357 mag.

tomas123
občasný prispievateľ
Príspevky: 94
Registered for: 8 years 6 months

357 mag.

Príspevok od používateľa tomas123 »

Má niekto skúsenosti so značkou BLAZER v kalibri 357 magnum ? Trebars ak to porovnám s SaB ,lapua ap... Prípadne aj cenovo. Ďakujem.
tomas123
občasný prispievateľ
Príspevky: 94
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas123 »

Aké mate skúsenosti čo sa presnosti týka v tomto kalibri? S SaB mam na 15 m cca 15 cm rozptyl ale s Lapua cepp hádam aj 25 cm je to normále? Ako som začiatočník ale prečo ten rozdiel?
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Podla mna to nebude v nabojoch. SB su citelne slabsie. Ked strielas Lapuou tak sa bojis rany a strhnes to. Kde mas zasahy na terci, na ktorej hodine?????

Skus to dat do ruky niekomu skusenemu nech ti urobi nastrel s jednymi aj druhymi....
tomas123
občasný prispievateľ
Príspevky: 94
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas123 »

No šak toto ked je to SaB tak je to pohromade cca 10 hodin. Ale Lapua je ako makom posiate neovplyvnuje smer drahy streli jamka v strele ci? Je to podstatne silnejsia rana ako SaB. Ale nosim to do lesa preto skor vykonnejsie strelivo. Aj ked naco mi to bude ak netrafim :-)
shot
prispievateľ
Príspevky: 173
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa shot »

Z čoho? Koľko palcová hlaveň?
S Blazerami skúsenosti nemám, ale ten sústrel by bol OK tak na 50 m. Na 100 by bol výborný.
Strieľam vlastné prebíjance zo šesť palca, otvorené mieridlá. Na 100 okolo 15 cm. Limitom som ja, nie strelivo.
tomas123
občasný prispievateľ
Príspevky: 94
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas123 »

juuj tak to si iný profík. Strielam z Taurusu 4 palec ale na 50 m by som trafil tak slona možno :-) ale mne by stačilo na 20 m. A nemás dáky typ na strelivo čo najpresnejšie so slušným výkonom. Tie SaB neviem mi to pripomína 38mičku keď som to kupoval tak mi to tam dal 1. majiteľ na skúšku. Niekde som čítal že nové balenia SaB sú ešte slabšie. A kedže som ich kúpil tak mesiac dozadu to budú asi oni :-). Ešte by som chcel vyskúšať Black mamba ale asi problém zohnať. Aspon by som to porovnal s Lapua. A ten Blazer mi núkal v poľovníctve ale neviem vypadalo to ako expanzné.(asi nie na nosenie)
shot
prispievateľ
Príspevky: 173
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa shot »

Fakt neviem. Do revolvera som nekúpil strelivo 7-8 rokov. Robím si vlastné.
Všeobecne však u krátkych vychádzal dobrý pomer cena a kvalita u Geco. Ale znova naposledy som z nich kúpil 9 Luger asi pred 5 rokmi. Odvtedy som kúpil len tisícku prebíjancov ALSA PRO na "zábavnú" streľbu. Všetko ostatné robím doma.
tomas123
občasný prispievateľ
Príspevky: 94
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas123 »

Môže chlad a vlhko ovplyvniť náboj? (energiu, prípadne zlyhať)
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Môžu a aj to robia.

O chlade a energii by vedeli hovoriť chalani, čo si na súťaže laborujú náboje príliš tesne nad faktor a potom za chladného počasia neprejdú cez chrono.

Pri vlhku je úplné zlyhanie odpalu ešte asi ten najlepší prípad. Slabý, oneskorený či inak zmršený odpal môžu mať horšie následky. Podobne aj pri kontaminácii prachu olejom.
tomas123
občasný prispievateľ
Príspevky: 94
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas123 »

Aké horšie následky? Ešte by ma zaujímalo či nie je hlaveň viac namáhaná pri mínusových teplotách. (pri revolvery).
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

tomas123 napísal:Aké horšie následky?
Strela uviaznutá v hlavni, detonácia prachu namiesto normálneho horenia, oneskorený odpal po odomknutí záveru a pod.
tomas123
občasný prispievateľ
Príspevky: 94
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas123 »

Mal by som otázku čo sa týka kalibra do lesa (to je už rozobraté až dosť) ale skôr by ma zaujímalo či je vhodnejší celoplášť alebo poloplášť v kalibri 357 mag.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

A čo tak len olovo? Do 357 dáš aj 2ks za sebou.
tomas123
občasný prispievateľ
Príspevky: 94
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas123 »

nie je olovo príliš mäkké?
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

To neviem. Nemám skúsenosť. A v autách som zvieratka jazdiť pri love ľudí ešte nevidel :lol:. skoro 1000J v olove sa mi zdá dosť na všetko v lese aj keď to bude mať v labe sekerku. :lol:
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"