Účinnosť pištolových kalibrov proti zvieratám

tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Registered for: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

Tak ich treba nechať dobre rozkotiť aspoň na trojnásobok toho čo dnes je a až potom riešiť problém.. Klasika na Slovensku.. A čo hospodárske škody? To ochranárov netrápi, keď to nemusia vykrývať zo svojich peňazí..
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

quest1 napísal:https://domov.sme.sk/c/22466936/medved- ... upaju.html
Priemerne rocne 3,5 napadnutia medvedom, ziadne smrtelne. To uz aj blesky su neporovnatelne nebezpecnejsie, tie zabiju rocne niekolko ludi
troluješ? celkom pod tvoju úroveň :roll:
inspiring_cori

Príspevok od používateľa inspiring_cori »

Iba zdielam realne cisla, aby sa ludia nemuseli riadit dojmami. Vadi?
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

Nevidím nič zlé na Tvojom príspevku, nevšímaj si jalových pripomienok a nenechaj sa nikým vyprovokovať.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

quest1 napísal:Iba zdielam realne cisla, aby sa ludia nemuseli riadit dojmami. Vadi?
robíš štatistiku od stola.
Poprechádzaj sa po slovenských hoľách, navštív bačov, košiare, porozprávaj sa. Pohyb je zdravý.
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2036
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Sade, neviem ako si na tom s pohybom ty, ale ja som nedavno presiel cele rudohorie od telgartu az po kosice po E8. Pokojne som vonku spal, varil a uzival si les a ticho. Po medvedoch ani chyru. Myslim, ze hrozba medveda v prirode sa obrovsky precenuje a naopak sa neriesia medvede, ktore chodia dole medzi ludi. Potom ludia, co chcu ist do prirody bud vobec nejdu, alebo to cele absolvuju v obrovskom strachu a strese. Takze realne cisla padnu vhod.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Dantes: môj riaditel nedávno absolvoval cestu SNP, pochádza od PB, kde bol na medvedov zvyknutý a po ceste ich zopár stretol na miestach, kde ich nepredpokladal. Na odeve mal rolničky, aby robil hluk a napriek tomu ich stretával aj v úplnej divočine a samotách.
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

Medveďov máme na Slovensku naozaj na rozdávanie, sú všade a ak ich aj niekto osobne na vlastné oči nevidí, neznamená to že sám nebol medveďmi v ich teritóriach pozorovaný. Ale máme aj veľa takých lokalít, v ktorých sa medvede pred človekom ani neschovávajú a ani sa osobným stretnutiam nijak obzvlášť nevyhýbajú, naučili sa s človekom žiť. Teraz je rad na človeku, aby sa aj on naučil žiť s medveďkom.
Skutočnosť že sú u nás niekoľkonásobne premnožení je ale na inú debatu.
Osobne som stretol medveďov mozno 30 krát a vždy to bolo priateľské stretko ak to tak môžem nazvať, bez známok agresivity alebo strachu zo strany medveďa. Moje prvé stretko s medveďom som tiež prežil rovnako ako môj pes, ktorý sediac vedľa mňa na lavici asi 3 metre nad terénom, pozeral sa pár minút dole na medveďka, až keď som sa aj ja nahol cez okraj aby som preveril čo tam môjho bordíka tak zaujíma, medveďka sa otočila a v pokoji odišla, no po zotmení sa pod lavicou objavila opäť, po osvietení trošku zrýchlila, no nebol to v žiadnom prípade útek.
Treba si uvedomiť, že človek nie je na jedálnom lístku nášho medveďa hnedého. Potom možno vyšumí aj debata s akým kalibrom krátkej proti divej zveri.
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

Celý rok som čakal na tieto údaje. A keďže "nechodili", včera som písal rovno šéfom, čo s tým robia také drahoty. Dnes ráno kuknem na web a hľa! Čo nevidím?!

https://www.hornady.com/ammunition/handgun/#!/.

Neskutoční sú tí Hornadyovci ... profi liga ..., takže zbytočné "caviky" a plač za olovom, náhrada v plnej sile je tu, síce to bude drahé jak hovado, no ale s tým už asi nič nikto nenarobí ...
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5589
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Sperky, ešte aby sa to k nám začalo čo najskôr dovážať v adekvátnom množstve a minimálne troch hlavných pištolových a dvoch-troch revolverových kalibroch. V tomto ohľade som zatiaľ trocha skeptický, vzhľadom na to, aký veľký trh bude treba uspokojiť v podstate nárazovo.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

A čo to teda je? Lebo hento je len všeobecný link na stránku výrobcu...
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

... koncom roka 2019 Hornady uviedol ako novinku pre rok 2020 "líniu" nábojov pre krátke zbrane s názvom "Handgun Hunter". K včerajšiemu dňu neboli k tomuto strelivu na webe výrobcu žiadne balistické dáta, tak som im včera doobeda napísal, čo s tým robia také tajnosti ... Dnes ráno kuknem na stránku a balistika už dostupná, okolo 18:20 popoludní prišla aj odpoveď z technickej podpory, že už to tam mám, okrem kalibru .40 S&W, ktorý ešte nie je pretestovaný ..., čo k tomu dodať? Kiežby boli všetci takýto ...
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

otvoril som 9x19 a to je imho expanzivne strelivo = nepouzitelne
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5589
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Matus69, to je tvoj názor. Treba dodať, že nie je ojedinelý. Debaty na túto tému sa viedli vo vlákne o Hornady Critical Defense, vzhľadom na konštrukčnú podobnosť týchto dvoch druhov streliva (pokiaľ ide o polymérovú špičku vypĺňajúcu dutinu), prosím ďalšie prípadné polemiky viesť tam a vyhnúť sa tak duplicite. Pravdou tiež je, že sa dajú pri tomto druhu diskusií postrehnúť aj opozitné názory, z ktorých vychádzajú tí, ktorí Critical Defense nosia alebo nosiť chcú.
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"