.308 winchester

inspiring_elbakyan

.308 winchester

Príspevok od používateľa inspiring_elbakyan »

Fakt som nenasiel vlastne vlakno pre tento kaliber.

Vacsina z vas co strielate odstrelovacku, tak zrejme prebijate. Napriek tomu mozno mate nejake predchadzajuce skusenosti. Mam FAL a nakupil som pre neho PMC 180gr. SP - hlavne kvoli cene. Rad by som zistil coho je ta puska schopna, ale nechem hned zainvestovat cas a peniaze do prebijania. T.j. rad by som otestoval niekolko roznych znaciek.

Viete mi poradit pri vybere z match nabojov pre tento kaliber. Zaujima ma hlavne naboje ktore sa daju kupit v SR. Info ktore by sa mi hodilo:
- vase skusenosti z konkretnej zbrane (MOA, rozptyl rychlosti ak viete)
- cena
- dostupnost (kde kupit)
- ktorym nabojom sa vyhnut
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Z match municie som zatial skusal len (zbran Savage 10 BA):

Lapua scenar 155gr
Lapua scenar 167gr
Hornady Match HPBT 178gr (1,6€/ks)

Skusal som len na 100 a 200m (aj to len po par kusoch).

Rozptyl rovnaky (zatial cca 1moa), rozdiel bol len v krivke (vdaka rozdielom vo vahach).

Vsetky by mali byt normalne dostupne na slovensku. Cenu ale viem len pre Hornady, pretoze len tie som kupoval v obchode (NO).
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Neviem povedat o skusenosti s 308 ale pre samonabijacky nebude vhodny naboj so strelou soft point, moze dochadzat k deformacii spicu strely pri navadzani do komory, aspon ja som s tym mal vazne problemy v ar15 pri kalibry 223, tak sa mi sekla puska ze som sa len divil.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

FAL so softpointom problém nemá.
inspiring_elbakyan

Príspevok od používateľa inspiring_elbakyan »

Mozem potvrdit. Zatial som nemal problemy. Ale ako som pisal, rad by som vyskusal nejake presne strelivo.
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

Pani co takto spolocny nakup zo Zeleny sport :
http://www.zelenysport.cz/scripts/podro ... p?IDZ=6126

Osobne by som 1-2 tisicky zobral.
inspiring_elbakyan

Príspevok od používateľa inspiring_elbakyan »

A mas nejake info o tychto nabojoch? Nie je to +/- to iste ako Norinco?
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Pepe: zdá sa, že tu je nábojnica mosadzná.
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

Pepe, zabesteloval som si 1000ks tych Norinko, no radsej som zobral len 150 na skusku. Z 3 zasobnikov som mal 6 zadrziek (FTL, nenatiahnutie bicieho ustrojenstva) a okrem toho mi lak z nabojov poriadne obkreslili vyhadzovacie okno a celu montaz. Mimo tychto neduhov podotknem ze norinka maju komplet cely naboj lakovany, teda vratane strely, ocelovu nabojnicu, ortutovu zapalku (neoverene) a niektore strely su "heftnute" na 3 bodoch o hrdlo nabojnice. Tento srot uz do brazilca cpat nebudem. Tie co mi ostali pojdu do ultra-nudzovych zasob.

O MAN nabojoch mam pozitivne referencie od jedneho pana z TT co ich pravidelne striela zo svojej CZty. Mimo ineho sa nabojnice daju darovat/predat na prebitie.
inspiring_elbakyan

Príspevok od používateľa inspiring_elbakyan »

ok, rad sa pripojim k objednavke ak sa nieco chysta.
Stale ale asi nepojde o velmi presne strelivo, alebo sa mylim?
inspiring_elbakyan

Príspevok od používateľa inspiring_elbakyan »

Trosku sa to zacalo zvrhavat na nakup. Takze este spat k teme:
Ake .308 presne strelivo a kde v SR kupit? Diky.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Hm, ja by som obetoval par centov a obvolal obchody, co kde realne a aktualne maju.
inspiring_elbakyan

Príspevok od používateľa inspiring_elbakyan »

to lovec: ja nechcem vediet co kde maju.
Skusat zaradom to co maju vsade je posledna moznost. Skor som dufal ze niekto da tip ktore vyskusat a ktorym sa mam vyhnut.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Podla mna ides na to zle. Strielas semiauto s urcitou, prirodzene danou priemernou presnostou a na zaklade skusenosti druhych (aj s opakovacimi gulovnicami) chces vyberat strelivo.
Ja by som sa naopak snazil vyskusat viac druhov streliva a na zaklade vlastnych skusenosti s konkretnym strelviom by som kupil to alebo ono.
Len ked narychlo prebehnem forum, citam napr. ako Gunslingerov v jednom Oberlande s kratkym laufom super striela nejaka fabr. municia a v druhom s dlhym laufom to uz nie je to prave orechove. A to su dve zbrane od rovnakeho vyrobcu, obidve semiauto, lisia sa len dlzkou hlavne a aky rozdiel tam je......a ty chces porovnania s uplne odlisnych zbrani. Zrejme to nebude optimalna cesta ako najst vhodne strelivo s presnostou, ktora ti bude vyhovovat.
inspiring_elbakyan

Príspevok od používateľa inspiring_elbakyan »

Ano tomu rozumiem. Dufal som ze tu bude niekto strielat napr. AR-10 alebo nieco podobne a hodi sem nejake voditka ako napr.:
- SB nekupuj vobec - drahe a nepresne
- Lapua Scenar Silvertip - som mal dobre skusenosti
- RWS nekupuj - rovnako presne ako Lapua ale 2x take drahe

Proste normalka nejake skusenosti s viacerymi druhmi.

Nejde mi o to aby mi niekto napisal: Pouzivaj toto a pojdem si kupit hned 2 bedne toho streliva. Je mi jasne ze si sam nakoniec otestujem ktore najlepsie sadne. Ide mi o to aby som miesto 30 roznych nabojov otestoval 5-10 a potom strielal tym napr. APSS.
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"