7,62x39 pre vz. 58

Používateľov profilový obrázok
suigan
prispievateľ
Príspevky: 146
Registered for: 15 years 8 months

7,62x39 pre vz. 58

Príspevok od používateľa suigan »

Uvažujem na kúpe samopalu vz. 58 na skupinu E zbrojného preukazu - chcel by som sa opýtať, či nie je problém kúpiť strelivo do tejto zbrane, keďže pôvodne bola táto zbraň na vojenské strelivo, ktoré je zakázané :?:
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

V obchode ti predaju strelivo take ktore možeš používať-bez oceloveho jadra,aj ked to ocelove jadro neni až take nebezpečne ale je to vojenske strelivo tak je zakazané :roll:U bratov čechov robili testy a zistili že jadro je s makkeho materialu a robilo sa len kvoli šetreniu olova pri vyrobe velkych množstiev.U nas dostupne strelivo Barnaul Ruske cca 6sk,mal som aj KOPP-6.50SK,alebo kupiť armadne prebitky ale na to treba licencie a neni to jednoduche ale naboj 0.30-0.40h.
Naposledy upravil/-a BALISTIK v 08 Nov 2008, 15:08, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
suigan
prispievateľ
Príspevky: 146
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa suigan »

Díky za odpoveď, presne toto som potreboval vedieť :D
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

a prečo sa barnaulu lepí magnet na strelu hm ? aj ten má teda ocelové jadro a je legálny .. to by ma teda zaujímalo .. myslim si že medzi barnaulom a bxn nie je žiaden materiálový rozdiel , len v značení ...

a stoji už od 7 Sk hore ...
friendly_shtern

Príspevok od používateľa friendly_shtern »

Barnaul sa lepí na magnet lebo ma oceľový plášť. Jadro je olovené Takže je všetko v poriadku.

Čo sa týka vojenských nábojov 7,62x39 vz. 43 majú oceľové jadro aj keď "mäkké" čo je stále tvrdší material ako olovo a priebojnosť má väčšiu o cca 20% oproti strele s oloveným jadrom. A zákon hovorí jednoznačne za priebojnú sa považuje taká strela, ktorej jadro alebo celá strela je vyrobená z tvrdého materialu a oceľ nie je olovo. Pokial náš zákon nebude novelizovaný v zmysle, že priebojná je strela ktorej jadro má tvrdosť aspoť 25 HRC nie je o čom.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Tak presne toto som nevedel ! Teraz už mám jasno !!! Dík !
Wildcat_Hendrix
prispievateľ
Príspevky: 357
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Wildcat_Hendrix »

Tak tak.. Projektil ma ocelovy plast, ktory ma galvanicku upravu povrchu.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

aj tak si vyskúšam do plechovej dosky oba projektily ako sa to bude správať .. samo to chce asi aj bezpečnú vzdialenosť..
Simoo
prispievateľ
Príspevky: 154
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa Simoo »

A dajú sa zohnať aj slepé náboje do tejto zbrane?
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Dat sa urcite daju, ale viez si predstavit ako to zasvini tvoju 58cku :!: :?:

Kamosipo vycviku len nadavaju ked to musia cistit :!: :lol: :lol:
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Slepak ti tak zas*re zbran, ze sa potom pri cisteni pos*res ty :) . Co chces robit ramus na silvestra?
Simoo
prispievateľ
Príspevky: 154
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa Simoo »

O Silvester nejde... Ale o rámus ide :)
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Aj ja som si uz kupil poplasnaky do plynovky, budem to dr... jedna radost po dvore na silvestra a suseda nech jeb.. :lol:, jak ked oslavuju talibanci. Najlepsia by bola full-auto expanzna 58 :lol:, asi si ju poziciam len tie nabojky su jaksik drahe :?.
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa igoros »

ja som si slepe na vojne pocas taktickych cviceni uzil az az. Potom som pod dna cistil kosu a hresil ako pohan :lol:
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

igoros
Potom som pod dna cistil kosu a hresil ako pohan
:lol: :lol: :lol: No neviem , neviem , asi vas zle učili pucovať :P :!:

Ja , keď som bol na vojenčine , bóóóóže to bolo dávno , tak prvé , čo sme po odchode z palebnej čáry urobili , bolo ,že piestik išiel rovno do zeme . Párkrát pootočiť a bol jak nový . Na piestovú komôrku sme mali zlepšovák a zvyšok išiel aj sám :!: To sa splodiny zľakli , čo sa deje :wink: Vtedy , pri tej šikane sme bárs veľa času na to nemali :!:

No potom , jak som podpísal vojnu , som babral študentov za zlé vyčistenie . Na veliteľoch jednotiek som si prišiel pri profilaktických prehliadkach . :P Teraz vážne , nebolo to až tak vážne :P :P
Jedno je však isté : či pustíš jednu , alebo 30 rán / prípadne viac / , aj tak sapík zasierieš , až to fičí :!: :!:
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"