357 mag.

M M
prispievateľ
Príspevky: 134
Registered for: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa M M »

Je dobrym zvykom tie nosene raz za cas vysypat do terca a nahradit inymi. Ked mam teraz v lete revolver na tele vo vnutornom puzdre tak ich menim vzdy po dvoch-troch dnoch nosenia - predsa len sa clovek poti, vlhkost ... Inak vymienam raz za dva tyzdne. Potom to vystrielam na strelnici. Zatial mi ziadny nezlyhal ale pride mi to rozumne.
A k oleju - pochybujem ze to pred nosenim do toho namacas, alebo ano ? :D Myslim ze pokial zbran normalne osetris, tak by si problem nemal mat.
tomas123
občasný prispievateľ
Príspevky: 94
Registered for: 8 years 7 months

Príspevok od používateľa tomas123 »

to zas nie nenamáčam ale po čistení ostávajú komory mastné a aj keď nestrielam často nosím zbraň do práce 5x v týždni takže ju aspoň raz za týždeň očistím. Ale ďakujem za typ asi častejšie vymením náboje.
tomas123
občasný prispievateľ
Príspevky: 94
Registered for: 8 years 7 months

Príspevok od používateľa tomas123 »

V čom je rozdiel medzi Hornady XTP a FTX čo by bolo vhodnejšie do lesa prípadne aj váha strely 125 ,140 alebo 158 gr. Ďakujem
Dancek
občasný prispievateľ
Príspevky: 92
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa Dancek »

XTP se vyrábějí s expanzní dutinou nebo jako SP. Ty s dutinou expandují při nižších rychlostech, SP při vyšších.
FTX jsou rovněž střely s expanzními dutinami, ale mají je vyplněny nějakým plastem. Obranné (Critical defense) pouze po konec dutiny, jiné FTX mají plast protažený do špičky a jsou určeny především pro zbraně s trubicovými zásobníky, kde měkká špička při zpětném rázu výstřelu brání odpálení zápalky náboje před ní.

Podle mého názoru není žádný z uvedených nábojů vhodný na obranu do lesa, za vhodnější považuji těžší střelu, 180 až 200 grs, která se nebude nebo bude jen minimálně deformovat a bude mít kvůli svojí váze větší průbojnost. Jestli nepřebíjíš a nemáš možnost si takový náboj sestavit, dobré, ale o dost dražší řešení by mohly být např. tyto náboje Federal se 180 grs střelami. Ze 4" revolveru mi létaly průměrných 336 m/s, tj. 658 J, ale při tak těžké střele budou mít nejspíš větší průbojnost než lehčí střely s vyšší rychlostí a energií, mají totiž největší hybnost ze všech továrních nábojů 357 magnum, které jsem kdy z tohoto revolveru měřil. Přebíjenými se lze samozřejmě dostat výš.
Prílohy
357 Federal hunt pistol.jpg
357 Federal hunt pistol.jpg (41.92 KiB) 3388 zobrazení
tomas123
občasný prispievateľ
Príspevky: 94
Registered for: 8 years 7 months

Príspevok od používateľa tomas123 »

No to bude asi problém zohnať aspoň u nás. Tu je na výber tak akurát SaB, Hornady, možno geco a niekde mi núkali Blazer. Hľadal som fiocchi black mamba ale nic s toho. Skúsim sa popýtať ešte niekde inde ale s tou váhou strely pochybujem že zoženiem lebo ani na nete som nenašiel :-) ale Ďakujem za typ.
tomas123
občasný prispievateľ
Príspevky: 94
Registered for: 8 years 7 months

Príspevok od používateľa tomas123 »

Ešte mám dotaz na hliníkové nábojnice je to + alebo skôr - ? videl som to pri strelive Blazer Ďakujem
Dancek
občasný prispievateľ
Príspevky: 92
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa Dancek »

Jestli nepřebíjíš, může ti být celkem jedno, zda použiješ hliníkovou nebo mosaznou nábojnici. Ty hliníkové jsou méně pevné, nemusely by vydržet víc výstřelů, a aby výrobce zamezil jejich přebíjení, osazuje je zápalkami Berdan. Dělají to kvůli ceně, náboje s hliníkovými nábojnicemi by měly být levnější. Je možné, že kvůli méně pevné nábojnici jsou laborované na menší výkon, to ale nevím jistě.
Co se střeliva týče, doporučuji tedy náboj s pokud možno těžkou střelou, která nebude vůbec nebo jen málo expandovat. Expandující a navíc lehká střela by při rychlostech dosahovaných z revolveru s velkou pravděpodobností způsobila jen povrchové zranění.
tomas123
občasný prispievateľ
Príspevky: 94
Registered for: 8 years 7 months

