Náboje 9 Luger LIMIT

Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

toto vlákno začína byť fakt vtipné.
-niekto sa tu ide hrať na forenzného analytika bez akéhokoľvek odborného postavenia. Ale to som si už u ľudí typu PifPaf zvykol. Podobný macher je "obch.zástupca fy.SB" , ktorý údajne už pracuje s PifPafom v jednej firme. To mi objasňuje ich postoje vo viacerých veciach...
Doteraz nikto nemal negatívnu skúsenosť s nábojmi Limit ani v r.2013 ani pri poslednom nákupe. Nič nové sa na svetlo sveta nedostalo.
Užívateľská skúsenosť je zrejme pre určité spektrum ľudí niečím neprípustným. A tu sa mi potvrdzuje ďalšia skúsenosť odbornej verejnosti, že internetoví googlovači sú božím dopustením pre zdroje, z ktorých začnú v budúcnosti čerpať neznalí ľudia.
Tak ako zvykneme nadávať na praktiky novinárov, ktorí si "rôzne" zbierajú podklady- tak rovnaký meter majú amatéri, ktorí majú pocit, že za PC zjedli všetko potrebné.
----
edit: pre upresnenie som si overil u výrobcu. Oni prestali používať Lovex S020 a používajú D032. Môj omyl spočíval v tom, že som si označenie Lovexu viazal k S020
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Celkovo to k niečomu dobre je. Preváženie a premeranie dokázali že všetko je v poriadku Náboj v tomto vyhotovení zbraň nezničí.

Ako jediná možnosť poškodenia zbrane je keď a stretne široká nábojnica ,úzka strela a nulové krimpovanie -výsledok uviaznutá strela v hlavni. To ešte zbraň nezničí ale ďalší vystrel áno.
Najlepšie v prípade slabšej rany skontrolovať hlaveň ale to platí pre každé strelivo.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

bum napísal:Najlepšie v prípade slabšej rany skontrolovať hlaveň ale to platí pre každé strelivo.
Tak ale to plati nielen pre toto strelivo, ale pre kazde. Zase na to, aby strela nevysla v hlavni je potreba takmer ziaden spatny raz - alebo poriadny priestor medzi strelou a hlavnou.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

bum napísal:...
Ako jediná možnosť poškodenia zbrane je keď a stretne široká nábojnica ,úzka strela a nulové krimpovanie -výsledok uviaznutá strela v hlavni.
...
Nerozumiem prečo by mala strela uviaznúť, ak má normálnu dávku prachu? Skús vysvetliť myšlienkové pochody... :shock:
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Jednoducho. Zápalka pušný prach nie len zapaľuje ale aj vytvára v náboji tlak. Bez dostatočného tlaku prach správne nehorí. V prípade voľnej strely už tlak zápalky strelu zarazí do drážok.

Je to ako motor auta bez správnej kompresie. zbytočne bude sviečka hádzať iskru.
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa pif paf »

peterson napísal:toto vlákno začína byť fakt vtipné.
-niekto sa tu ide hrať na forenzného analytika bez akéhokoľvek odborného postavenia. Ale to som si už u ľudí typu PifPaf zvykol. Podobný macher je "obch.zástupca fy.SB" , ktorý údajne už pracuje s PifPafom v jednej firme. To mi objasňuje ich postoje vo viacerých veciach...
Doteraz nikto nemal negatívnu skúsenosť s nábojmi Limit ani v r.2013 ani pri poslednom nákupe. Nič nové sa na svetlo sveta nedostalo.
Užívateľská skúsenosť je zrejme pre určité spektrum ľudí niečím neprípustným. A tu sa mi potvrdzuje ďalšia skúsenosť odbornej verejnosti, že internetoví googlovači sú božím dopustením pre zdroje, z ktorých začnú v budúcnosti čerpať neznalí ľudia.
Tak ako zvykneme nadávať na praktiky novinárov, ktorí si "rôzne" zbierajú podklady- tak rovnaký meter majú amatéri, ktorí majú pocit, že za PC zjedli všetko potrebné.
Opäť si neprekvapil svojím prejavom. Zosmiešňovanie, klamstvá, zľahčovanie, intolerancia, povýšenosť až egoteizmus. S tebou mám flejmovať? Niééééé. Až budem mať ako laik čo napísať k téme tak opäť napíšem.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

PifPaf: skús prípadne svoje skúmanie zavesiť na váš firemný web. Vy radi prezentujete rôzne pokusy, možno dostaneš šancu obhájiť svoje zistenia kontradiktórnym spôsobom. :wink:
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

bum: Klobúk dolu, tuším sa nám tu otvárajú nové, dosiaľ nepoznané taje internej balistiky! :shock:
Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Registered for: 10 years

Príspevok od používateľa Hektor »

Par limitov som pustil hlavnou a vsetko bolo v pohode. Pri cisteni som si vsimol, ze v zavere mam jemne medene piliny, ktore mi ziadne ine strelivo nezanechavalo.
Len tak pre zaujimavost som 2000 nabojov skontroloval na pripadny vyskyt 9x18 nabojnic a nic (pri Alsa Pro to bolo asi 6)
luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luco »

ja som už mal par Aresov v nábojniciach 9x18 a šlo to bez problemov, žiadna závada
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa Machead »

Ja som tie piliny mal na zavere G19 aj z fabrickych S&B police 7,5 g. Predtym som strelil nejakych 100 prebijancov ale zbran som hned vycistil a az po strelbe tych SB som si to vsimol.

Slepy snad nie som a pucujem poctivo
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

pilinky vznikajú oterom nábojnice o niektoré časti zbrane. Niektoré robí vyťahovač, niektoré robí vrch zásobníka atd.
Ide o neškodnú vec.
ingeee
občasný prispievateľ
Príspevky: 37
Registered for: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa ingeee »

Dobrá téma. Peterson to vysvetlil. Keď s tým máte problém, potiahnite si to celé teflónom a neriešte nezmysli. Ovplyvnilo to niekomu presnosť? alebo je to len o tom, aby ste diskutovali? Bolo napísané: SKÚSENOSTI, nie JPP!
Pekný a úspešný deň!
!
Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Registered for: 10 years

Príspevok od používateľa Hektor »

Citam tie prispevky a nevidim ze by mal niekto problem.
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"