308w vs 7,62x51 nato

bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Predpokladám, že ten FN FAL bude brazílsky Imbel M964. Tie by mali pochádzať všetky z jedného zdroja, tormentované v tej istej skúšobni a tá to testuje 308W, tak to píše aj do protokolu a policajti to len pekne opisujú. Následne by si mal na karte zbrane mať blud v zmysle:
značka zbrane: BRAZIL :lol:
typ zbrane: M964
kaliber: 308WIN :shock:
Že značka je Imbel a kaliber 7,62x51 to nejak dovozca (skúšobňa) opomenuli.

Tlakov sa neboj, továrenske nebude nadupané na maximum. Ak z toho budeš strieľať cenovo dostupné strelivo - do 1€ kus, tak tlaky budú OK. Predpokladám že špičkové lovecké strelivo v dvojnasobnej hodnote nechceš vyplytvávať vo FAL-e. Ak budeš prebíjať netlač to do maximálnej navážky a strelivo od LR strelcov do pušky radšej nedávaj.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Do Imbecila aj tak vsetci davaju DM111 a podobny armadny surplus
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Vážne? A ja blázon prebíjam. Idem predať lis a namiesto streliva namieru za 0,40€ nakúpim nejaký vojenský surplus za 0,70€. Ako Roman si ma pobavil.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Tak si prvy o kom viem ze prebija na kropenie z Imbecila
Ja som sa na bezne plinkanie vybodol aj na prebijanie 7,5x55 swiss a nakupil velku bednu GP11 z armadneho surplus zo svajcu.
Cena 40 vs 70 centov mi je pri tych mnozstvach co vystrielam dost jedno.
Lis predavat nejdem, ale je na nom uz centimeter prachu.

Kazdy si svoj cas cenime inak , neviem co je na tom take zabavne.

BTW... snazim sa spomenut si na kalkulacie, ale na 40 centov som sa pri GP11 tusim nedostal, a to su komponenty okrem nabojnice zhodne s 308win

edit2: strela Lapua Scenar 25centov, prach Vihtavuori N540 42grs 8 centov, nabojnica PPU 1euro /zivotnost 5-10 prebiti = 10-20 centov, som na 50 centoch, plus zapalka, matrice, lis, mazanie, robota, cas, meranie, hradla, kopa casu...
Na kropenie zo samonabijacky je armadny surplus akurat, na zelenomsporte je za 15Kc co je cca 55-60 centov
http://www.zelenysport.cz/strelivo/308w ... livo-100ks

Nie je o com
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Nech si kazdy striela cim chce.
Bujny mi viacmenej odpovedal, ze Imbecilov davaju na .308 ... tak uvidime :)
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Roman, ale to porovnávaš dve neporovnateľné zbrane a náboj do nich. K31 a švajčiarske origo ammo je iná liga ako brazilska kopia FAL-u a surplus ammo na krmenie guľometov. Ak chcem trafiť plát 50x50 na 450m potrebujem si náboj spraviť. Barnauly, Magtechy tobôž nie SB pri cene euro kus na 200m lietali po celom terči. A nebudem to krmiť Match strelivom, veď je to FAL, nie HK G28. Pri použití 180grs FMJ od SB, 39grs Tubal 5000 a SB veľká zápalka som fakt na 40centoch. Aktuálne som kúpil 147grs strely a to sa dostanem na cca 35 centov. Pri ročnej spotrebe cca 600 nábojov je to už slušná položka.

Neviem na čo a ako často chce Zlomizub využívať FAL, tak možno kúpi surplus, možno bude prebíjať. Kvantum 58-čkárov pustí dva zásobníky do roka a stačí im to. Ale poznám aj takého, čo si prebíja a z kanaďanku robí krásne nástrely.
crossbowhunter
prispievateľ
Príspevky: 146
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa crossbowhunter »

Bujny s tymi dvomi zasobnikmi si ma trafil, aj ked idu v mojom pripade 3-4, kazdopadne .308win sa uz prebijat oplati. Co sa tyka surplusov, dlho som zvazoval nakup 1000ks kvoli zasobe nabojnic, no vzhladom k tomu ze strely vraj chytali na magnet ( nebol som v predajni osobne, siel tam kamos ) sme takyto nakup zavrhli.
A 0,4€ za kus je velmi dobra cena, ja som na 0,86€ ak ratam ze nabojnicu pouzijem 5x, ale nemam to na plinking a ide len o cenu komponentov.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Bujny: zjavne hovoríme kazdy o niecom inom
kropenie/plinking vs plat na 450m atd...
Beries to prilis osobne, dalsia debata by nepriniesla nic pozitivne.

Kazdy nech si striela na aku vzdialenost mu strelnica dovoli a cim chce. Kazdy nech si urobi svoju kalkulaciu nakladov na prebijanie podla seba, niekto pocita len cenu komponentov niekto aj cenu lisu a svojho casu.
Pre niekoho je prebijanie zabava a relax, pre niekoho otrava.

howgh
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Je to tak ako pisal bujny, skusobna ta skusala na .308 WIN a s overovacou znackou capli na zbran aj "novy" kaliber.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Takže ďalší majiteľ Imbelu na obzore? Vitaj v klube :D
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Uz je doma, nielen na obzore :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"