olovo neobsahujú, strela je z hľadiska materiálu monolit.
Používateľov profilový obrázok
Ferri719
prispievateľ
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa Ferri719 »

Ved práve, Ruagy neboli označené (KEU) ako expanzné strelivo v zmysle zákona, ale ako strelivo s riadenou deformáciou, preto sú Ruagy povolené na nosenie. (S tým olovom som sa sekol, viem že Ruagy sú "zelené" :D) Ako som uz davnejsie spomínal, papier o "neexpanznosti" bol (možno aj je) pred vstupom do kanclíka ZaS v BA V. (Snáď som im tam nespravil pútne miesto ludí čo nosia Ruagy :D) Príspevkom vyššie som chcel poukázať len na vzdialenú paralelu mezdi Ruagom (kde je do stredu strely vložená špička z homogénneho materiálu) a Hornady crit. defence FTX kde je ten stred vyplneny silikónom.
Aby som nebol až tak OT, mozno by som dal do placu otázku, či je pri 38SP vhodné voliť tento typ streliva aj pri relatívne nízkej energii 38SP, kedže +P len tažko dosahujú energiu lugra a jestli se nepletu tak Ruagy sú (zrejme práve koli zväčšovaní priemeru a spomínanej riadenej deformácii) +P strelivo.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Ferri719 napísal:či je pri 38SP vhodné voliť tento typ streliva aj pri relatívne nízkej energii 38SP
Je na výrobcovi, aby vyladil náboj tak, aby dosahoval čo najstabilnejšiu penetráciu a expanziu.
Pohľadaj na webe nejaké rozumné testy konkrétneho náboja, ktorý ťa zaujíma ...
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"