Spolocny nakup streliva

Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Spolocny nakup streliva

Príspevok od používateľa yarco »

Michal1:
Podla vsetkeho pod vplyvom jedneho tvojho prispevku nas (mozno len docasne) opustilo jedno blizsie nespecifikovane vlakno diskusie.
Ten prispevok som cital (este kym existoval) a zaujal ma, chcel by som ta poprosit o reakciu na doleuvedene:

Cisto hypoteticky - dohodnem sa s niekolkymi znamymi, ze spolocne (kvoli mnozstevnej zlave) kupime x kusov streliva. Samozrejme, vsetci mame ZP a PZ v pozadovanom kalibri. Nakup zrealizuje jeden z nas, nasledne si strelivo rozdistribujeme, podelime si aj logisticke naklady celeho nakupu.
Existuje podla teba nieco, kvoli comu by tato 'akcia' mala budit opravnenu pozornost organov cinnych v t.k.?
Ja na tejto vcelku beznej praxi nenachadzam nic v rozpore so zakonom.
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Neviem preco robite z komara-somara? podla mna je to vsetko v poriadku, pretoze to kupuje niekto so ZP. Pokial to on preda niekomu bez ZP, tak vtedy uz to problem je.
Bolo by to ine keby si zobral peniaze dopredu a potom daval naboje podla dohodnuteho mnozsta? Nemyslim...
inspiring_lederberg

Príspevok od používateľa inspiring_lederberg »

Pokial o tom nikto nevie tak urcite nie :lol:
Cisto hypoteoreticky suhlasim s yarcom nevidim v tom nic nekale ale mylit sa mozem :cry:
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Registered for: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa AKI »

fuuuu to bol iny cut a prispevky su fuc. Tiez na tom nevidim nic nekaleho.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

OT: Co sa deje? Vcera som bol v praci.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

tiez nevidim legislativny problem z hromadnym nakupom streliva
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

electron:
A najde sa niekde na zaprasenej polici zaloha, ak nakoniec dospejeme k zaveru, ze vsetko je ciste a bozsky 'cut' nebol potrebny?
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 08 Dec 2009, 08:32, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

to co michal zrejme myslel nie je hromadny nakup streliva z aresu alebo ineho obchodu, ale skor pripad ked sa FO bez nalezitych povoleni dostane k hromade streliva a zacne to posuvat dalej a vyhodi na fore inzerat. do toho keby niekto zacal rypat, tak sa z toho podla mna da urobit problem.

modelova situacia: zorganizujem nakup na zlavu so 4 clenmi fora a zobereme 10 000 kusov za dobru cenu a podelime si to. to je vsetko v pohode.
lenze ja som si kupil vela a odrazu potrebujem peniaze a tak vyhodim na forum inzerat,ze predam strelivo (mozno este za par centov viac ako som kupil) a podla mojho nazoru v tomto momente nastava problem, kedze nemam nalezitu licenciu na predaj streliva ako napr. obchodnik a tym, ze ho predam sa dopustam minimalne priestupku.

aspon takto to vnimam ja, mozem sa mylit.
scar
prispievateľ
Príspevky: 296
Registered for: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa scar »

to Michal:nevidim dovod preco by som mal mat licenciu,ked chcem predat naboje ,ktore mi doma zavadzaju osobe ktora ma na drzanie streliva nalezite opravnenie.to by ju potom museli mat vsetci co predavaju zbran na inzerat,...tiez obchoduju so zbranami a strelivom???
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

So zbranami je to troska inak (Staci kupno-predajna zmluva + musia sa evidovat na OR PZ, pravda ak to nemas ako zivnost predavat zbran, len predavas svoju osobnu). Na strelivo potrebujes licenciu + zivnost + zaznamovu knihu. Ak nemas licenciu na predaj streliva jednoducho to nejde. Pretoze drzitel zbrojnej licencie ma urcite prava a povinnosti. Tam vobec nejde o tom ci to predavas drzitelovy ZP, vedies zaznamovu knihu? Nie? Tak bye. Jednoducho nemas licenciu na predaj.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

