FIOCCHI Black Mamba

Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Roman, prosím ťa nespamuj. Pozri sa na prvý príspevok tohto vlákna, je to len o jednu (!) stranu vzad. Ak máš nové info, sem s nimi. Ak máš pochybnosti, rieš ich oficiálnou alebo neoficiálnou cestou . Meditácie o nesmrteľnosti chrústa sú tu však zbytočné.
RomanDiamond
prispievateľ
Príspevky: 172
Registered for: 6 years 6 months

Príspevok od používateľa RomanDiamond »

Prosim ta nehnevaj sa na mna, ale ja z mojich skusenosti, ked nemam k niecomu papier. Tak to nebolo, neni, nebude. Peace

Edit: cital som ten prispevok, napisane, ze to nema na papiery. Kazdy mame vlastne skusenosti. Ja som teraz vyjadril moj nazor.
Používateľov profilový obrázok
vydriduch
častý prispievateľ
Príspevky: 725
Registered for: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa vydriduch »

Roman: Mamba nemeni svoj priemer a ani dutinu nema. Preco by mala byt zakazana?
RomanDiamond
prispievateľ
Príspevky: 172
Registered for: 6 years 6 months

Príspevok od používateľa RomanDiamond »

Ja som chcel len poukzat na to, ze sam predajca mi to negarantoval, ze to je ok, chcel som hlavne poukazat na svoju skusenost. Ale, ano. Mas pravdu.
volmet
prispievateľ
Príspevky: 110
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa volmet »

Dovolím si malé zamyslenie.
Black Mamba sú podľa výrobcu či predajcov vhodné na obranu hlavne pre ich tvar, rýchlosť/energiu a hmotnosť.
A čo tak ich porovnať s napríklad SaB SP 6,5g. Podobný tvar, hmotnosť aj energia a rýchlosť. Aspoň podľa tabuliek. Navyše vďaka poloplášťu menšie riziko odrazu od tvrdej prekážky. Po pár týždňoch nosenia BM, teda pre mňa jasná voľba. Navyše u SP odpadá akákoľvek polemika o dutine v hrote.
Či? :roll:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Roman, veď áno, peace. Len treba uvažovať v súvislostiach. Zjednodušene, lebo odbornejšie a detailnejšie sme to riešili v iných vláknach o iných typoch streliva/striel: Čo vlastne chceš mať na papieri? Že áno, nosiť BM môžeš? Ale ono to takto nefunguje. A keby aj fungovalo, kde máš garanciu, že o rok alebo dva KEÚ nezmení názor? Ani to nemusíš vedieť a budeš nosiť čo? Zakázané strelivo? Ale veď máš naňho predsa papier, nie? Tak ako to je? Ono... práve preto treba poznať nielen zákon o zbraniach a strelive, ale aj vyhlášku a správny poriadok a princípy, na ktorých stojí správne právo, rozumieť svojim právam a povinnostiam, atď. Ale to všetko sme už premleli inde, diskusia mala chvíľami celkom dobré parametre, preto nevidím význam mlátiť tú istú slamu.
:wink:
Komediant1842
občasný prispievateľ
Príspevky: 38
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa Komediant1842 »

ja ju nosim v 9mm...pre mna je dolezite,ze na krabicke je napisane FMJ...
Dancek
občasný prispievateľ
Príspevky: 92
Registered for: 10 years 9 months

Príspevok od používateľa Dancek »

vydriduch napísal:Nech sa paci: Mamba v 380ke.
https://www.youtube.com/watch?v=CXTNynOFpLk

Je tam pekne vidno, ako vlastne funguje - ucinnejsia je kvoli nestabilite. Takze sa nejedna o expanznu strelu a je mozne bez problemov nosit.
Pěkné video, jenom upozorním, že náboj 9 mm Police (9 x 18 mm) není náboj 9 mm Browning (9 x 17 mm). Náboj 9 Police má delší nábojnici a byl vyvinutý aby dosahoval větší energie než 9 Browning, ale ještě pro něj nebyl nutný uzamčený závěr.
https://naboje.org/node/3475
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Fiocchi robi 9police iba v edicii oldtimer s fmj, skor to bude 9Br alebo luger. Ak teda neslo o nejaky prebijanec.
Dancek
občasný prispievateľ
Príspevky: 92
Registered for: 10 years 9 months

Príspevok od používateľa Dancek »

U náboje 9x18 Ultra má Fiocchi v katalogu z roku 2019 poznámku: „Náboj podle evropské normy CIP. Historický náboj pro sběratele“.
V témže katalogu jsou uvedeny tyto rychlosti a střely, metrické jednotky jsem dopočítal:
380 Auto – rychlost 960 FPS (293 m/s), střela 95 grs FMJ (6,15 g), energie 264 J
9x18 Ultra – rychlost 1130 FPS (344 m/s), střela 100 grs FMJ (6,48 g), energie 383 J
Pro úplnost ještě dodám, že podle CIP má náboj 380 Auto max. dovolený tlak1350 barů a 9x18 má 1800 barů.
Náboj 9x18 Ultra od Fiocchi se tedy energií spíš blíží jejich náboji 9 Luger, ale Luger jí dosahuje s poněkud těžší střelou.
Používateľov profilový obrázok
ppapso
občasný prispievateľ
Príspevky: 24
Registered for: 4 years 6 months

Príspevok od používateľa ppapso »

Neviete, čím je na Slovensku spôsobený taký problém s nábojmi Black Mamba? Nikde ich neviem zohnať.
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

Skús u Milatu - v Novom Meste nad Váhom:
http://milata.sk/pistolove/372-fiocchi- ... mamba.html
:arrow:
MudMax
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa MudMax »

Znamy ich minule kupoval v Tius Zilina.
RomanDiamond
prispievateľ
Príspevky: 172
Registered for: 6 years 6 months

Príspevok od používateľa RomanDiamond »

Ja som ich naposledy videl u Vranskeho v BA
strelivomodra
občasný prispievateľ
Príspevky: 3
Registered for: 4 years 9 months

Príspevok od používateľa strelivomodra »

Bm 9mm luger ešte 1 krabička skladom, BM 357 ešte mám, BM 40S&W skladom, BM 45Acp ešte skladom. Budúci mesiac ďalšia zásielka.
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"