Strelivo a jeho ranivý účinok

magical_bassi

Strelivo a jeho ranivý účinok

Príspevok od používateľa magical_bassi »

Kde sa daju zohnat kvalitne info o projektiloch?
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa AKI »

Miso napísal:Kde sa daju zohnat kvalitne info o projektiloch?
Comu hovoris kvalitne info?
magical_archimedes

Príspevok od používateľa magical_archimedes »

O aké info ti ide ?
strely pre krátke , dlhé zbrane ?
prebíjas strelivo ? ak áno môžem ti poskytnúť info o 3O8 win , 3O-O6 spr
pozri katalógy veb . katalogy www.sellier-bellot, www.hornady.com , www.sierra.com s týmyto strelami mám skúsenosti , keď chces info napis co konkretne .
infallible_heisenberg

Príspevok od používateľa infallible_heisenberg »

Ide mi o strelivo a jeho ranivom ucinku v cieli
infallible_clarke

Príspevok od používateľa infallible_clarke »

O aki kaliber sa ti jedna? MAM bohate skusenosti. tel.0903 186912
friendly_fermat

Príspevok od používateľa friendly_fermat »

Ciao strelci a zabijaci, chci se zeptat, je strela vystrelena kolmo do vzduchu nebezpecna pri padu??? IMHO: Pada tak z 1500m mala kulicka, ktera kdyz dopadne, tak by mohla mit uder sily kladiva, ovsem pravdepodobnost, ze by spadla nekomu na kvetak je velice nizka. Vi nekdo jak je to s tim doopravdy??? Este by me zajimalo jak daleko muzou odlitavat strepiny(treba kusy kamene) po zasahu .22 nebo 9mm.
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa AKI »

Boris_Berettny napísal:Ciao strelci a zabijaci, chci se zeptat, je strela vystrelena kolmo do vzduchu nebezpecna pri padu??? IMHO: Pada tak z 1500m mala kulicka, ktera kdyz dopadne, tak by mohla mit uder sily kladiva, ovsem pravdepodobnost, ze by spadla nekomu na kvetak je velice nizka. Vi nekdo jak je to s tim doopravdy??? Este by me zajimalo jak daleko muzou odlitavat strepiny(treba kusy kamene) po zasahu .22 nebo 9mm.
Cau
mas pravdu ale ked nie zabit tak zranit. Hlavne puskove strely. Raz som videl ako strela 9 mm Makarov po dopade pod uhlom viac ako 70° ciastocne prebila 4 mm hrubu tabulu skla a odrazila sa naspat. Nechcel by som tam stat. Inak mal som o tom nejake tabulky, ked ich najdem tak ti to poslem.
friendly_fermat

Príspevok od používateľa friendly_fermat »

to by bylo super, kdybys to nasel, ale kule z ty my kulickovky(.22 LR) by snad moc pri dopadu neublizily, neee???
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa AKI »

Na aku adresu Ti to poslem. Tu tie tabulky stracaju prehladnost.
Používateľov profilový obrázok
add
prispievateľ
Príspevky: 219
Dátum registrácie: 20 years 9 months

Príspevok od používateľa add »

Chlapi ... to na to fakt potrebujete nejake tabulky? :D Ved si opraste stredoskolsku fyziku, a buchnite si to do Excelu.
Btw. po poctarskej trojminutovke mi vysla dopadova energia .22 z 1500m cca 29J (bez zapocitania odporu vzduch - t.j. malo by to byt este menej). Na poriadnu modrinu by to stacilo, ale na zabitie len pri obrovskej smole ...
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa AKI »

add napísal:Chlapi ... to na to fakt potrebujete nejake tabulky? :D Ved si opraste stredoskolsku fyziku, a buchnite si to do Excelu.
Btw. po poctarskej trojminutovke mi vysla dopadova energia .22 z 1500m cca 29J (bez zapocitania odporu vzduch - t.j. malo by to byt este menej). Na poriadnu modrinu by to stacilo, ale na zabitie len pri obrovskej smole ...
No nie je to celkom tak.
Energia potrebna na preniknutie .22LR do koze je 2,5J co je asi 44 m/s do oka len 1,5J. Dopadova rychlost kolmo na hor vystreleneho projektilu je 54m/s a energia 7,8J. To by bola pekna modrina. Na sebe som to neskusal a ano nebudem,ale sudny lekary asi vedia co pisu. .22LR dost ludi podcenuje nema sice 100% stop-efekt ale dokaze pekne zmrzacit.
Používateľov profilový obrázok
add
prispievateľ
Príspevky: 219
Dátum registrácie: 20 years 9 months

