.45 ACP (Auto)

Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Steff napísal:O MFS +P sa písalo inde.

Mam 1911A1 a okrem iného som si ju kúpil "do lesa"
Aké najstiplavejsie, ale 100% povolené nosit/neexpanzne .45acp strelivo odporúčate?
Co u nás dostupné ma najväčšiu energiu na blízko?
Výkon nie je vôbec podstatný. Teda na obranu pred niečim, čo u nás behá po lese. Dôležité, či dokážeš presne a včas trafiť. V opačnom prípade je poranené zviera ešte nebezpečnejšie.

Diviak okamžite padne aj po presnej trefe z 22lr. https://www.youtube.com/watch?v=NWZIFEMZamk 3 minuta
Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 624
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Steff »

Ja mam skor strach (nie podlozeny ziadnou statistikou) z tulavych psov/"vencenych psov" ako nejakych divych zvierat.
Ked idem s manzelkou a dcerkou poza dediny na prechadzku tak mam pocit, ze skor stretnem psa/psov ako diviaka, alebo ludi so zlym umyslom.
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

Kapo, si absolútne mimo realitu! Nebudem písať prečo, lebo asi by si nerozumel, ale spolieham, že napr. lovec ti tvoj životný omyl vysvetlí, a lepšie ako ja...

Steff: detto, aj ja a odkedy mám deti, dvojnásobný...
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

No ale mohol by si sa pochváliť dákou životnou múdrosťou. Keď som tak mimo. :D Napríklad kedy si naposledy použil svoj obrovský kanón?

Steff, možno by nebolo na škodu zabezpečiť si radšej ešte dáky slušný obranný sprej, než navyšovať zbytočne výkon aj tak slušnému knedlíku. Nemusíš hneď všetko zabiť, čo na teba šteká, alebo špatne pozrie. :wink:
thrash
prispievateľ
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa thrash »

Kapo... pockaj.. presne mierena a vcas vystrelena rana.. ako :D sorry ale nebavime sa tu o LOVE ale o OBRANE :wink: vtedy na take "postupy" nemas cas pripadne ucinkuje stres, moment prekvapenia a pod. Prave preto sa radsej spolahnem na fmj+p
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Hej, istota je gulomet. Čo ak sa ten hajzel schová do skrine, či podposteľ? :lol:

Ono som práve predpokladal, že obranná strelba je braná na pár metrov. Pri ktorých bežná 45ka na svoj účel postačuje. A že silnejšie streliv môže narobiť viac škody ako osohu.

Predpokladám, že máš vyskúšané aj na strelnici, že strelivom ktoré nosíš dosahuješ lepšie výsledky, než tým ktorým trénuješ. A tak tu nebudem už frkať do chlapáckych rečí. 8)
Používateľov profilový obrázok
Falcon666
občasný prispievateľ
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 7 years 11 months

Príspevok od používateľa Falcon666 »

Ahojte, všetci.
Ako tak pozerám, v SR miznú .45 ACP MFS FMJ a S&B-čka nechcem, nechutia mojej pukačke.
Neviete, kde sa dajú zohnať tie MFS, prípadne niečo iné, kvalitatívne v pohode?
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

A tvoja "pukačka" je? Väčšina streliva .45 ACP na trhu je kvalitatívne v poriadku. Moja osobná skúsenosť (pištoľ HK USP Tactical):

1) Geco 230 gr. FMJ, 100 % spoľahlivosť,
2) Geco 230 gr. JHP, 100 % spoľahlivosť,
3) Fiocchi Black Mamba, 100 % spoľahlivosť a podľa mňa absolútne top na obranu v našich zemepisných šírkach,
4) Hornady 230 gr. XTP + P, nespoľahlivé,
5) Hornady 200 gr. XTP + P, 100 % spoľahlivosť a absolútne najvyšší výkon na trhu,
6) Hornady CD 220 gr. + P, nespoľahlivé.

Iné som nestrieľal, ale akýkoľvek celoplášť si myslím by mal ísť dobre. SB ..., škoda reči, škoda písania, škoda peňazí ...
Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 624
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Steff »

MFS boli cenovo niekde uplne inde ako tebou spominane.
Tiez mi zacali chybat a tak som radsej poslal 1911 dalej :?
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

..mne funguje SB v DW1911 PM7 100%ne co do presnosti aj spilahlivosti
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

to Steff: Máš pravdu. Akurát kukám BWARMS a ceny aj obyčajných FMJ išli poriadne hore. Ale zase .45 ACP nebolo nikdy lacné strieľanie, mňa stálo kedysi Geco 18 €/krabička (FMJ aj JHP; áno u predajcu nebol rozdiel) a 24 €/krabička Black Mamby. Hornady bol drahý furt ...

to theplaky: a máš otestované aj v mrazoch? - 10, - 15 atď., či obtiahne, lebo výkon je taký aký je a veľmi nízke teploty ho ešte poriadne znižujú.
Používateľov profilový obrázok
Falcon666
občasný prispievateľ
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 7 years 11 months

Príspevok od používateľa Falcon666 »

SperkyB napísal:A tvoja "pukačka" je?
Moja pukačka je Ruger SR 1911, SB-čka mu nerobia dobre.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Dátum registrácie: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Môžeš špecifikovať "nerobia mu dobre"? Neobťahuje, seká nábojnice, nepodáva....?
Používateľov profilový obrázok
Falcon666
občasný prispievateľ
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 7 years 11 months

Príspevok od používateľa Falcon666 »

bujny napísal:Môžeš špecifikovať "nerobia mu dobre"? Neobťahuje, seká nábojnice, nepodáva....?
Zasekávajú sa, nepodá mi niektoré náboje do komory, pred komoru sa vzprieči, aj keď naťahujem, ako keby mi vtláčalo guľku do nábojnice, okraje nábojnice bývajú máličko vyhnuté.
Som náchylný veriť tomu, že u SB sú väčšie odchýlky v mierach, ako u MFS a Gecco, Fiocchi.
Možno je chyba inde, ale u MFS sa mi to nestalo ani raz.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Falcon666 napísal:.. okraje nábojnice bývajú máličko vyhnuté
- mame foto?
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"