Brokové náboje pre krátku guľovú zbraň

Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Jedine brokove strelivo v 9x19 co aspon trocha funguje v samonabijacich zbraniach je od f. Libra z CR.
No netusim kde ho teraz kupis. Ak je to nova zbran, tak po zabehnuti by mohlo aspon v poriadku vyhodit vystrelenu nabojnicu.
Ak tomu chces pomoct, tak nechaj hracku aspon tyzden dva v trezore na zachyte uzaveru. Nova pruzina by sa mohla este poddat.
Kedisi som brokove skusal skoro kazde co sa dalo zohnat.
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

jedna z vecí, čo som sa naučil tu na fóre je nosenie iba takého streliva, na ktoré je spoľah, tzn s ktorým mám odstrieľané stovky a nerobí závady.
Nosiť niečo hentaké je blbosť - ale si dospelý.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Pripad z Tanvaldu, 6.35, jeden utocnik s priestrelom boku utiekol domov, druhy ostal na mieste. A to ma 6.35 z kratkeho laufu mozno 50J. Brokovu strelu od libru som skusal v razi 7.65Br, do metra sa chovala ako celoplast, prestrelila 20mm bukasovu dosku. Na 2m sa uz rozletel plastovy plast a v bukase bol 60 cm kruh. Broky zvladli prerazit povrchovu upravu bukasu, odhadom do milimetrovej hlbky.
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Pani, prosim.
Pan sa spytal na technicke riesenie ako spravit aby to fungovalo.
Tak nebudme ako v parlamente. To ze si o tom myslim svoje, neznamena ze mu neodpoviem na jeho otazku.
To ze naco, preco …… niesom vysetrovatel aby som sa ho to pytal. Ak investuje peniaze do tych drahych nabojov a vyskusa ich dajme tomu na jablkach, tak sam pochopi na co sa hodia.
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

R napísal: ... A to ma 6.35 z kratkeho laufu mozno 50J. ...
75 - 80 J pre ČZ92/45 so strelivom SB.
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

SperkyB napísal:
R napísal: ... A to ma 6.35 z kratkeho laufu mozno 50J. ...
75 - 80 J pre ČZ92/45 so strelivom SB.
Ved odpoved dostal. Brokove strelivo do pistole je celkovo problem. Mozno by pomohla slabsia vratna, ale vzhladom na konstrukciu streky a tlaky ani to nemusi byt riesenie.
Ale bola by skoda toto vlakno ukoncit len odpovedou na jednu otazku.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

A ako už bolo spomenuté - oslabenie pružiny na úroveň, keď bude zbraň úplne spoľahlivo fungovať s brokovými nábojmi, sa pravdepodobne podpíše na životnosti zbrane a hlavne na jej fungovaní s plnohodnotným guľovým strelivom.
Ktorého mimochodom bude plný zásobník (okrem tej prvej rany či dvoch) a ktoré bude tvoriť odhadom tak 99% objemu tréningového streliva. :?
ARSiq
občasný prispievateľ
Príspevky: 3
Registered for: 2 years 4 months

Príspevok od používateľa ARSiq »

yarco napísal:A ako už bolo spomenuté - oslabenie pružiny na úroveň, keď bude zbraň úplne spoľahlivo fungovať s brokovými nábojmi, sa pravdepodobne podpíše na životnosti zbrane ... :?
Toto som chcel pocut.
A kedze mame po zmene zakona moznost nosit expanzne strelivo, tema je uz mimo.
Dakujem vsetkym za prispevky.
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"