Sušilky

inspiring_driscoll

Príspevok od používateľa inspiring_driscoll »

ospravedlnujem sa za ozivovanie 3 roky starej temy, ale zhanam nejake susilky 9mm luger. neviete kde sa daju v KE zohnat? alebo niekto ochotny v KE zalisovat mi naspat projektil po delaboracii? (nemam lis na prebijanie) :)
inspiring_shockley

Príspevok od používateľa inspiring_shockley »

do with kladivo :lol:
inspiring_driscoll

Príspevok od používateľa inspiring_driscoll »

tak ja to teda skusim opres mlatek :D
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

inode

chod do predajne GDU, povedz, ze ta posielam ja, tam ti da delaborovane strelivo
inspiring_kirch

Príspevok od používateľa inspiring_kirch »

ahojte.

neviete kde by som dostal kupit susilku 7,62x39 - pripadne najdem ochotneho, ktory by za uplatu vyrobil nieco na sposob delaboracie a vlisovania gumy :?:

vdaka za info
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

v hermese som tusim videl hlinikove azoom.
inspiring_shockley

Príspevok od používateľa inspiring_shockley »

Asi to pri tomto naboji bude tazka robota, ale mam nieco na sposob guma + korok, vlepeny do hilzne spredu aj odzadu. V nabojnici to je znutra zaliate takym tycinkovym lepidlom co sa rozpusta teplom. Ten gumeny korok je pomerne odolny - ako tvrda guma.
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

Neviete o cvicnom 9mm luger v BA (okolo 2 eur), pripadnej aj v zasielkovom obchode, ale s nizsim postovnym ako 10 eur..? dik
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

ked takto vyzera vybijaci naboj = dierka uz je vacsia a hlbsia ako udernik, t.j. udernik uz nie je nijako brzdeny, tak je ten naboj na vymenu? Alebo podstata je, ze je podopierana diera okolo udernika?
vdaka
Prílohy
vybijaci.jpg
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

V takomto pripade uz treba vymenit.


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
peter9898
prispievateľ
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa peter9898 »

Ahojte skusal som dnes tlacit strelu na osadenie nabojnice 9x19 za ucelom vyroby 'streliva' na DRY FIRE a simulacie zavady....

tak a toto je prvotny vysledok

Kód: Vybrať všetko

https://bit.ly/3pxWvld
z nejakych 10ks ide perfektne asi 5x. 3x Su pouzitelne ale sem tam je zavada podania zo zasobnika resp zavada vytahnutia. 3x nefunkcne.

skusal som ich po jednej vkladat rovno do komory a problem je podla mna:
- priskrtenie nabojnice je nedostatocne
- zle nakalibrovana nabojnica (neda sa susilka uplne zasunut do komory resp. to ide tazko co by nemalo)

Kedze som pouzil vystrelene nabojnice tak asi by ich bolo dobre predtym nakalibrovat a nasledne po osadeni strely aj patricne priskrtit nech to ide do a z komory ako po masle co pri niektorych z obrazka ide a pri niektorych vobec.

Ako zapalku som ponechal pouzitu vystrelenu.

Zatial tolko :D

Aky je vas nazor ?
dusky
prispievateľ
Príspevky: 161
Dátum registrácie: 6 years

Príspevok od používateľa dusky »

Pozri si OAL - neviem ci je to tou oranzovou, ale mam pocit, ze strely ti moc trcia - a teda ked ich natlacis do komory, opru sa o vyvrt hlavne, pripadne sa tam zaseknu (to by mohlo vysvetlovat aj dovod preco ich vyhadzovac nevladze vytiahnut a strati ich).

Budu musiet by nakalibrovane na zbran co mas (napr shadow je znamy, ze ma komoru kratsiu a naboje sa robia celkovo kratsie).

Prebijaci Ti asi poradia lepsie.
Ja som doteraz pouzival klasicke susilky bud od Technoframes (celohlinik, zapalka je tvrda guma) alebo z GDU v KE - celohlinik, zapalka je odprzena mosadz.

Co ma ale zaujima su susilky s ozajstnejsou vahou (kvoli prebijaniu a vahe zasobnika) - takze budem sledovat ako sa Ti dari, ale asi by som si to nechal vyrobit u prebijacov. Zaujima ma co so zapalkou, lebo tu si vybijes celkom rychlo a udernik Ti nepribrzi.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Vystrelené nábojnice by mali byť skalibrované.
Namiesto zápalky môžeš dať kúsok tvrdej gumy, napríklad z tesnenia (O-krúžok) s rozmerom prierezu 4mm narezať kolieska.
Strela by mala mať driek alebo podložku až po dno nábojnice, aby sa nezasúvala pri opakovanom nabíjaní do komory - potom nemusí byť krimpovaná, stačí ak je dostatočne tesne v hrdle nábojnice. Tak si môžeš aj dovážiť sušilku - pod plastovú strelu dáš valček olova "pšiměřeňě" :lol:
Používateľov profilový obrázok
peter9898
prispievateľ
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa peter9898 »

Ja som tam strelenu zapalku nechal prave pre to aby som nemusel hladat riesenie co namiesto nej. Vyzera to podla zvuku, ze udernik je aj vystrelenou zapalkou brzdeny aj ked asi to nevydrzi navzdy.

Dobre teda. Da sa nejako kalibrovat nabojnica bez matrice alebo s matrcou ale bez lisu ? Aby som toho nemusel kupovat prilis vela ? ...

Kedze to tlaci tlaciaren tak sa da model prisposobit aj na dlzku aj na sirku. Momentalne som mal tie vytlacky take ze som ich musel kladivom jemne presvedcit aby skocili na miesto. Potom som premeral dlzku naboja aby to cca sedelo <= standardnej dlzky FMJ. Ale drzia tam teda kvalitne :D

Ak doladim mozem natlacit viac ak by mal niekto zaujem. pripadne vymenim za skalibrovane nabojnice.
Kludne aj iny kaliber a farba sa bude dat.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Ja som si zapalku v susilkach vyriesil tak, ze som z nej manikurovymi noznickami vylupol kovadlinku, do kalisku som natlacil lepidlo z rychlotavnej pistole a po zatvrdnuti lepidla som ju do lozka zalisoval naopak - lepidlom smerom von. To lepdidlo je po zaschnuti pruzne a posobi ako makke dopadlisko pre ihlu udernika.

Strelu som zobral Mongelovu CEPRX (nie EPRX ale taku ktora ma zafarbene aj dno) a tu som do nabojnice zalisoval naopak (spickou napred) tak aby z nabojnice trcalo dno strely cca 0,5mm.

Takto zostavena susilka potom vyzera de facto ako taky 9mm wadcutter (vid foto nizsie), ma rovnaku hmotnost ako tovarenske strelivo, no zaroven je s "ostrym" strelivom vizualne nezamenitelna (co doma setri nabytok :D ).

Ak nemas prebijaci lis + matrice vies si vypomoct napriklad tymto: https://www.zbrane-ke.sk/kategoria/preb ... -9mm-luger
Prílohy
IMG_20201116_144551.jpg
Naposledy upravil/-a theplaky v 16 Nov 2020, 15:10, upravené celkom 5 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"