ZBROJNÁ LICENCIA
§ 29
Zbrojná licencia a skupiny zbrojnej licencie
(1) Zbrojná licencia je verejná listina, ktorá fyzickú osobu ‑ podnikateľa alebo právnickú osobu oprávňuje nadobudnúť do
vlastníctva zbrane alebo strelivo a držať ich v rozsahu ustanovenom pre jednotlivé skupiny zbrojnej licencie. Vzor zbrojnej
licencie je uvedený v prílohe č. 3.
(2) Zbrojná licencia sa rozdeľuje podľa účelu používania zbraní alebo streliva na tieto skupiny:
a) A ‑ vývoj a výroba zbraní alebo streliva,
b) B ‑ opravy, úpravy, ničenie, znehodnotenie alebo výroba rezu zbraní a streliva,
c) C ‑ nákup, predaj alebo preprava zbraní a streliva ,
d) D ‑ vypožičiavanie,27) prenájom28) a úschova zbraní a streliva,
e) E ‑ uskutočňovanie športovej, kultúrnej alebo záujmovej činnosti,
f) F ‑ výkon zamestnania13) alebo oprávnenia podľa osobitného predpisu,14)
g) G ‑ prevádzkovanie múzejnej a zberateľskej činnosti.


§ 35
Povinnosti držiteľa zbrojnej licencie
(1) Držiteľ zbrojnej licencie je povinný
d) vydať vnútorný predpis, ktorým sa ustanovia pravidlá na používanie zbraní a streliva, spôsob evidencie, uloženia, výdaj
a príjem zbraní a streliva, a spôsob bezpečnej manipulácie so zbraňami a strelivom vrátane postupu pri nabíjaní a vybíjaní
zbrane,
k) viesť
1. záznamovú knihu, ktorá obsahuje evidenciu zbraní a streliva, ktoré drží, evidenciu vydaných a prijatých zbraní a
streliva, strelného prachu a zápaliek vrátane prehľadu o vydanom a prijatom množstve zbraní a streliva, meno a
priezvisko, miesto pobytu alebo názov, sídlo alebo miesto podnikania a identifikačné číslo odberateľa, dodávateľa,
vypožičiavateľa, nájomcu, zložiteľa zbraní a streliva a túto evidenciu uchovávať po dobu desať rokov i po skončení
činnosti,
2. evidenciu súvisiacu s podnikaním na úseku zbraní a streliva a túto evidenciu uchovávať po dobu desať rokov od
ukončenia činnosti; pri ich ukladaní a archivácii postupuje podľa osobitného predpisu,29)
Naposledy upravil/-a C08R4 v 09 Mar 2009, 20:24, upravené celkom 1 krát.
Xader
častý prispievateľ
Príspevky: 768
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Xader »

Kupim ARESy v Dease a mozem to kaslat :) alebo ak chcete mozeme zorganizovat hromadny "vylet" do Topolcian, kde si kazdy kupime kolko potrebujeme a nema nikto problemy :wink:
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Prepacte, ze som Vam dal chrobaka do hlavy.

Ale ako sa to uz napisalo predaj streliva je evidovana zalezitost.
Predajca ho zaeviduje na jednu osobu, ktora ho kupi a je z toho vonku, bo si splnil zakonnu povinnost.
Potom to dalej ostava na kupujucom.
Ak sa jedna o par kusov medzi strelcami, ktory sa dobre poznaju a vzapeti to na sutazi vybuchaju, tak je to viac menej OK a nik do toho vrtat nebude.
Ale tak okato a na verejnom fore s takymi mnozstvami :!: :?:
Chyti sa to ho nejaky inciativny blb , a ten je horsi ako triedny nepriatel, a mate problem ako hrom.
Ja viem, ze sa v tomto pripade nejedna o ziadnu bandu kseftarov, ale o serioznych strelcov, ktory tym nemyslia nic zle, len chcu trosku usetrit , aby si mohli viac zastrielat.
Tak to vidim ja.

:idea: Ale niekto sa na to moze pezerat inak. :idea:

Radsej sa poriadne informujte na prislusnom odeleni zbrani a streliva.
Ale prosim nie v TT, tam niekedy panicky pustaju same perlicky. :wink:

Moja rada:
:idea: Preco radsej nepouzit v takychto pripadoch PM ci MAIL :idea:
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa igoros »

Xader ako zakladatel toho predosleho vlakna ma poziadal, aby som to cele zmazal, ze co sa tyka toho nakupu, budu to riesit cez PM. Tak som temu vymazal.
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"