7,62x39 pre vz. 58

inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

jezisi milujem tieto konspiracie.
Vyrobna cena noveho naboja 5,56x45 alebo 7,62x39 je radovo podobna , plusminus 20%
Zasoby starych 40rocnych vz.43 v armadnych skladoch krajin byvalej varsavskej zmluvy (mimo Ruska) sa blizia k nule, to co sa nevyviezlo do US , na nas trh sa mina v Lybii , Syrii, Ukrajine a Afganistane.
Ci sa nam to paci alebo nie, armadny surplus vz.43 bude onedlho minulostou.
Na surplus 5,56x45 mozme rovno zabudnut.

Ked sme pri zbraniach, ani s ulozenkami vz58 uz pocitat moc nemusime , obchodnici predali co sa dalo, a armada sa na odpredaj poslednej tranze ulozeniek nechysta.

Takze by sa mal kazdy pozriet pravde do oci a spocitat si, ci je pripraveny v buducnosti investovat >800eur za AR15 a >30c za naboj 223rem, alebo prejde na airsoft kde velky sacok guliciek stoji 10e
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

To, co napisal Roman vyzera velmi realne.
Nastastie som uz dilemu vyriesil. :)
wodnicek
občasný prispievateľ
Príspevky: 67
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa wodnicek »

Roman tak potom zacina davat zmysel riesit naboje vo velkom z ruska oni si to stale vyrabaju cela ich armada je na tom kalibri stale postavena...mam znamosti v Rusku poviem to ze v oblasti diplomacie...rustina tiez nie je problem.. co by bolo potrebne ak by som chcel doviest povedzme 100tisice armadnych nabojov k nam ? Staci zbrojna licencia a da sa ist na to? Hlave ten proces okolo cipu ma zujima...
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Ruska armada je uz 40 rokov postupne prezbrojovana na kaliber 5,45x39 (od zavedenia AKM74 v r 1974).

Na dovoz vojenskeho streliva musi mat firma okrem zbrojnej licencie este aj licenciu na obchodovanie s vojenskym materialom (k tomu previerky NBU atd atd)
Na oznacovanie ex-vojenskeho streliva znackou CIP musia prebehnut typove skusky streliva, skvalenie autorizovanou skusobnou, pridelenie znacky a potom moze zacat oznacovanie.

Kvoli 100.000 kusom v cene do 20c by som o tom ani neuvazoval.

Nehovoriac o tom, ze na rusky material vobec nemusi byt pridelena dovozna licencia. IMHO ani nebude, inak by sme ho tu uz mali.
DM ARMY
občasný prispievateľ
Príspevky: 67
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa DM ARMY »

Riesil som dovoz 1mil. ks z Ruska, bohuzial embergo na vsetko co je z ruska.
luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luco »

skúšal už niekto tie čínske náboje 7,62x39 čo teraz predávajú v KolArmse? ako su kvalitou atd oproti CSSR alebo bieloruským?
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

dnes ako sme boli na nákupe u p.Řezníka vo Vracove, tak nám hovoril, že náboje vz.43 zvykne predávať v cene okolo 16centov/ks. Naznačil som mu, že vieme urobiť slušný zoznam na spoločný nákup.
Jedno chcem ale zdôrazniť, nemám čas ani chuť organizovať ešte aj spoločný nakup týchto nábojov. Dávam ponuku nejakému ochotnému človeku, aby urobil zoznam na spol.nákup a potom ma kontaktoval. Som ochotný vo finále pomôcť s formalitami a dovozom. Nebudem ale zbierať peniaze a riešiť odbyt.
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

V minulosti som realizoval 2 spoločné nákupy ale tento raz nemám na to priestor ani čas. Ale pridám sa :wink:
mbk
občasný prispievateľ
Príspevky: 32
Registered for: 8 years 11 months

Príspevok od používateľa mbk »

Nazdar. Poradte prosím, kde teraz najvýhodnejšie v BA kúpiť strelivo. Ďakujem
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

nikde. (nesrandujem)
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Ak bude cenovy narast nabojov do vz.58 pokracovat tak ako za posledny rok, pribudne mi dalsia sada matric 8).
crossbowhunter
prispievateľ
Príspevky: 146
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa crossbowhunter »

Tiez nad dalsou sadou matric uvazujem, no vzhladom na to ze na .308 cakam mesiac a stale v nedohladne, neviem neviem.
Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 624
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Steff »

ktore naboje 7,62x39 su bez kovoveho jadra (vz43?) - myslim znacky.

nasiel som Barnaul 7,62x39 s polo plášťovou strelou SP - spravne?
Ake mam este moznosti? - lacnejsie je lepsie, ide mi len obcasnu o strelbu na krytej strelnici, kde je vz43 zakazana.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Myslel si zrejme oceľové jadro - lebo kovové (napríklad olovené - aj olovo je kov!) majú všetky, s výnimkou redukovaného náboja. Ten má strelu dutú, bez jadra.
Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 624
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Steff »

Ahoj, mas pravdu, zaujimaju ma teda bez oceloveho jadra.

ktore naboje 7,62x39 su bez oceloveho jadra (vz43?) - myslim znacky.

nasiel som Barnaul 7,62x39 s polo plášťovou strelou SP - spravne?
Ake mam este moznosti? - lacnejsie je lepsie, ide mi len obcasnu o strelbu na krytej strelnici, kde je vz43 zakazana.
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"