Strelecké kurzy
Strelecké kurzy

Webforum - zbrane, strelivo

Strelecké kurzy
Aktuálny čas je 18 Sep 2020, 15:55

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  Stránka 1 z 15
 [ Príspevkov: 215 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Ďalší

9 mm Luger

Autor Správa
Zbrane Brownells
 Predmet príspevku: 9 mm Luger
PoslaťNapísal: 14 Mar 2008, 10:43 
občasný prispievateľ

Zdravim. Zaujima ma, co hovorite a pripadne ake mate skusenosti so strielanim s prebijanimi nabojmi u Glocka raze 9mm Luger? Mozu taketo naboje s olovenou strelou poskodit hlaven? Ake naboje a zlozenie strely by ste mi odporucili pre nacvyk strelby? Pri prebijanych sa po com asi predavaju naboje? Vdaka

Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 17 Mar 2008, 21:38 
prispievateľ

Stanco07:

Odpoveď máš v PM

A inak prebíjať môžeš podľa zákona len pre vlastnú potrebu :wink:

V ČR prebíjané robí Limit - 3,50 CZK a v SR som videl od Aresa - strela 147 gr, oceľ. nábojnica - 4.50 SKK.

Naposledy upravil fugaga dňa 02 Apr 2008, 23:19, celkovo upravené 1

Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 28 Mar 2008, 12:23 
občasný prispievateľ
Obrázok užívateľa

fugaga: mas s tymi prebijanymi nejake skusenosti? 4.5 mi pride ako fajn cena za treningove strielanie.

Heckler&Koch P30 V3, Taurus PT1911, Slavia 631

Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 28 Mar 2008, 14:01 
častý prispievateľ
Obrázok užívateľa

ja tie aresy pouzivam v k100, taktiez aj Fx a tiez aj majac vo svojej CZ75 TS. Co sme boli spolu v castej a na IPSC v komarne, tak nikto sme nemali s nimi najmensi problem (majac tam mal ale nejake geco alebo ake), su omnoho lepsie ako Norinco. U mna je to jasna volba a budem kupovat asi uz iba tie.

Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 28 Mar 2008, 19:20 
prispievateľ

cmy: Skúsenosť s nimi nemám, prebíjam si svoje :D. Majú oceľovú nábojnicu. Minule som sa bavil s jedným strelcom a spomínal, že mal s nimi nejaké závady.....v akej zbrani to bolo si už nepamätám. Inak strela je teflón 147 gr. RNFP., možno robia aj inú gramáž. Ako píše kapula, on s nimi nemal problém. Najlepšie je kúpiť a vyskúšať. Každej zbrani chutí niečo iné, čo do spoľahlivosti tak do presnosti.
Tu je už niečo na túto tému popísané: viewtopic.php?t=851
stačí hľadať :)

Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 16 Okt 2008, 00:58 
častý prispievateľ
Obrázok užívateľa

http://frag.110mb.com/

Pekny test JHP a jedneho SP

Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 16 Okt 2008, 02:05 
moderátor
Obrázok užívateľa

Cmy, tiež mám s nimi už nejakú vlastnú skúsenosť. Pár sto som ich už vystrielal. Do čízy to (Ares, EPRX a PBRX strela) občas ládujem, keď nemám po ruke lepšie. A funguje mi to takmer bez problémov. Občas mi to nevyhodí nábojnicu, zrejme kvôli nižšej navážke prachu (pravdepodobnosť od 1:30 do 1:50, ako kedy). Jedna mi rachla v komore. Keď ju vyhodilo, bola dosť nepekne roztrhnutá - našťastie bez následkov. Zrejme už predtým bola nábojnica prasknutá a ja som si to pri nabíjaní nevšimol. Pokiaľ ide o Glocka, kusla sa mi/nám 1 z možno 100 prebíjaných od Aresu. Jediné mínus, že mi/nám hlizny často vyhadzovalo proti ksichtu, čo sa nám s iným strelivom z toho istého Glocku nestávalo. Presnosť neviem kvalifikovane posúdiť, keďže v mojom prípade je chyba zatiaľ takmer vždy na strane strelca.
:D

Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 16 Okt 2008, 13:22 
expert
Obrázok užívateľa

Moja CZ75B ma podobny problem s prebijancami od Aresu cca 1:50 zostane vysiet v okienku. Na terci je mozne potom vidiet, ze strela letela bokom. Na mierenku nic moc, ale na zhadzovanie poprov to staci.

Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 16 Okt 2008, 14:33 
moderátor
Obrázok užívateľa

AKI, na tvoj názor dosť dám, tak mi skús objasniť, čím to je. Fakt ide o to, že je v nich menšia navážka prachu? Lebo mne nič iné nejak na um neprišlo. A ak prišlo, tak aj odišlo ako nepravdepodobné. Ja tomu totiž pripisujem aj tie nábojnice, ktoré mi z požičaného G flusalo do tváre. Proste - málo prachu = menší tlak plynov = zhoršený pracovný cyklus záveru = nevytiahnutá nábojnica u ČZ, resp. nábojnica vyhodená vzad (do ksichtu) miesto na stranu u G.

Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 16 Okt 2008, 15:34 
expert
Obrázok užívateľa

Dobra otazka....Normalna statistika mojej 75-ky je tak 1:1000 tolko zlyhacov ako z prebijancami od ARESU som este nemal.

Bocne prerazene strely nemam exaktne priradene k zaseknutym nabojniciam. Pri mierenke vzdy strielam serie po 5 nabojov a manzelka hlasi dalekohladom umiestnenie zasahu. Lepim az po 20-30 ranach.

Teoreticky mas pravdu, mensia napln ma za nasledok nedostatocny impulz na zaver. Ukazuje na to aj bocny prieraz - strela nema dostatocnu rotaciu co by musela byt naozaj mala rychlost.
Uvazoval som skor nad malym priemerom strely co ma za nasledok nizky tlak + strela sa strhne v drazkach. Ta hruba vrstva laku na strelach vyzera podozrivo. Mozno na zbraniach co maju uzsi vyvrt to funguje lepsie a moja 75ka ma toho uz vela za sebou.
Naboje so kupoval z MAJAC-om a on nema problem. MAJAC ma aj novu zbran. Normalne ARESY, teda nie prebijance strielam bez problemov.

Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 16 Okt 2008, 20:11 
častý prispievateľ
Obrázok užívateľa

tak, tak prehnal som ich cez hlaven uz dost cez tisic a bez akychkolvek problemov. Funguju v C75TS aj STI LS9.

tazko povedat co ma na to vplyv. seria je ta ista ako AKIho. Pravda je, ze obe zbrane su nove, ciza cca 6000, STIcko 200 :)

Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 18 Okt 2008, 10:16 
častý prispievateľ
Obrázok užívateľa

Stanco07

Tvoju otazku uz glockaci rozobrali skus

kratke zbrane/glock/glock a prebijane naboje/ sa to tusim vola...

A konkretne si precitaj Gunslingera bod 2. :P

Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 10 Dec 2008, 16:26 
častý prispievateľ
Obrázok užívateľa

Co vravite na naboje Blazer Brass 9mm Luger 115gr. FMJ? Maju ako keby medenu strelu, som ich dnes kupil za 6.50Sk za kus s mosadznou hilznou. Aj S&B take mam, 115gr, ale tie su cele potiahnute mosadzou :).

Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 10 Dec 2008, 17:04 
moderátor
Obrázok užívateľa

Mne Blasery išli bez zavad a dokonca my išli presnejšie ako SB,pukol som ich okolo 200,ustovka cez hradla G-17C,330ms,ja mam trocha stratu.

Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 10 Dec 2008, 18:34 
častý prispievateľ
Obrázok užívateľa

Jasne... co tebe z toho G17C este nevystrelilo hadam uz len prevareny zemiak :wink:

Moderátori: yarco, electron, Jack

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  Stránka 1 z 15
 [ Príspevkov: 215 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia