.45 ACP (Auto)

R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

tých 10k kusov na lise je trochu mimo, vydrží podstatne viac, pri lee hovnokovových odhadujem min. 50k, ocelový jednooperák od lee je večný, teraz už robia ocelový aj turret. Karbidové matrice sú v podstate nezničitelné, ocelové keď sú poctivo mazané tiež.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 18:04, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

bum:
Pisal som "(desat)tisice Sk", a tych spominanych 6718,10 Sk (223€) do tejto kategorie patri.

Navyse - neprebijam ani prebijaniu zamak nerozumiem, ale temy na fore priebezne sledujem. A spomina sa tam kopa veci - tu nejaka specialna sublera, tam nejaka mikrovaha, dalej rozne mazadla, vibracna cisticka, sajrajty do cisticky a kadecoho ineho atd atd. Nic z toho v zahrade nerastie, aspon v mojej nie :wink:

Zaver - chcel som len upozornit na to, ze radit zacinajucemu prebijacovi a neuvazit investiciu, ktora sa mu zaplati po prebiti (desat)tisicov :wink: nabojov, je trocha skreslujuce.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

yarco: veci čo si popísal pri pištolových kalibroch používajú iba estéti, človeku čo chce strielať naozaj stačí to čo bum vymenoval.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 18:03, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

porovnavaj cenu prebijany doma - vs. kupeny prebijany, nie prebijany - novy. Podla mna sa prebijat oplati bud cloveku, ktory si robi vlastne laboracie, alebo cloveku ktory prebije radove desattisice nabojov (netvrdil som ze zivotnost lisu je 10t, ale ze ak na nom clovek prebije iba 10t, tak to dnes moc rentabilne nie je), aby sa vratila aspon pociatocna investicia. Napr. ja osobne na to nemam cas vobec a pri cenach a kvalite prebijancov ktore sa daju kupit dnes ani chut. Tym nehovorim, ze sa to niekomu neoplati alebo ze je to nezmysel. Len treba naozaj zarátat vsetko, a v spravnej vyske, ked uz idem prebijat. Někdo vdolky, jiný holky...
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

... .
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 18:03, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Zoberiem si napriklad 9 luger... prebijany od mongela pri "mnozstevnej zlave" ma stal tusim 3,15 Sk (vystrielane tisice bez zadrzky, zlyhania) - proste nestoji mi za to vobec rozmyslat nad prebijanim (a ani zbierat nabojnice po pistoli). So .44mag je to uz o inom a hlavne z valca do krabicky idu vystrelene nabojnice elegantne, nepripadam si jak zacinajuci hubar.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 18:02, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

presnú cenu prebíjanej .45 ACP by vedel roman, ak sa nemýlim bola okolo 5,-
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Veru,veru pri ARES cenach beznych kalibrov a mnozstvach do 5k nabojov rocne sa oplati prebijat iba ak ma v tom clovek zalubu. Inak sa mu to neoplati.
A to zbieranie nabojnic v trave je ako ked po dobrom sexe clovek musi ist hned do roboty :-)
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 18:02, upravené celkom 1 krát.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Ved hovorim, ze je to o zalube. Pre mna prebijanie a starosti okolo toho nie je zaluba preto ju ratam ako nutenu cinnost kde uz sa pre mna rata moj cas na peniaze a vtedy mi to vychadza vyhodnejsie jednoznacne pre ARES :-)
friendly_cohen

Príspevok od používateľa friendly_cohen »

chlapy poradte mi prosim vas ,kde sa daju kupit lacne naboje do glock 21. u nas v Rbk nie je sanca
friendly_engelbart

Príspevok od používateľa friendly_engelbart »

ked som zakladal tuto temu nemal som na mysli prebijane strelivo ale strelivo tovarensky vyrabane, t.z. skusenosti popripade odporucania na ponuku niecoho ineho ako je FMJ v standartnej navazke a bla bla bla - tie pouzivam na treningovu strelbu (v sucasnej dobe iba na zastrelenie zbrane), skor ma zaujimali skusenosti s inym typom strely ako npr. EFMJ, TMJ a tak podobne - na cene a nejakom setreni mi nezalezi. ide o to ze v standardnom obchode bezne drzia iba FMJ a ina municia je na objednavku tak preto by som chcel nejake konkretne odporucanie a prakticky skusenost, vygooglit si vyrobcov a ponuku je najmenej - to dokaze kazdy :-), ale prakticka rada na zaklade osobnej skusenosti je na nezaplatenie, este na upresnenie .45 chcem do G21C takze ak sa da berte to na zretel pri nazore standardny FMJ sa pri strelbe z "C-cka" velmi neprejavuje - ale mozno to je len tym ze samotna strelba .45 FMJ od SaB je na pocit prijemna, za reakcie vopred dakujem
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"