Príspevok od používateľa add »

AKI napísal:No nie je to celkom tak.
Energia potrebna na preniknutie .22LR do koze je 2,5J co je asi 44 m/s do oka len 1,5J. Dopadova rychlost kolmo na hor vystreleneho projektilu je 54m/s a energia 7,8J. To by bola pekna modrina. Na sebe som to neskusal a ano nebudem,ale sudny lekary asi vedia co pisu. .22LR dost ludi podcenuje nema sice 100% stop-efekt ale dokaze pekne zmrzacit.
Vdaka, AKI, za info. Konecne niekto, kto ma detailne informacie (prezrad mi zdroj :) )... Inak sokla ma ta nizka hodnota (2,5J) na prienik do koze. Co sa tyka podcenovania .22 tak mam pred nou respekt ako pred kazdou inou razou ... ani v najmensom nepochybujem, ze na to aby ublizila/zabila ma energie dost a dost.
Naposledy upravil/-a add v 24 Mar 2004, 10:11, upravené celkom 1 krát.
friendly_fermat

Príspevok od používateľa friendly_fermat »

No to je mi jasny, ze kdyz to nekomu nakourim do kvetaku, tak je tuhej jak prkno, ale zajimalo by me jak je to s tim vystrelenim kolmo nahoru. Jinak ze pronika .22 do kuze pri rychlosti 44ms a dopadovy energii 2,5j se mi zda dost sileny. Prave sem slysel, ze v Iraku je takova narodni tradice strilet do vzduchu ze samopalu a par lidi kvuli tomu obcas pomre :-) Tak me zajimalo, jak to s tim je :) Nebojte nehodlam zavest narodni tradici strelbu .22 z vokna :)
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa AKI »

Boris_Berettny napísal:No to je mi jasny, ze kdyz to nekomu nakourim do kvetaku, tak je tuhej jak prkno, ale zajimalo by me jak je to s tim vystrelenim kolmo nahoru. Jinak ze pronika .22 do kuze pri rychlosti 44ms a dopadovy energii 2,5j se mi zda dost sileny. Prave sem slysel, ze v Iraku je takova narodni tradice strilet do vzduchu ze samopalu a par lidi kvuli tomu obcas pomre :-) Tak me zajimalo, jak to s tim je :) Nebojte nehodlam zavest narodni tradici strelbu .22 z vokna :)
Zo strelbou na hor je to tak ako som napisal.
Beriem zasa .22 RL ostatne kalibre su horsie.
Ustova rychlost je napr. 330m/s hmotnost 2,55g.
Pri vystrele na hor dosiahne vysku cca 950 m, potom zacne volny pad z vysky ako inak 950 m a klasicka fyzika. Projektil zrychluje az po urcitu hranicu, ktora dana tiazou strely a odporom vzduchu a potom pada rovnomerne rychlo. Ked pristane na zem ma rychlost 54 m/s.
Tieto udaje sa daju vypocitat a udaje o medznych energiach na vniknutie do koze su zistene pokusne.
Mnou uvedene udaje su z SM 5-6/03 dalej nejake drobnosti DWJ a Caliber
okrem toho su tam celkom pekne veci ktore by si mali precitat ty borci co strielaju napr. do dopravnych znaciek. Pripadne by na to mal mysliet niekto kto zostavuje testy pre skusky na ZP, pretoze uz som pocul aj take nazory ze .22RL neprestreli na 200m hrubsi kabat.
friendly_fermat

Príspevok od používateľa friendly_fermat »

postni tady prosimte link na to, co tam pisou, jinak co konkretne by si meli precist borci co strilej do znacek??? To se mi vzdycky strasne libilo kdyz jedu po nejaky opusteny okresce a vidim tam prostrileny znacky :-) Vypada to hodne stylove, jako v Americe ve 30. letech minulyho stoleti :-)
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"