Príspevok od používateľa tomas123 »

neviem ale asi nič ťažšie ako 158 gr nezoženiem. Mám ešte nejakú zásobu Lapua ale nemám krabičku tak neviem aká je tam váha. Ale celkovo čo som pozeral je 90% 158 gr tak neviem či je to nejaká optimálna váha alebo?
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

tomas123 napísal:Mam otázku na strelivo ,ešte skôr na nábojnice nosím revolver do lesa ráno nabijem a večer vybijem v tom lepšom prípade :-) a teraz k veci stále tie iste náboje len po čase cca 1-2 týždne nábojnice chytajú divnú farbu sivú až do modra predpokladám že to bude s oleja (balistol) nemôže sa to dostať k prachu? Prípadne používate niečo iné na čistenie? A ešte dotaz naboje PPU a Prvi partizan to je to iste ci?
Ďakujem
PPU a Prvi Partizan je to iste. Ja som nakupil PPU .357 a nic silnejsie tovarenske som este v .357 nestrielal. Presne a spolahlive, ale zasieraju neuveritelne zbran, ani v tom som eate lepsie nemal.
tomas123
občasný prispievateľ
Príspevky: 94
Registered for: 8 years 7 months

Príspevok od používateľa tomas123 »

Aha ale je to celoplášť a stále to asi menej zasviní zbraň ako olovo či?
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

PPU robi aj celk aj poloplaste. Ja olovo nestrielam, takze neviem porovnat, ale z tovarenskych asi isfo spinia zbrane bezkonkurencne najviac. A asi isto tu u nas je to najnadupanejsie strelivo na pulte. Geco je pocitovo v dlani takmer ako .38 sp.
Dancek
občasný prispievateľ
Príspevky: 92
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa Dancek »

Dovolím si malinko nesouhlasit, nová Geca se 158 grs HP střelami v červené krabičce jsem měřil ze 4" revolveru i z 20" LA karabiny. Energie nebyly nijak oslnivé, z revolveru 712 J a z karabiny 1068 J, což je ale stále víc než dvojnásobek energie 38 special, takže pocit v dlani může být někdy velmi klamný.
Náboj PPU jsem neměl, u nás jsem jej nesehnal, ale je nutné si uvědomit, že ona impozantní energie 1229 J je podle údajů výrobce (a ti velmi často kecají) dosahována z 254 mm dlouhé hlavně http://www.prvipartizan.com/search_h.php .

Je-li náboj plněný pomalu hořícím prachem který nestačí vyhořet v době kdy je střela v hlavni, zvyšuje se úsťový tlak, který se značnou měrou podílí na zpětném rázu. Silný zpětný ráz pak budí dojem, že se jedná o výkonné střelivo, což pravda může být, ale nemusí.
tomas123
občasný prispievateľ
Príspevky: 94
Registered for: 8 years 7 months

Príspevok od používateľa tomas123 »

A to som si myslel že strelivo do revolveru "4" sa bude pohybovať niekde okolo 700-800 J. Už len či je to stále viac ako 9viatka? V podstate už som z toho nejaký domýlený lebo v obchode mi núkajú SaB a keď chcem niečo viac tak Hornady C.D. že je super do lesa aj keď som už z viacerých zdrojov počul že to do lesa nieje. Ešte ten Federal sa zdá byť dobrá voľba len neviem ako je to dostupné. A to som niekde na nete videl nejakú špecialitku strela je tam mierne zatočená ako do závitu a narezaná len to neviem najsť, ale o tom môžem asi len snívať :-)
Dancek
občasný prispievateľ
Príspevky: 92
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa Dancek »

Jenže když má například 357 magnum od S&B z hlavně 150 mm dlouhé, které neuniká tlak spárou mezi ní a válcem, energii 760 J, těžko můžeš čekat, že ze 4“ revolveru dosáhneš 700 až 800 J. Celosvětový trend vede ke snižování energií nábojů a nejvíc je to vidět asi právě na tom 357 magnum.
Orientovat se pouze podle energie střely je ale dosti ošidné, největší energii budou mít rychlé lehké střely, které nejsou pro daný účel zrovna moc vhodné, protože rychleji ztrácejí svoji energii a méně pronikají.
Připojuji tabulku (snad se mi to podaří, je dost velká) rychlostí střel nábojů Speer, rozdělenou jednak podle váhy střel a podle zbraní s různými délkami hlavní. Poslední je balistická hlaveň 10“ dlouhá, za povšimnutí stojí rozdíl rychlostí z této hlavně a z 10“ Rugeru.
Prílohy
Test rychlostí 357 Mag.JPG
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

Patrim k ludom co neprebijaju, ale uz som nejake tovarenske stiplave nastrielal. PPU komentuju v Amerike ako " very good and very hot ammo " , tie Geca som porovnaval s PPU a porovnat sa nedaju, je tam citit rozdiel skutocne markantny. Stale este nikto nezmeral .357 Prvi Partizan a nedal vystupne hodnoty? Takmer vsetko ostatne dostupne strelivo uz preletelo cez hradla, ale tie srbske srsne zda sa este nie. Snad sa niekedy dockam.
Inak som strielal PPU aj v.44 rem mag a bolo to rovnake, v porovnani s PMC TCSC mali tusim oznacenie strely, ktore patria medzi silne strelivo tie Partizany boli tiez o triedu silnejsie, no rovnako ako pri .357 ani .44 rem mag PPU nikto zatial nezmeral.
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"